Latvijas uzņēmēju delegācija Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītes Indijas Republikā un Mjanmas Savienības Republikā ietvaros

Aicinām Latvijas uzņēmējus piedalīties Latvijas Republikas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītē Indijas Republikā (Haidarābādu, Čennai un Deli) un Mjanmas Savienības Republikā (Jangona) 2013. gada 11.-20. septembrī!

No šī gada 11. līdz 20. septembrim Latvijas Republikas Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) organizē vizīti Mjanmas Savienības Republikā (11.-14. septembris) un Indijas Republikā (14.-20. septembris).

Indijas ekonomika
Indija ir parlamentāra demokrātiska republika, kas sastāv no 28 štatiem un septiņām savienības teritorijām. Tā ir otra lielākā valsts pasaulē pēc iedzīvotāju skaita. Pēdējos 50 gados, attīstoties medicīnai, Indija piedzīvojusi strauju iedzīvotāju skaita pieaugumu un zaļās revolūcijas izraisītu lauksaimniecības ražīguma masveida pieaugumu. 
Indijas iekšzemes kopproduktā lauksaimniecības sektors veido 17%; pakalpojumu sektors un rūpniecība attiecīgi 54% un 29%. Visvairāk iedzīvotāju nodarbināti lauksaimniecībā – 60%, pakalpojumu sektorā nodarbināti 28%, bet rūpniecībā – 12%. Indija lielu uzmanību pievērš atjaunojamās enerģijas iegūšanai, it sevišķi no biomasas, saules un vēja. 
Galvenās eksporta preces: naftas produkti, tekstilizstrādājumi, dārgakmeņi un juvelierizstrādājumi, programmatūra, mašīnbūves preces, ķimikālijas un ādas izstrādājumi. 
Galvenās importa preces: jēlnafta, iekārtas, dārgakmeņi, mēslojums un ķimikālijas. 
Svarīgākie Indijas preču ārējās tirdzniecības partneri ir ASV, AAE, Ķīna un Saūda Arābija.
Latvijas uzņēmējiem potenciālās sadarbības jomas: izglītība, farmācija, biotehnoloģijas, informācijas tehnoloģijas un tranzīts/ loģistika.

Vizītes 1. daļā plānots apmeklēt Mjanmas pilsētu Jangonu. Vizītes 2. daļā plānots apmeklēt 3 Indijas vadošās pilsētas: Haidarābādu, Čennai un Deli.

2012. gada 26. septembrī Latvijas Republikas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam tiekoties ar Mjanmas Savienības Republikas ārlietu ministru Vunu Mong Lvinu (Wunna Maung Lwin) tika parakstīts Protokols par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp Latviju un Mjanmu. Īpaši labas iespējas Latvijas uzņēmējiem paveras sadarbībai informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, farmācijas, kosmētikas un kokapstrādes jomās.

2013. gada otrajā pusē Latvija plāno atvērt reģionālu vēstniecību Dienvidrietumāzijā – Indijas galvaspilsētā Ņūdeli.

Vizītes laikā uzņēmējiem būs iespēja piedalīties augsta līmeņa tikšanās ar valsts organizācijām, dibināt kontaktus, iegūt informāciju par uzņēmējdarbības perspektīvām, tikties ar uzņēmējiem un apmeklēt uzņēmumus/ ražotnes. Ņemot vērā pieteikuma anketā norādītās biznesa intereses, Latvijas uzņēmējiem tiks organizētas arī apaļā galda diskusijas un individuālās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Lūgums aizpildīt dalībnieku pieteikuma anketu pēc iespējas ātrāk, bet ne vēlāk kā līdz 2013. gada 19. augustam.

Pieteikuma anketa (informācija daļēji angļu valodā).

Aizpildīto pieteikuma anketu lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzam nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Uzņēmējiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļetes, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:
  • Indija: 3 pilsētu apmeklējums, lidojumi, 5 naktis viesnīcā (4 zvaigžņu viesnīcas, vidēji 70 LVL diennaktī) = 1500 LVL;
  • Mjanma: lidojums, 3 naktis viesnīcā (4 zvaigžņu  viesnīca, vidēji 110 LVL diennaktī) = 1400 LVL;
  • Papildus izdevumi programmas nodrošināšanai: 450 LVL (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksas ir provizoriskas

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (avio biļetes, viesnīcas, dienas nauda) var atgūt līdz 50%, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:

Marta Kovisāre
Trešā sekretāre, Ārējo ekonomisko sakaru veicināšanas nodaļa
Latvijas Republikas Ārlietu ministrija
Tālrunis: +371 67016285, +371 29122237
E-pasts: marta.kovisare@mfa.gov.lv

Jūlija Ilovaiska
Projektu vadītāja, Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29568855
Fakss: +371 67039401
E-pasts: julija.ilovaiska@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.

Iezīmes: