Maijs, 2020

28. maijsLatvijā radītos produktus popularizēs ārvalstīs
Lai popularizētu Latvijā ražotos produktus, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jau aprīlī prezentēja Latvijas produktu e-katalogu. Šobrīd tā saturs ir papildināts līdz 160 dažādiem produktiem un pieejams arī angļu valodā. Vairākus no izdevumā iekļautajiem produktiem atzinīgi ir novērtējuši sabiedrībā zināmi cilvēki. Ieskicējot tūrisma nozares tuvāko nākotni, eksperti atzina – drošības atgādinājumu pavadīta, šīs sezonas pamatā būs Latvijas atklāšana no jauna. Vairāk informācijas šeit.
22. maijsTūrisma sezonu sākam ar aicinājumu #AtklājLatvijuDroši
Samazinātie ārkārtas situācijas ierobežojumi valstī ļauj atsākt darbu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Lauku tūrisma uzņēmēji ir gatavi droši uzņemt Baltijas valstu viesus, taču līdzatbildīgiem drošības pasākumos jābūt arī iedzīvotājiem, preses konferencē uzsvēra LIAA direktors Kaspars Rožkalns. Vairāk informācijas šeit.
20. maijsIevērojot nosacījumus, Latvijā var iebraukt ārvalstu speciālisti bez 14 dienu pašizolācijas
Ārkārtējās situācijas laikā uzņēmumiem ir atļauta darba spēka starpvalstu migrācija un LIAA ir noteikta par atbildīgo iestādi, kas apkopo informāciju un sniedz informatīvo atbalstu uzņēmumiem, kuriem ir nepieciešams nosūtīt darbiniekus darbam ārvalstīs vai kuru darbiniekiem nepieciešams iebraukt mūsu valstī Latvijas uzņēmumu darbības nepārtrauktības nodrošināšanai. Vairāk informācijas šeit.
19. maijsAugustā plānotais festivāls "iNOVUSS" notiks nākamgad
Šogad no 28. līdz 30. augustam Rīgā, Lucavsalā, bija plānots trešais inovācijas un jaunrades festivāls “iNOVUSS”, kuru organizē LIAA. Tomēr, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, kā arī situāciju uzņēmējdarbībā kopumā, ir pieņemts lēmums atcelt šī gada pasākumu, lai atkal tiktos 2021. gada augustā. Vairāk informācijas šeit.
18. maijsAicinām uzņēmējus pieteikties finansējumam dizaina izstrādei
LIAA no 2020. gada 18. maijā izsludina pieteikšanos jaunam atbalsta pasākumam “Dizaina vaučers”. Atbalsts tiks sniegts uzņēmumiem, kuri izstrādā jaunu produktu vai tehnoloģiju, un kuriem nepieciešams dizainera pakalpojums jauna produkta, procesa vai stratēģijas izstrādei inovāciju ieviešanai uzņēmumā. Vairāk informācijas šeit.
15. maijsLIAA Eksporta seminārus par situāciju 18 valstīs var noskatīties arī ierakstā
Maijā LIAA aizvadīja 4 tiešsaistes semināru ciklu, kuros stāstīja par to, kas šobrīd, Covid-19 izraisītās krīzes laikā, jāņem vērā eksportējošajiem uzņēmumiem. Tiem, kam nebija iespējas noskatīties šos seminārus tiešraidē, piedāvājam tos noskatīties ierakstā. Vairāk informācijas šeit.
11. maijsLIAA turpinās stāstīt par situāciju ārvalstu tirgos
Lai sniegtu nepieciešamo atbalstu Latvijas uzņēmumiem, kuri strādā eksporta tirgos, LIAA maijā organizē seminārus, kuru mērķis ir informēt uzņēmējus par aktuālo situāciju pasaules tirgos un LIAA piedāvāto atbalstu. Vairāk informācijas šeit.
5. maijsJau 42 Latvijas uzņēmumi pieteikušies digitālajai izstādei Ķīnā
Jūnijā Džedzjangas provinces Ninbo pilsētā Ķīnā tiks aizvadīta tirdzniecības veicināšanas izstāde “China – CEEC Online Expo 2020”, kuras mērķis ir veicināt sadarbību starp 17 Centrālās Austrumeiropas valstīm un Ķīnu, un dalība tajā ir bezmaksas. Vairāk informācijas šeit.