Latvijas nacionālais stends izstādē "Subcon 2018" Apvienotajā Karalistē (Birmingemā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas inženiernozaru uzņēmumu pieteikties dalībai nacionālajā stendā starptautiskajā izstādē “Subcon 2018", kura norisināsies 2018. gada 5.-7. jūnijā Birmingemā, Apvienotajā Karalistē!

Izstāde "Subcon" ir populārākā Lielbritānijas industriālo piegāžu un kooperācijas (sub-contracting) izstāde, kura tiek rīkota jau vairāk kā 40 gadus. 2017. gadā izstādē  piedalījās vairāk kā 400 dalībnieku no 10 valstīm, izstādi apmeklēja apm. 4200 apmeklētāju.

Izstādē pārstāvētās nozares ir: metālapstrāde, autobūves komponentu ražošana, elektronikas komponenti un montāža, hidraulika, iekārtu un tehnoloģisko rīku ražošana, plastmasas un gumijas izstrādājumi, procesu kontrole un automatizācija, un citas nozares. Lielbritānijas inženiernozaru piegāžu un kooperācijas (sub-contracting) sektora gada apjoms ir apm. 40 miljardi GBP.

Latvijas uzņēmumi jau 11 gadus ir veiksmīgi piedalījušās šajā izstādē un ir augsti novērtējušas iespējas izstādes laikā veidot jaunus kontaktus ar potenciāliem sadarbības partneriem Lielbritānijā. Sīkāka informācija par izstādi: www.subconshow.co.uk.

Nacionālā stenda organizatoriskie izdevumi (izstādes stenda platības noma, stenda standarta konstrukcijas nomas un uzstādīšanas izmaksas, pakalpojumi stendam, uzņēmumu reģistrācijas maksas izstādē izdevumi) 100% apmērā tiks finansēti no darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju" 3.2.1.2. pasākumu "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana" saskaņā ar 2015. gada 1.decembra  Ministru kabineta noteikumiem Nr.678., piešķirot stenda dalībniekiem de minimis abalstu. Vairāk informācijas šeit.

Stenda dalībniekiem pašiem, vai kooperējoties savā starpā, būs jāorganizē un jāapmaksā savu eksponātu aizvešanu uz izstādi un atvešanu atpakaļ no izstādes, kā arī būs jāorganizē un jāapmaksā nepieciešamos izstādes sabiedrības pakalpojumus eksponātu izkraušanai un iekraušanai pārvadātāju transporta līdzekļos, pakalpojumus eksponātu nogādei uz stenda vietu un atpakaļ, kā arī eksponātu iepakojuma pagaidu uzglabāšanu u.c. saistītos pakalpojumus.

Stenda plānotais laukums 36 m2, dalībnieku skaits - ne vairāk kā 6. Ja dalībai stendā pieteiksies mazāk kā 6 dalībnieki, LIAA patur tiesības samazināt izstādes stenda nomājamo platību vai arī nacionālo stendu atcelt.

Dalībnieku atlasi dalībai nacionālajā stendā veiks LIAA pēc pieteikuma anketā iesniegtās informācijas. Dalībai tiks apstiprināti uzņēmumi, kuri ieguvuši augstāko punktu skaitu atbilstoši atlases kritērijiem šeit.

Cita svarīga informācija:

  • Stenda konceptu izstrādās un par dalībnieku izvietojumu stendā lems LIAA, sadarbībā ar apstiprinātajiem dalībniekiem
  • Angļu valodu pārzināšana ir obligāta prasība izstādes dalībniekiem.
  • Dalībniekiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda), kā arī ar viesnīcas rezervēšanas un citām izmaksām.

Lai izmantotu LIAA pakalpojumus, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit.

Kontaktinformācija:
Andris Alksnis, vecākais projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409
E-pasts: andris.alksnis@liaa.gov.lv