Latvijas nacionālais stends izstādē "Maison&Objet 2016" Singapūrā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai starptautiskajā interjera dizaina priekšmetu izstādē "Maison & Objet Asia 20162016. gada 8.-11. martā Singapūrā!

Uzmanību! Uzņēmumam jāaizpilda arī izstādes organizatoru viedota pieteikšanās anketa un jānosūta uz e-pastu zane.biteniece@liaa.gov.lv!

2014. gada martā Eiropas nozīmīgākā interjera dizaina priekšmetu (dzīvesstila) izstāde "Maison & Objet" spēra pirmo soli strauji augošā Āzijas valstu tirgus virzienā, atverot izstādi Maison et Objet Asia.

Pirmajā darbības gadā šī izstāde pulcēja 270 Eiropas un Āzijas premium zīmolus, 10 300 apmeklētājus no 113 valstīm un vairāk nekā 300 žurnālistu. Plānots ar katru gadu dubultot apmeklētāju skaitu, pozicionējot izstādi kā vienu no nozīmīgākajām dizaineru un ražotāju tikšanās vietām, līdztekus atlasot dalībai izstādē arvien jaunus, kvalitatīvus Eiropas zīmolus.

2015. gadā, izstādē tika demonstrēti 300 zīmoli, starp kuriem Latvija sevi prezentēja ar Nacionālo stendu, pārstavot 6 zīmolus.

Maison et Objet Asia izstāda labāko apgaismes, aksesuāru, tekstila un jaunāko tehnoloģiju jomā. Svarīgākais kritērijs, veicot zīmolu atlasi dalībai izstādē, ir produktu augstvērtīgā kvalitāte, inovatīvi risinājumi un tendences, kas ietver sevī gan mūsdienīgas nianses, gan radošus gan individuālus risinājumus.

Singapūra ir Dienvidaustrumu Āzijas ekonomiskais un finansiāli stratēģiskais centrs, kas piedāvā biznesa platformu brīvās tirdzniecības zonai ASEAN un tās 600 miljoniem iedzīvotāju.

Uzņēmumi dalībai Latvijas nacionālajā stendā tiks atlasīti, vadoties pēc pieteikuma formā iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti ne vairāk kā 6 uzņēmumi, kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši iepriekš noteiktiem atlases kritērijiem un kuru dalība stendā saskaņota arī ar izstādes Maison et Objet Asia organizatoriem.  Atlases kritēriji pieejami šeit.

LIAA sedz izstādes platības nomas, stenda konstrukcijas izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas. Plānots, ka komersantiem būs iespēja pretendēt uz atbalstu savu darbinieku aviobiļešu iegādei izstādes vajadzībām iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Programma šobrīd ir izstrādes stadijā un plašāka informācija par plānoto atbalsta apjomu vēl nav pieejama.

Tāpat informējam, ka atbilstoši Eiropas Komisijas nosacījumiem, plānotajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings" atbalstu varēs saņemt tikai mazie un vidējie uzņēmumi, kas atbilst EK Regulas Nr.641/2014 1.pielikumā 2.pantā minētajām pazīmēm.”

Izdevumi, ar ko uzņēmumam jārēķinās, piedaloties izstādē:

  • Mārketinga materiālu maketēšanas, drukāšanas, transportēšanas un izplatīšanas izmaksas;
  • Stenda eksponātu transportēšanas izmaksas;
  • Izstādes dalībnieku ceļa un uzturēšanās izmaksas.

Precīzas dalības izmaksas būs iespējams noteikt, kad būs zināms dalībnieku skaits, stenda platība un stenda noformējums.

Dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai trim personām, kuras ir nacionālā stenda dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos nacionālajā stendā, pēc dalības izstādē iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

De minimis atbalsts nacionālā stenda dalībniekiem tiks piešķirts, pamatojoties uz Iesniegumu par atbalsta saņemšanu un Atbalsta līgumu starp LIAA un stenda dalībnieku. Aizpildāmie dokumenti de minimis atbalsta saņemšanai nacionālā stenda dalībniekiem pieejami šeit.

De minimis atbalsta apjoms būs zināms pēc dalībnieku apstiprināšanas un stenda organizatorisko izdevumu precizēšanas.

Par šiem un citiem jautājumiem tiks sarīkota sanāksme ar iesaistītajiem uzņēmumiem uzreiz pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Zane Biteniece, vecākā projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 22012250
Fakss: +371 67039401
E-pasts: zane.biteniece@liaa.gov.lv