Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītē Tbilisi un Batumi, Gruzijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes Tbilisi un Batumi, Gruzijā, ietvaros 2014. gada 25.-27. novembrī!

Gruzija ir Aizkaukāza valsts, kuras iedzīvotāju skaits sasniedz gandrīz 4,5 miljonus. Jāatzīmē, ka Latvijas eksports uz Gruziju pārsniedz no tās importēto preču apjomu. Vislielāko eksporta preču īpatsvaru uz Gruziju veido mašīnbūves nozares produkti un elektropreces, kā arī ķīmiskie produkti un pārtikas preces. Savukārt no Gruzijas Latvijā galvenokārt ieved pārtikas preces un augu valsts produktus. Gruzija viennozīmīgi ir valsts ar ļoti attīstītu lauksaimniecību, šeit tiek audzēta tēja, citrusaugi, hurma, mepsili, feihojas, granātkoki, vīģeskoki, olīvkoki un dažādi rieksti, kas ieņem nozīmīgu eksporta daļu. Gruzija ir izslavēta arī ar tās vīnu kvalitāti – vīnkopība ir viena no senākajām lauksaimniecības nozarēm. Gruzija ir specializējusies arī mangāna un varas rūdas ieguvē, attīstīta ir mašīnbūve, ķīmijas rūpniecība un tekstilrūpniecība, bet viena no straujāk augušajām tautsaimniecības nozarēm ir tūrisms.

Informējam, ka vizītes laikā tiek plānots atklāt Latvijas dienas Gruzijā - "Taste Latvia", kas būtu lieliska iespēja sekmēt Gruzijas tirgū jau esošo Latvija produktu atpazīstamību, pavērt plašākus ceļus jaunajiem ražotājiem, kā arī iepazīstināt Gruzijas iedzīvotājus ar Latvijas bagāto kultūru un mākslu. Gruzijā Latvijas dienas notiks pirmo reizi, bet līdz šim tās notikušas arī Igaunijā, Azerbaidžānā, Krievijā un Lietuvā.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar  LIAA partnerinstitūcijām Tbilisi un Latvijas Republikas vēstniecību Gruzijā.

Ieguvumi, piedaloties vizītē:
  • Individuālas tikšanās ar Gruzijas uzņēmējiem;
  • Biznesa kontakti forumā; tikšanās ar nozaru uzņēmējiem;
  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Dalība Latvijas dienas Gruzijā - "Taste Latvia";
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Lūdzam interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 22. oktobrim, aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketu angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442). 

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:
  • Aviobiļetes Rīga-Tbilisi-Batumi-Rīga: ap 850 EUR par personu.
  • Viesnīca: 1 nakts ap 250 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 300 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (aviobiļetes, viesnīcas, dienas nauda) var atgūt līdz 50 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Baiba Bērziņa, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26497485
Fakss: +371 67039401
E-pasts: baiba.berzina@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.