Baltijas valstu–Ungārijas biznesa forums

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus piedalīties Baltijas valstu–Ungārijas biznesa forumā, kas notiks 2016. gada 16. martā Budapeštā.

Ungārijas Ārējās tirdzniecības un ārlietu ministrija, sadarbībā ar tās pakļautībā esošajam aģentūrām: Ungārijas Nacionālo Tirdzniecības Namu un Ungārijas Investīciju Aģentūru, ielūdz Baltijas valstu, tajā skaitā arī Latvijas, uzņēmumus uz Baltijas valstu un Ungārijas Tirdzniecības un biznesa forumu. Foruma laikā būs iespēja tikties ar ungāru uzņēmējiem.

Pasākumā Baltijas valstu uzņēmēji varēs iegūt informāciju par biznesa iespējām Ungārijā, kā arī tikties ar ungāru partneriem. Dalībai pasākumā īpaši aicināti lauksaimniecības un kvalitatīvas pārtikas ražotāji, inovāciju, infrastruktūras attīstības, farmācijas industrijas, kokapstrādes un metālapstrādes nozaru pārstāvji.

Baltijas valstu un Ungārijas biznesa forums būs lieliska iespēja atzīmēt valstu diplomātisko attiecību atjaunošanas 25. gadadienu.

Ungārija atrodas ģeogrāfiski izdevīgā vietā, valstī ir attīstīta infrastruktūra, kvalificēts darba spēks un labs noieta tirgus. 2014. gadā Ungārijas IKP izaugsme bija 3,5% un tas bija otrais augstākais rādītājs Eiropas Savienībā. Labus izaugsmes radītājus nodrošina mašīnbūves nozare, izaugsme ir vērojama arī pārtikas apstrādes un elektronikas nozarē.

Valsts ekonomiskās izaugsmes dzinējspēks ir mašīnbūves rūpniecība, elektronikas ražošana un inovācijas. Ungāru pārtikas produkti ir labi pazīstami Baltijas valstīs - „Törley” dzirkstošais vīns, „Tokaj” vīns, paprika un salami. Pateicoties Ungārijas atrašanās vietai, uzņēmējdarbības šajā reģionā nodrošina piekļuvi visam Centrāleiropas tirgum.

Ungārija Baltijas valstu uzņēmumiem var piedāvāt dažādus investīciju un tirdzniecības projektus, kā arī iespējas apakšuzņēmējiem.

Forums notiks 2016. gada 16. martā, Budapeštā. Programma, pieteikuma forma un papildu informācija par pasākuma norises vietu un citiem organizatoriskiem jautājumiem atrodama šeit.

Dalība forumā ir bez dalības maksas, darba valoda - angļu valoda. Uzņēmējiem jāsedz ceļa un uzturēšanās izdevumi.

Reģistrācija forumam, sazinoties ar Ungārijas vēstniecības atašeju ārējās tirdzniecības jautājumos Aleksandru Čizmadiu (Alexandra Csizmadia)
e-pasts: acsizmadia@mfa.gov.hu, tālr.: +371 67217500, +371 25462057.

Kontaktinformācija:
Aleksandra Čizmadia (Alexandra Csizmadia)
Ungārijas vēstniecības atašeja ārējās tirdzniecības jautājumos
Tālrunis: +371 67217500, +371 25462057
E-pasts: acsizmadia@mfa.gov.hu

Ieva Rubene, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26518628
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ieva.rubene@liaa.gov.lv