Inženiernozaru uzņēmumu tirdzniecības misija Itālijā izstāžu "EMO Milano" un "EXPO 2015" laikā Milānā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas inženiernozaru uzņēmumus piedalīties tirdzniecības misijā Itālijā, kura norisināsies izstādes "EMO 2015" laikā 2015. gada 5.-9. oktobrī Milānā.

Tirdzniecības misijas ietvaros uzņēmumiem tiks organizētas tikšanās ar Itālijas uzņēmumiem, būs iespējams apmeklēt starptautisko mašīnbūves un metālapstrādes iekārtu, un aprīkojuma izstādi "EMO 2015", starptautisko izstādi "EXPO 2015", kā arī tiks rīkots kopīgs Latvijas un Itālijas Apūlijas reģiona mehānikas klastera (Il Distretto Produttivo della Meccanica Pugliese) tīklošanas pasākums, kas notiks Bari pilsētā.

"EMO" ir viena no pasaules lielākajām darbagaldu, iekārtu un aprīkojuma izstādēm. Izstādē pārstāvētās nozares ir metālgriešanas un formēšanas darbagaldi, metināšanas iekārtas, virsmas apstrādes tehnoloģijas, robotika un mehatronika, automatizācija, IT risinājumi, metrololoģija un kvalitātes kontrole, instrumenti, kā arī darba drošība un vides aizsardzība.

"EMO" galavenais organizators ir Eiropas Iekārtu un instrumentu ražotāju asociācija CECIMO (European Association of the Machine Tool Industries, ). Izstāde pēc kārtas notiek dažādās valstīs un pilsētās, t.sk. Hannoverā, Vācijā, kur to vairākkārt ir apmeklējuši arī Latvijas inženiernozaru uzņēmēji. Šogad "EMO" tiek rīkota Milānā, vienlaicīgi ar "EXPO".

Itālijas Apūlijas (it. Puglia) reģiona centrs ir Bari pilsēta. Apūlijas reģiona mehānikas klasteris sevī apvieno 101 uzņēmumu 14 zinātniskās pētniecības institūcijas un specializējas precīzajā mehānikā, pārsvarā veicot apakšpiegādātāju funkcijas lielajiem Itālijas un ārvalstu uzņēmumiem auto un avio industrijā. Klasteris vēlas attīstīt sadarbību ar ārvalstu uzņēmumiem, lai attīstītu jaunus produktus, izmantojot ES atbalsta programmas, gan lielu pasūtījumu īstenošanā. Sīkāka informācija par klasteri pieejama prezentācijā, vai arī itāliešu valodā šeit.

Dalībai tirdzniecības misijā tiek sagaidīta sekojošu nozaru Latvijas uzņēmumu piedalīšanās – metālapstrāde un mašīnbūve, elektronika un elektrotehnika, plastmasu un gumijas izstrādājumu ražošana, rūpnieciskā dizaina izstrādnes un rūpnieciskās automatizācijas risinājumi, kā arī IT risinājumi.

Tirdzniecības misijas dalībnieki saņems LIAA Itālijas pārstāvniecības pakalpojumus potenciālo sadarbības partneru uzaicināšanai un uzņēmumu individuālo tikšanos programmu sagatavošanā.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings" līdz 2015. gada 30. septembrim. Vairāk informācijas šeit.

Lai saņemtu šo pakalpojumu, dalībniekiem būs jāslēdz līgums ar LIAA par atbalsta saņemšanu, kā arī jāapliecina nodokļu parādu neesamība.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Andris Alksnis, vecākais projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29455000
Fakss: +371 67039401
E-pasts: andris.alksnis@liaa.gov.lv

Andra Minkeviča, LIAA pārstāvniecības Itālijā vadītāja

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +39 3338286965, +371 29256983
Fakss: +371 67039401
E-pasts: andra.minkevica@liaa.gov.lv


Dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.