Latvijas uzņēmēju dalība Moldovas Ziemeļu reģiona dienās Belci

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Vides un Reģionālās attīstības ministriju aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā Moldovas Ziemeļu reģiona dienu ietvaros 2015. gada 9.-10. oktobrī Belci.

Moldova ir ekonomiski attīstīta valsts. Tās ekonomika ir cieši saistīta ar citām ES ekonomikām, īpaši ar Vāciju, kā arī ar Krieviju un Rumāniju. Tautsaimniecības lielāko daļu veido pakalpojumu sektors, mazāko - stabila rūpniecība un attīstīta lauksaimniecība. Galvenās nozares ir cukura, dažādu eļļu, citu pārtikas preču, tekstila izstrādājumu, lauksaimniecības iekārtu un citu iekārtu ražošana, kā arī tūrisms.

Moldova ir Latvijas 54. lielākais tirdzniecības partneris. Preču eksports 2014.gadā bija 12,6 milj. eiro, bet imports – 8,9 milj. eiro. Latvija uz Moldovu visvairāk eksportē ķīmiskos produktus, mašīnbūves un elektropreces, kā arī pārtikas produktus. Savukārt, Latvijas pakalpojumu eksports sastādīja 2 milj. eiro, kur gandrīz 65% veidoja komercdarbības pakalpojumi.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar Vides un Reģionālās attīstības ministriju un partnerinstitūcijām Moldovā. Vizītē plānota arī Latvijas vēstnieka Moldovas republikā dalība.

Moldovas Ziemeļu reģiona dienu programmas projekts
Biznesa foruma programmas projekts

Ieguvumi, piedaloties vizītē:

  • Individuālas tikšanās ar Moldovas uzņēmējiem;
  • Biznesa kontakti forumā; tikšanās ar nozaru uzņēmējiem;
  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda) izmaksu segšanu, ka arī ar viesnīcas un autobusu biļešu rezervēšanu.

Lūdzam interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 20. septembrim, aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketu krievu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļetes Rīga-Kijeva-Kišiņeva: ap 350 EUR par personu.
  • Viesnīca: 1 nakts ap 50 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 200 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

    Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (transporta izdevumi, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana) var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings" līdz 2015. gada 30. septembrim. Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Ieva Rubene, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26518628
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ieva.rubene@liaa.gov.lv


Dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.