Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes vizītē Stavropolē un Mineraļnije Vodi, Krievijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes vizītes Stavropolē un Mineraļnije Vodi, Krievijā, ietvaros 2014. gada 2.-5. jūnijā!

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar LIAA partnerinstitūciju Stavropoles novadā – Stavropoles novada Tirdzniecības un rūpniecības palātu.

Vizītes ietvaros paredzēti tādi pasākumi, kā biznesa seminārs, kontaktbirža vai apaļā galdu diskusija, individuālās tikšanās un uzņēmumu apmeklējumi, balstoties uz uzņēmēju interesēm, un citi pasākumi. Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim Jūs pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.

Ieguvumi, piedaloties vizītē:
  • Individuālas tikšanās ar Stavropoles novada uzņēmējiem;
  • Biznesa kontakti seminārā, kontaktbiržā;
  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Informācija par Stavropoles apgabala biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem;
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Lūdzam interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 12. maijam, aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketu krievu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi kaspars.abiks@liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442). 

Informācija par Stavropoles novadu

Stavropoles novads ir viens no vadošajiem Krievijas Federācijas lauksaimniecības reģioniem. Neskatoties uz to reģions aktīvi attīsta arī tūrismu, rūpniecību un būvniecību. Galvenās apstrādes rūpniecības nozares ir mašīnbūve (elektrotehniskās iekārtas, darba galdi, autokrāni, piekabes), elektroenerģētika, naftas un gāzes ieguve un pārstrāde, pārtikas rūpniecība (vīna darīšana, konservi, eļļas un tauki, cukurs), ķīmiskā rūpniecība (mēslojumi, organiskā sintēze), būvmateriāli (stikls), vieglā rūpniecība (vilna un ādas), mēbeles un mikrobioloģija. Sadarbībai ar Latviju kā īpaši perspektīvi vērtējami virzieni, kas būtu saistīti ar inovatīvās farmācijas centra izveidošanu, kopēju tehnoloģisku projektu realizēšanu.
Stavropoles novadu mēdz saukt arī par vārtiem uz Kaukāzu. Pēc ārējo piesaistīto investīciju apjoma Stavropoles novads 83 reģionu konkurencē ieņem 30. vietu, kas liecina par salīdzinoši pievilcīgu biznesa vidi. Reģiona sociālekonomiskā politika ir orientēta uz klasteru attīstīšanu. Stavropoles apgabalā izveidoti 11 reģionālie industriālie parki un īpaša ekonomiskā tūrisma-rekreācijas zona "Grand Spa Yuca".
2013. gadā Krievija bija Latvijas 3. lielākais preču eksporta un 4. lielākais preču importa partneris.

Organizatoriski jautājumi

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:
  • Transporta izdevumi: Aviobiļete Rīga – Stavropole un Mineraļnije Vodi – Rīga: ap 350 EUR;
  • Viesnīca (3 naktis x 60 EUR): 180 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 200 EUR (vīzas, vietējais transports, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (aviobiļetes, viesnīcas, dienas nauda) var atgūt līdz 50 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Kaspars Abiks, projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29449013
Fakss: +371 67039401
E-pasts: kaspars.abiks@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.