Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes vizītē Ufā, Baškortostānas Republikā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai Latvijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes vizītē Krievijā, kas norisināsies 2015. gada 14.-18. decembrī Ufā, Baškortostānas Republikā!
Vizītes datumi vēl tiks precizēti – iespējamie izlidošanas datumi ir 14. vai 15. decembris, iespējamie atgriešanās datumi ir 17. vai 18. decembris.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar LIAA partnerinstitūciju Baškortostānas Republikā – Baškortostānas Republikas Tirdzniecības un rūpniecības palātu.

Vizītes ietvaros paredzēti tādi biznesa pasākumi, kā biznesa seminārs, kontaktbirža vai apaļo galdu diskusijas, individuālās tikšanas un uzņēmumu apmeklējumi, balstoties uz uzņēmēju interesēm, u.c. Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.

Ieguvumi, piedaloties vizītē:

  • individuālas biznesa tikšanās;
  • biznesa kontaktu dibināšanas iespējas;
  • valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvju kontakti;
  • informācija par Baškortostānas Republikas biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem;
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem.

Lūgums interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā pieteikties un informēt par uzņēmuma individuālajām interesēm iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2015. gada 13. novembrim, aizpildot Dalībnieka pieteikuma anketu (krievu valodā). Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv, kā arī oriģinālu nogādāt LIAA, Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1442.

Informācija par Baškortostānas Republiku

Baškortostānas Republika ir viens no Krievijas vadošajiem industriālajiem un lauksaimniecības reģioniem. Tā ir arī viens no galvenajiem naftas ieguves reģioniem un ķīmiskās rūpniecības un mašīnbūves centriem valstī. Reģionā strādā daudzi šo nozaru lielākie uzņēmumi. Baškortostānas Republika ir bagāta ar tādiem derīgajiem izrakteņiem, kā zelts, varš, cinks, dzelzs, akmens sāls, nafta, dabasgāze, brūnogles.
Vadošās nozares, kurās reģions īpaši specializējas, ir degvielas un kurināmā ražošana, ķīmijas un naftas ķīmijas nozares, elektroenerģētika, metalurģija, mašīnbūve, kā arī lauksaimniecības, vieglā un pārtikas rūpniecība. Reģionā ir labi attīstīta transporta infrastruktūra. Kopumā apmēram 37 % no reģiona IKP veido apstrādes rūpniecība, 15 % – tirdzniecība, 8 % – transports un sakari, 7 % – būvniecība.
Reģionā ir izveidojušies vairāki zinātniskās izpētes un ražošanas klasteri ķīmijas un mašīnbūves nozarēs. Attīstās arī tehnoloģiskie un industriālie parki.
Baškortostānas Republika tiek atzīta par vienu no investoriem pievilcīgākajiem reģioniem Krievijā. Republikas galvaspilsēta Ufa ir 11. lielākā pilsēta Krievijā, tajā dzīvo vairāk kā 1,105 miljoni iedzīvotāju.

Vairāk par reģiona ekonomiku un biznesa vidi iespējams lasīt šeit.

2014. gadā Krievija bija Latvijas 3. lielākais preču eksporta un 4. lielākais preču importa partneris un 1. lielākais pakalpojumu eksporta un 2. lielākais pakalpojumu importa partneris.

Organizatoriski jautājumi

Uzņēmēji sedz ar vizīti saistītos izdevumus (transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļetes Rīga-Maskava-Ufa-Maskava-Rīga: ~ 300-350 EUR par personu;
  • Viesnīca (cena par vienu nakti ~ 60 EUR): atkarībā no vizītes programmas 180-240 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ~ 150-200 EUR (vīzas, vietējais transports, telpu īre, reprezentatīvie u.c. izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksa pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Plānots, ka komersantiem būs iespēja pretendēt uz atbalstu savu darbinieku aviobiļešu iegādei LIAA organizētajā vizītē, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Programma šobrīd ir izstrādes stadijā, un plašāka informācija par plānoto atbalsta apjomu vēl nav pieejama.

Tāpat informējam, ka, atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) nosacījumiem, plānotajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings" atbalstu varēs saņemt tikai mazie un vidējie uzņēmumi, kas atbilst EK Regulas Nr.641/2014 1. pielikuma 2. pantā minētajām pazīmēm.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Jadviga Neimane, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 29128382
Fakss: +371 67039401
E-pasts: jadviga.neimane@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.