Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītē Dušanbē, Tadžikistānā, un Ulanbatorā, Mongolijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes Dušanbē, Tadžikistānā, un Ulanbatorā, Mongolijā, ietvaros 2014. gada 9.-13. jūnijā!

Tadžikistāna ir viena no nabadzīgākajām bijušām padomju republikām. Daudzi tās iedzīvotāji ir devušies darba meklējumos uz Krieviju. Pati svarīgākā lauksaimniecības kultūra šajā zemē ir kokvilna. Derīgie izrakteņi ir zelts, sudrabs, urāns, volframs, varš, cinks, dzīvsudrabs, antimons, brūnogles un nedaudz naftas. Galvenās rūpniecības nozares ir alumīnija ražošana, elektroenerģijas ieguve, tekstilrūpniecība un pārtikas ražošana. Tirdzniecības apjomi Latvijai ar Tadžikistānu ir niecīgi, turklāt importa vispār nav. Latvijas uzņēmumi lielākoties uz šo Centrālāzijas valsti eksportē dažādus medikamentus, zivju konservus un kokskaidu plātnes.

Mongolija ir Latvijas 95. preču eksporta un 98. preču importa partneris. No Mongolijas Latvijā tiek ievestas dažādas tekstilpreces. Latvijas preču eksports uz šo valsti ir neliels, bet daudzveidīgs – zivju konservi, mašīnu detaļas, degviela, tekstilpreces un metālizstrādājumi. Mongolijas nozīmīgākā tautsaimniecības nozare ir ieguves rūpniecība, jo zeme bagāta ar varu, oglēm, molibdēnu, alvu, volframu un zeltu. Minerāli veido 80 % Mongolijas eksporta. Mongolija ar 2,9 miljoniem iedzīvotāju ir visretāk apdzīvotā valsts pasaulē. Tā ir nabadzīga, un gandrīz piektā daļa tās iedzīvotāju iztiek ar dolāru dienā.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar Ārlietu ministriju, Valsts prezidenta kanceleju, Latvijas vēstniecībām Tadžikistānā un Mongolijā un LIAA partnerinstitūcijām Dušanbē un Ulanbatorā.

Ieguvumi, piedaloties vizītē:
  • Individuālas tikšanās ar Tadžikistānas un Mongolijas uzņēmējiem;
  • Biznesa kontakti forumā; tikšanās ar nozaru uzņēmējiem;
  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Lūdzam interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 30. maijam, aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketu krievu un angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442). 

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:
  • Aviobiļetes Rīga-Dušanbe-Ulanbatora-Rīga: ap 1800 EUR par personu.
  • Viesnīca: 1 nakts ap 150 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 500 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (aviobiļetes, viesnīcas, dienas nauda) var atgūt līdz 50 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Baiba Bērziņa, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26497485
Fakss: +371 67039401
E-pasts: baiba.berzina@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.