Diskusija par zinātnisko start-up uzņēmumu dibināšanu un attīstību Latvijā

2014. gada 7. oktobrī pulksten 10.00
Swedbank galvenajā ēkā

Adrese: Rīga, Balasta dambis 1A

Projekts Komercializācijas reaktors, kas jau ir pierādījis sevi kā reģionāla mēroga starta platformu augsto tehnoloģiju jomas uzņēmumiem, aicina oktobra sākumā piedalīties atklātā pasākumā Rīgā — Commercialization Reactor Performance Day. Pasākumā būs iespējams tikties ar jaunizveidoto uzņēmumu dibinātājiem, uzzināt vairāk par to, kā attīstās Komercializācijas reaktorā radušies projekti, kā arī piedalīties diskusijās un investoru panelī.

Obligāta iepriekšēja pieteikšanās.
Plašāka informācija, programma un pieteikšanās interneta vietnē: pd.commercializationreactor.com.

Starp tehnoloģijām, uz kurām balstīti Performance Day pārstāvētie jaunizveidotie uzņēmumi, ir pasaulē unikāla magnetrona pārklājuma uzklāšanas sistēma, revolucionārs risinājums piensaimniecības nozares kvalitātes celšanai, unikālas ierīces, kas palīdz atklāt potenciālas plaisas struktūrās pat pirms to parādīšanās, jaunā organisko LED tehnoloģija īpaši platu displeju ražošanai, nākamās paaudzes tehnoloģijas implantu daudzslāņu pārklājumiem, tiešsaistes videosensors ledus un sniega struktūras analizēšanai kalnu slēpošanas kūrortos, kā arī citi novatoriski risinājumi. Dalībniekiem būs iespējams iepazīties ar vairākiem desmitiem uzņēmumu ar Eiropas un pat globāla mēroga mērķiem un plāniem, kuriem jau ir izdevies atrast savu pirmo investoru.Pēdējo gadu laikā vairāk nekā divdesmit Reaktorā izveidoto uzņēmumos tika ieguldīti vairāk nekā trīs miljoni eiro kā sākumposma riska investicijas.

Komercializācijas reaktors tika dibināts 2009. gadā Rīgā ar mērķi veidot jaunus, modernus uzņēmumus kas ir balstīti uz zinātniskiem un tehnoloģiskiem sasniegumiem. Starp Reaktorā dzimušajiem uzņēmumiem ir tādi uzņēmumi kā Naco Technologies, Pogritech, Conelum, Eventech, Evoled, Mahydy, Advanced Vector Analytics, Nanooptometrics, Koatum un citi. Komercializācijas reaktora norisi atbalsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Garantiju aģentūra, Swedbank, Baltic International Bank, Ekonomikas ministrija un citi uzņēmumi, un organizācijas.

Kontaktinformācija:
Ilze Vanaga, projektu vadītāja
Projektu attīstības nodaļa
Investīciju projektu departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039469, +371 29361647
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ilze.vanaga@liaa.gov.lv

Pasākuma atbalsts no LIAA  projekta "Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma" ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.