Latvijas uzņēmēju dalība Latvijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes vizītē Vladivostokā, Habarovskā un Magadanā, Krievijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes vizītē Vladivostokā, Habarovskā un Magadanā, Krievijā 2014. gada 9.-20. jūlijā!

Vizītes ietvaros paredzēti tādi pasākumi, kā biznesa seminārs, kontaktbiržas vai apaļā galdu diskusijas, individuālās tikšanās un uzņēmumu apmeklējumi, balstoties uz uzņēmēju interesēm, un citi pasākumi. Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim Jūs pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.
 
Provizoriskā vizītes programma:
09.07.
Lidojums uz Vladivostoku
10.07.-11.07.
Darba programma Vladivostokā
12.07. vai 13.07.
Pārlidojums uz Habarovsku
14.07.-15.07.
Darba programma Habarovskā
16.07.
Pārlidojums uz Magadanu.
17.07.-18.07.
Darba programma Magadanā
20.07.
Lidojums uz Rīgu

Iespējamas nelielas izmaiņas datumos atkarībā no pieejamajiem avio reisiem.
Uzņēmēji var piedalīties visā vizītes programmā vai arī pievienoties delegācijai tikai kādā no vizītes posmiem.

Ieguvumi, piedaloties vizītē:
  • Individuālas tikšanās ar Vladivostokas, Habarovskas un Magadanas uzņēmējiem;
  • Biznesa kontakti semināros, kontaktbiržās vai apaļā galda diskusijās;
  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Informācija par apgabalu biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem;
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Lūdzam interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 5. jūnijam, aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketu krievu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442). 

Informācija par Vladivostoku Habarovsku un Magadanu

Vladivostoka (krievu valodā - Владивосток) ir lielākā Krievijas Klusā okeāna osta un Primorskas novada (Приморский край) galvaspilsēta. Vladivostoka ir saistošais posms starp Transsibīrijas dzelzceļa maģistrāli un Klusā okeāna jūras ceļiem – līdz ar to tā ir nozīmīga kravas un pasažieru osta, kas spēlē galveno lomu pilsētas ekonomikā. Nozīmīgākās rūpniecības nozares ir mašīnbūve (galvenokārt kuģu būve, kuģu remonts, zivju apstrādes iekārtu ražošana) un pārtikas rūpniecība (zivrūpniecība), kā arī vieglās rūpniecības nozares vietēja patēriņa nodrošināšanai. Labi attīstīta ir telekomunikāciju nozare Primorskas novads 83 reģionu konkurencē ieņem 29 vietu investīciju piesaistē, kas liecina par salīdzinoši pievilcīgu biznesa vidi. Vladivostoka ir arī lielākais izglītības un zinātnes centrs Tālo Austrumu federālajā apgabalā.
Habarovska (krievu valodā - Хабаровск) ir nozīmīgs ekonomikas, transporta un loģistikas, politiskās un kultūras dzīves centrs ne tikai Habarovskas novadā, bet visā Tālo Austrumu federālajā apgabalā. Starp tālo austrumu reģioniem Habarovskas novads ir ar visdinamiskāko ekonomisko attīstību. Nozīmīgākās nozares ir transports un loģistika, kā arī rūpniecība (metālapstrāde, ķīmiskā rūpniecība), enerģētikas sektors un būvniecība.
Magadana (krievu valodā - Магадан) ir Magadanas apgabala administratīvais centrs. Nagajevas osta (порт Нагаево) ir lielākā osta Krievijas Ziemeļaustrumos un darbojas visu gadu, neskatoties uz to, ka Magadanas apgabals atrodas mūžīgā sasaluma joslā. Pilsēta veidojusies kā derīgo izrakteņu ieguves vieta. Patlaban apgabala rūpniecība balstīta uz enerģētiku un metālapstrādes uzņēmumiem, kalnrūpniecības iekārtu ražošanu un zivju pārstrādi.
2013.gadā Krievija bija Latvijas 3. lielākais preču eksporta un 4. lielākais preču importa partneris.

Organizatoriski jautājumi

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:
  • Transporta izdevumi. Aviobiļete Rīga – Vladivostoka – Habarovska - Magadana – Rīga: apmēram 1100 EUR;
  • Viesnīca (9 naktis x 70 EUR): 630 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: apmēram 500 EUR (vīzas, vietējais transports, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (aviobiļetes, viesnīcas, dienas nauda) var atgūt līdz 50 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings". Vairāk informācijas šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Jadviga Neimane, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments


Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 29128382
Fakss: +371 67039401
E-pasts: jadviga.neimane@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.