Meistarklase "Ievads klientu izpētē un prototipēšanā" (Rīgā)

Rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Riga TechGirls.

2018. gada 18. oktobrī
Microsoft Latvia telpās
Adrese: Zaļā iela 1, Rīga

LIAA sadarbībā ar Riga TechGirls organizē 5 meistarklašu sēriju jaunajiem uzņēmējiem un ideju autoriem. Šo piecu meistarklašu mērķis ir veicināt izpratni par sava jaunuzņēmuma izveidošanu, biznesa modeļa izstrādi, klientu izpēti un prototipēšanu, komandas veidošanu, idejas prezentēšanu un izaugsmes stratēģijām. Meistarklases vadīs speciālisti ar lielu jaunuzņēmumu veidošanas un trenēšanas pieredzi gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Otro meistarklasi “Ievads klientu izpētē un prototipēšanā” vadīs Alise Dīrika un Irina Ganeviča. Meistarklasi moderēs Anna Andersone.

Veiksmīgi produkti vai startup idejas sniedz vērtību atrisinot cilvēku vai industriju problēmas. Produktu dizaina procesam jāsākas ar izpratni par problēmu. Lai to īstenotu, mēs veicam IZPĒTI, ieskati, ko tā sniedz, palīdz atrast izskaidrojumus, kā šo problēmu var risināt. Un pēc tam seko IDEJU radīšanas process. Bet problēmu risinošas idejas vēl nav produkti un pakalpojumi, vai ne? Jāiemācās, kā APSTIPRINĀT savu ideju vērtību: risinājumu padarīt par produktiem un izveidot testējamus prototipus, mācīties no tā un attīstīties saskaņā ar atklāto. Šajā meistarklasē, apskatīsim produktu dizaina ciklu: sākot ar IZPĒTI, kam seko IDEJU radīšana un noslēdzot to ar APSTIPRINĀJUMA dažādām metodēm.

Alise un Irina pārstāv uzņēmumu Infogram. Alise ir Infogram līdzdibinātāja, Klientu pieredzes vadītāja un produkta vadītāja. Irina ir galvenā lietotāju pieredzes dizainere Infogram, datu vizualizācijas platformā. Alises pieredze is saistīta ar grafikas dizainu, bet pēc tam, kad parādījās kaisle pret digitālu produktu attīstīšanu, viņa ieguva maģistra grādu “Cilvēka-datoru mijiedarbības” tēmā. Irina ir mākslinieciskā vadītāja un multidisciplināra dizainere kopš 2009. gada. Irina strādājusi pie web risinājumu dizaina tādos uzņēmumos, kā Lattelecom, Garnier, Just 5 un Rimi.

Meistarklases moderator Anna Andersone.  Anna viena no Latvijas start-up komūnas līderēm un kustības Riga TechGirls valdes locekle. Viņas pieredze veidojusies dibinot un attīstot dizaina un tehnoloģiju jaunuzņēmumus FROONT, Berta.me (link is external) un HungryLab, kā arī atbalstot startup ekosistēmu Latvijā, dibinot koprades telpu programmētājiem un dizaineriem THE MILL, esot TechHub Riga valdē un aktīvi runājot par dzimumu līdztiesību tehnoloģijās. Šobrīd viņa izstrādā apģērbu un zīmolu apskāvienu un pieskārienu veicināšanai Be–with.

Ja iespējams, aicinām apmeklēt visas meistarklases, tomēr iespējams arī apmeklēt tikai sev interesējošās tēmas.

Meistarklašu datumi - 11., 18. un 31. oktobrī un 7. un 15. novembrī 16:00-21:00 ar vakariņu uzkodu pauzi (informācija par pārējām meistarklasēm tiks ievietota drīzumā).

Lūgums ņemt vērā, ka meistarklases paredzētas jaunajiem uzņēmējiem un ideju autoriem. Organizatori patur iespēju izvērtēt dalībnieku atbilstību pasākuma mērķim un formātam.

Programma (angļu valodā)

Pasākuma darba valoda - angļu.
Dalība bezmaksas. Vietu skaits ierobežots.

Datu apstrādes drošības noteikumi (angļu valodā)

Pieteikšanās slēgta.

Kontaktinformācija:
Dace Dumbere-Bregže, vecākā projektu vadītāja
Inovāciju atbalsta nodaļa
Tehnoloģiju departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039454
E-pasts: dace.dumbere@liaa.gov.lv

Iezīmes: