Latvijas uzņēmēju dalība LR ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes vizītē Krievijā (Burjatijā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai Latvijas Republikas Ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes kundzes vizītē Ulan-Ude, Burjatijas Republikā, kas norisināsies 2016. gada 4.-7. jūlijā.

Vizītes datumi tiks precizēti – iespējamie izlidošanas datumi ir 3. un 4. jūlijs, atgriešanās datumi ir 7. vai 8. jūlijs.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar LIAA partnerinstitūciju Ulan-Ude – Burjatijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Vizītes ietvaros paredzēti tādi biznesa pasākumi, kā biznesa seminārs, kontaktbirža vai apaļo galdu diskusija, individuālās tikšanas un uzņēmumu apmeklējumi, balstoties uz uzņēmēju interesēm u.c.

Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim Jūs pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

  • individuālas biznesa tikšanās ar Ulan-Ude uzņēmējiem;
  • biznesa kontakti seminārā, kontaktbiržā;
  • kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • informācija par Burjatijas biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem;
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem.

​Lūgums interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā uz Ulan-Ude, Burjatijas Republiku pieteikties un informēt par uzņēmuma individuālajām interesēm iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2016. gada 10. jūnijam, aizpildot dalībnieka pieteikuma anketu krievu valodā. Aizpildīto pieteikuma anketu, lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pastu valsts.vizites@liaa.gov.lv, kā arī oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA, Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1442.

Informācija par Burjatijas Republiku
Burjatijas Republika ir viena no Krievijas federācijas republikām Sibīrijas federālajā apgabalā. Burjatijas Republikas administratīvais centrs (galvaspilsēta) ir Ulan-Ude, tajā dzīvo 0.98 milj. iedzīvotāju.

Galvenās reģiona nozares ir kosmiskās aviācijas nozare, dzelzceļa mašīnbūve, krāsainā metalurģija, elektroenerģētika un cits. 

Vairāk par reģiona ekonomiku un biznesa vidi iespējams izlasīt šeit.

Organizatoriski jautājumi
Uzņēmēji sedz ar vizīti saistītos izdevumus (transporta, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskos izdevumus).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Transporta izdevumi. Aviobiļete Rīga – Maskava – Ulan-Ude – Maskava – Rīga: apmēram 650-700 EUR
  • Viesnīca (cena par vienu nakti – apmēram 80-100 EUR)
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: apmēram 200-250 EUR (vīzas, vietējais transports, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

(Visas izmaksa pozīcijas un summas ir provizoriskas)

Uz atbalstu dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājumi un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Lai pasākuma izdevumus segtu no ES Fondu līdzekļiem, nepieciešams noslēgt LIAA līgumu par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit. 

Dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Jūlija Marcinska, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29568855
Fakss: +371 67039401
E-pasts: julija.marcinska@liaa.gov.lv