Latvijas uzņēmēju delegācija Latvijas Republikas Ministru prezidenta Valda Dombrovska oficiālās vizītes Moldovas Republikā ietvaros

Aicinām piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas Ministru prezidenta Valda Dombrovska oficiālajā vizītē Moldovas Republikā 2013. gada 20.-21. februārī (izlidošana 19. februārī).

Moldova ir valsts ar strauju attīstības potenciālu, kur šobrīd tiek plānoti liela mēroga privatizācijas un rekonstrukcijas projekti. Plānots nodot privatizācijai Moldovas medikamentu rūpnīcu, rekonstruēt ceļus un būvēt autostāvvietas, veidot industriālos parkus speciālajās ekonomiskajās zonās.
Moldovā ir auglīga zeme un labvēlīgi klimatiskie apstākļi, – liela nozīme lauksaimniecībai. Valstī nodarbojas ar augļkopību, vīnkopību un lopkopību, audzē labību, dārzeņus un tabaku.
2011. gadā Latvija uz Moldovu eksportēja preces 6,6 milj. LVL vērtībā, kas ir par 37% vairāk nekā 2010. gadā. 2011. gadā Latvijas preču ārējās tirdzniecības bilance ar Moldovu bija pozitīva un sasniedza 4,6 milj. LVL.
Moldovā tiek importētas mašīnbūves preces, ķīmiskie izstrādājumi, tekstilpreces.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

  • Individuālas biznesa tikšanās ar Moldovas uzņēmējiem;
  • Biznesa kontakti forumā, kontaktbiržā;
  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Informācija par biznesa kultūru, vidi un sadarbības iespējām;
  • Kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem.

Uzņēmēju delegācijai darba programmā 20. februārī plānots biznesa forums, kontaktbirža, individuālās tikšanās, iespējams, Krikovas vīna darītavas apmeklējums.

Ja Moldovas Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Moldovas Eksporta un investīciju veicināšanas aģentūru piedāvās kvalitatīvu un piesātinātu programmu, tad, iespējams, izlidošana uz Moldovu uzņēmēju delegācijai notiks 17. februārī.

Individuālās tikšanās ar Moldovas potenciālajiem sadarbības partneriem organizēsim vadoties pēc uzņēmēju definētajām biznesa sadarbības interesēm, kuras lūdzam norādīt dalībnieka pieteikuma anketā.

Uzņēmēji sedz ar vizīti saistītos izdevumus (aviobiļetes, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskos izdevumus).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Lidojumi (Rīga-Kišiņeva-Rīga): ap LVL 350 par personu (rezervē un izpērk paši uzņēmēji);
  • Viesnīca (2 naktis x ~ LVL 100 ): ap LVL 200 par personu (rezervē LIAA, maksā viesnīcai paši uzņēmēji);
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap LVL 100 (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros (rēķins no LIAA)).

(Visas izmaksas ir provizoriskas.)

Atbalstu līdz 50% vizītes organizēšanai un komandējuma izdevumiem (avio biļetes, viesnīcas un dienas nauda) uzņēmēji var saņemt, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Baiba Bērziņa
Projektu vadītāja, Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26497485
Fakss: +371 67039401
E-pasts: baiba.berzina@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.

 

Iezīmes: