Daudznozaru uzņēmumu tirdzniecības misija Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītēs laikā Lietuvā (Viļņā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (EEN) organizē Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misiju Lietuvā, kas norisināsies 2017. gada 20.-22. aprīlī Viļņā, Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena kunga vizītes laikā.

Aicinām pieteikties modes un interjera dizaina preču un aksesuāru, bērnu preču un apģērbu, kosmētikas un pārtikas ražotājus un citus uzņēmējus, kuri vēlās atrast partnerus Lietuvā.

Dalība tirdzniecības misijā ir lieliska iespēja sekmēt tirgū jau esošo Latvijas produktu atpazīstamību, pavērt plašākus ceļus jaunajiem ražotājiem, kā arī iepazīstināt mūsu kaimiņvalsts Lietuvas iedzīvotājus ar Latvijas ražotājiem un viņu produkciju.

Tirdzniecības misijas ietvaros Viļņā notiks virkne pasākumu, kuros ikvienam ražotājam būs iespēja pierādīt, cik mūsdienīgs un kvalitatīvs ir Latvijas ražotāju piedāvājums. Tirdzniecības misijas laikā aicinām apmeklēt tirdzniecības vietas, tādējādi novērtējot konkurences un cenu līmeni, piedalīties svinīgā atklāšanas pasākumā un Nameja Balvas pasniegšanas ceremonijā, kā arī piedalīties kontaktbiržā sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (EEN) Viļņā, kurā piedalīties tiks aicināti Lietuvas veikalu, dizaina salonu, izplatītāju pārstāvji, kā arī citu nozaru pārstāvji.

Programmā paredzēti šādi pasākumi:

  • Latvijas ražotāju produkcijas interaktīvas prezentācijas un degustācijas svinīgā pasākuma ietvaros, kā arī Nameja Balvas ikgadēja pasniegšana labākajiem Latvijas uzņēmumiem Lietuvā un Latvijas uzņēmēju partneriem Lietuvā, sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības palātu Lietuvā (LTPL) – pieņemšana notiek 20. aprīlī
  • Latvijas modes un interjera dizaina ekspozīcijas atklāšana vienā no Viļņas dizaina konceptuālajiem veikaliem - aicinām pieteikties modes un dizaina nozares uzņēmumus
  • Uzņēmēju kontkatbirža sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu (EEN) Viļņā, notiek 21. aprīlī. Aicināti pieteikties visu nozaru uzņēmumi - katram no Jums tik atlasīti potenciālie sadarbības partneri.
  • 22. aprīlī - Bērnu produkcijas ekspozīcija un interaktīvs pasākums ģimenēm vienā no Viļņās grāmatnīcām, Latvijas autoru bērnu grāmatu lasīšana – pieteikties aicināti rotaļlietu un papīra produkcijas ražotāji*
  • Latvijas ēdienkartes piedāvājums Viļņas restorānos ar iespēju iepazīstināt Viļņas iedzīvotājus un viesus ar Latvijas virtuvi un Latvijā saražoto produkciju, nedēļas garumā no 24. aprīļa līdz 28. aprīlim. Iespēja pieteikties pārtikas produkcijas ražotājiem, t. sk. horeca sektora produkcijas ražotājiem
  • Mārketinga pasākumi Lietuvas medijos, intervijas ar Latvijas ražotājiem, produkcijas prezentācijas, konkursu organizēšana un cita veida mārketinga pasākumi

*ekspozīciju dalībnieki tiks atlasīti, atlasi veiks LIAA un veikalu, kuros notiks ekspozīcija, pārstāvji

Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda) izmaksu segšanu, ka arī ar viesnīcas rezervēšanu.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit.

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā dalības maksas, vizītes organizēšanas izmaksu un ceļa (transporta) izdevumu, segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir valsts amatpersonu vizītes dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos valsts amatpersonu vizītē, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Zane Biteniece, vecākā projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 22012250
Fakss: +371 67039401
E-pasts: zane.biteniece@liaa.gov.lv

Jadviga Neimane, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 29128382
E-pasts: jadviga.neimane@liaa.gov.lv