Par LIAA

  
Andris Ozols, LIAA direktors

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir ekonomikas ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. 

LIAA ir dibināta 1993. gadā kā bezpeļņas organizācija valsts akciju sabiedrība "Latvijas Attīstības aģentūra". 2003. gadā LIAA tika reorganizēta kā valsts aģentūra "Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra", taču no  2013. gada 1. janvāra LIAA ir tiešās pārvaldes iestāde.

LIAA pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs – sākot ar informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanu, dažādām valsts atbalsta programmām un finansējuma piesaistes iespējām, un beidzot ar atbalstu uzņēmējiem, kas vēlas uzsākt eksportu un meklē sadarbības partnerus ārvalstīs.

LIAA ir izveidojusies kā pasaulē konkurētspējīga organizācija, kas spējusi Latvijai piesaistīt desmitiem miljonu eiro tiešo ārvalstu investīciju, radīt eksporta darījumus par vairākiem desmitiem miljonu eiro un izveidojot simtiem jaunu darba vietu. Tāpat ar LIAA atbalstu tikusi veicināta industriālo parku izaugsme, jaunu pētniecisko laboratoriju izveidošana un sadarbība tehnoloģiju pārneses jomā.

2005. gadā LIAA kā vienīgā valsts institūcija Latvijā saņēma visaugstāko starptautisko sava darba profesionālās kvalitātes novērtējumu – Pasaules Investīciju aģentūru asociācija (WAIPA) atzina LIAA par labāko investīciju aģentūru Centrālajā un Austrumeiropā, piešķirot LIAA Pasaules klases aģentūras (World Class Agency) statusu. Šis statuss ir iegūts sīvā konkurencē starp 164 investīciju un attīstības aģentūrām visā pasaulē.

2008. gadā LIAA saņēma Pasaules Investīciju aģentūru asociācijas (WAIPA) apbalvojumu par investīcijām labvēlīgas valsts politikas veicināšanu. LIAA izpelnījās starptautisku atzinību par ciešo sadarbību ar Latvijas Ārvalstu investoru padomi un veiktajām aktivitātēm uzlabojot uzņēmējdarbības vidi.

2009. gadā LIAA ieguva arī Eiropas Komisijas atzinību par labās prakses piemēru uzņēmējdarbības veicināšanā, rīkojot Latvijas inovatīvo biznesa ideju konkursu "Ideju kauss 2008". LIAA konkursu "Ideju kauss" rīko ik gadu, kopš 2007. gada.

Lai sniegtu atbalstu uzņēmējiem un ikvienam interesentam, LIAA darbojas Klientu apkalpošanas zāle, kur speciālisti piedāvā plašu un daudzpusīgu informāciju par uzņēmējdarbības uzsākšanu, iespējām realizēt investīciju projektus, kā arī sniedz palīdzību ārējās tirdzniecības veicināšanai un konsultācijas par atbalsta saņemšanu LIAA administrētajās Valsts atbalsta programmās.