Inženiernozaru uzņēmumu tirdzniecības misija Zviedrijā (Jenšēpingā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas inženiernozaru uzņēmumus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā starptautiskās izstādes "Elmia Subcontractor – 2016" laikā! Tirdzniecības misija norisināsies 2016. gada 7. – 11. novembrī.

Starptautiskā izstāde „Elmia Subcontractor - 2016” (www.elmia.se) notiks š.g. 8. - 11. novembrī, Jenšēpingas izstāžu kompleksā. Tā ir lielākā Zviedrijas industriālo piegāžu un kooperācijas izstāde. Izstāde tiek rīkota kopš 1975. gada, šogad tā tiek rīkota 41. reizi, Latvijas uzņēmumi šajā izstāde piedalās kopš 2003. gada.

Izstādē katru gadu vidēji piedalās 1200 kompānijas no 30 valstīm t.sk. no Beļģijas, Čehijas, Dānijas, Francijas, Igaunijas, Itālijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Spānijas, Šveices, Vācijas, u.c. valstīm. Izstādi katru gadu apmeklēja apmēram 15 000 apmeklētāju. 2015. gadā Latvijas nacionālajā stendā, individuālajos stendos un arī kontaktbiržā kopā bija pārstāvēti 20 Latvijas uzņēmumi un organizācijas. Latvijas uzņēmēju dalība izstādē ir vainagojusies ar panākumiem, vairāki Latvijas uzņēmēji jau vairākus gadus sadarbojas ar Skandināvijas uzņēmumiem.

Izstādes galvenā tematika ir piegādes un kooperācija. Izstādē pārstāvētās nozares ir autobūves komponentu ražošana, mašīnbūve un metālapstrāde, iekārtu un tehnoloģisko rīku ražošana, plastmasas un gumijas detaļu izgatavošana, elektronika un automatizācija, dizaina izstrādnes un projektēšana.

Izstādes laikā, 8. un 9. novembrī būs iespējams piedalīties kontaktbiržā "Subcontractor Connect".

Šāda veida pasākums ir papildus iespēja gan tiešajiem izstādes dalībniekiem, gan arī tās apmeklētājiem satikties un veidot savstarpējos biznesa kontaktus. 2015. gadā šajā kontaktbiržā piedalījās 100 uzņēmumi no 17 valstīm un divu dienu laikā kopā notika apmēram 730 savstarpējās tikšanās.

Pieteikšanās kontaktbiržai, aizpildot Jūsu uzņēmuma profila veidlapu interneta mājas lapā.

Uzņēmumiem jārēķinās ar sekojošiem izdevumiem:

  • Dalības maksa par kontaktbiržu gan izstādes tiešajiem ārvalstu dalībniekiem, gan tās apmeklētājiem ir 2995,- SEK (apm. 320 EUR no uzņēmuma).
  • Dalības maksa par kontaktbiržu būs jāsamaksā tās rīkotājorganizācijas ALMI Företagspartner Mälardalen AB, Enterprise Europe Network kontā tūlīt pēc Jūsu uzņēmuma profila reģistrācijas internetā.
  • Pēc samaksas saņemšanas Jūsu uzņēmuma profils elektroniski tiks apstiprināts kopīgajā visas kontaktbiržas dalībnieku sarakstā. Tikai pēc tam - līdz 26. oktobrim Jūs varēsiet pieteikt savas individuālās tikšanās ar kontaktbiržā reģistrētajiem un attiecīgi Jūsu izvēlētajiem uzņēmumiem.
  • Šajā dalības maksā gan izstādes dalībniekiem, gan apmeklētajiem ietilpst uzņēmuma individuālās kontaktbiržas darba programmas sagatavošana, izstādes ieejas karte, uzņēmuma biznesa profila publikācija kopējā kontaktbiržas dalībnieku katalogā, u.c. pakalpojumi.
  • Uzņēmumiem pašiem jāsedz savas izmaksas saistībā ar savu pārstāvju braucienu, dienas naudas, naktsmītnes, iespējamie izdevumi saistībā ar tirdzniecības misijas organizāciju, utt.

LIAA darbinieki sniegs metodisku palīdzību saistībā ar Jūsu reģistrāciju kontaktbiržā, brauciena organizēšanu, naktsmītnēm, kā arī uz vietas Jenšēpingā – kontaktbiržas laikā.

Uz atbalstu dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājumi un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem. 

Lai pasākuma izdevumus segtu no ES Fondu līdzekļiem, nepieciešams noslēgt LIAA līgumu par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeitUzņēmumam nedrīkst būt VID nodokļu parādi!

Dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Andris Alksnis, vecākais projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29455000
Fakss: +371 67039401
E-pasts: andris.alksnis@liaa.gov.lv