Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Republikas satiksmes ministra Anrija Matīsa vizītē Minskā, Baltkrievijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas satiksmes ministra Anrija Matīsa vizītē uz Minsku, Baltkrieviju 2014. gada 9.-11. decembrī, kas notiek Latvijas – Baltkrievijas Starpvaldību komisijas ekonomiskās, rūpnieciskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos (SVK) ietvaros.

Baltkrievija ir svarīgs Latvijas preču eksporta un importa partneris. 2013. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Baltkrieviju bija 567,6 milj. EUR, kas ierindoja Baltkrieviju 12. vietā Latvijas ārējās tirdzniecības partneru starpā. 2013. gadā Baltkrievija bija Latvijas 12. lielākais preču eksporta un 11. lielākais preču importa partneris.

Galvenās Latvijas eksporta preces uz Baltkrieviju ir mašīnbūves produkcija, pārtikas preces, ķīmiskie produkti, optiskās ierīces un aparāti un tekstilpreces. Visvairāk no Baltkrievijas ieved minerālproduktus, metāla izstrādājumus, koksnes izstrādājumus un ķīmiskos produktus.

Galvenie rūpniecības sektori Baltkrievijā ir traktoru un smagās tehnikas ražošana, zemes racēju ražošana būvniecībai un izrakteņu ieguvei, lauksaimniecības tehnikas, motociklu ražošana, kā arī ķimikāliju, mākslīgo mēslojumu, tekstilizstrādājumu un patēriņa preču ražošana, lauksaimniecība.

Savukārt Baltkrievijas ārvalstu tiešās investīcijas (ĀTI) Latvijā un Latvijas ĀTI Baltkrievijā pārsvarā ieguldītas uzņēmumos, kas sniedz tirdzniecības pakalpojumus.

Piedaloties šajā vizītē, Jums ir iespējas paplašināt kontaktu loku gan Baltkrievijas privātajā, gan valsts sektorā, pārrunāt biznesa sadarbībai aktuālus jautājums, gūt informāciju par aktuāliem projektiem un dotā brīža prioritātēm Baltkrievijā.

Plānotā vizītes programma:
09.12.
Izlidošana no Rīgas uz Minsku.
10.12.
SVK un Latvijas – Baltkrievijas Lietišķās sadarbības sēde un divpusējās tikšanās.
11.12. Izlidošana no Minskas uz Rīgu.

Lūgums aizpildīt dalībnieku pieteikuma anketu pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā līdz 2014. gada 2. decembrim. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pastu valsts.vizites@liaa.gov.lv, kā arī oriģinālu, lūdzu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Ieteicamie reisi:
09.12. Rīga – Minska pulksten 14:05
11.12. Minska – Rīga pulksten 13:25
Vizītes dalībnieki avio biļetes rezervē un izpērk paši.

Delegācijas dalībniekiem plānots centralizēti rezervēt numurus viesnīcā "Viktorija" (Adrese: пр. Победителей, г.Минск, 59220035, Республика Беларусь.) Viesnīcas numura cena ir 132 USD par diennakti.

Baltkrievijas apmeklējumam nepieciešamās vīzas tiks izgatavotas centralizēti.

Uzņēmēji sedz ar vizīti saistītos izdevumus (aviobiļetes, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskos izdevumus).

Provizoriskās vizītes izmaksas:
Lidojums: 250 EUR/par personu
Viesnīca: 132 EUR/ diennakts personai
Ar vizīti saistītās izmaksas (telpas, kafijas pauze, tehniksais aprīkojums, transports): 60 EUR/par personu

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (aviobiļetes, viesnīcas, dienas nauda) var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Kontaktinformācija:
Ieva Rubene, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26518628 
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ieva.rubene@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.