Meistarklase “Ievads start-up veidošanā un biznesa modelēšanā” (Rīgā)

Rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Riga TechGirls.

2018. gada 11. oktobrī
Microsoft Latvia telpās
Adrese: Zaļā iela 1, Rīga

LIAA sadarbībā ar Riga TechGirls organizē 5 meistarklašu sēriju jaunajiem uzņēmējiem un ideju autoriem. Šo piecu meistarklašu mērķis ir veicināt izpratni par sava jaunuzņēmuma izveidošanu, biznesa modeļa izstrādi, klientu izpēti un prototipēšanu, komandas veidošanu, idejas prezentēšanu un izaugsmes stratēģijām. Meistarklases vadīs speciālisti ar lielu jaunuzņēmumu veidošanas un trenēšanas pieredzi gan no Latvijas, gan ārvalstīm.

Pirmo meistarklasi “Ievads start-up veidošanā un biznesa modelēšanā” vadīs Viesturs Sosārs (pasniedzējs Stockholm School of Economics in Riga) un to moderēs Anna Andersone.

Biznesa modelēšanas apmācību seminārā tā dalībniekiem tiks sniegts biznesa modeļa un biznesa plāna konteksta atšķirību pamatojums, tie tiks detalizēti iepazīstināti ar Business Model Canvas kā populārāko biznesa modelēšanas palīgrīku. Dalībniekiem būs praktiski jāpielieto iegūtās zināšanas modelējot projektu idejas, prezentējot savus biznesa modeļus pārējiem apmācību grupas locekļiem un iesaistoties diskusijā par citu piedāvātajiem modeļiem. Sesijas noslēgumā dalībnieki īsumā tiks iepazīstināti ar produkta-tirgus atbilstības (product-market fit) validācijas pamatmetodēm.

Viesturs Sosārs darbojas Latvijas tehnoloģisko iesācējuzņēmumu vidē kopš 2003.gada. Viņš ir dibinājis uzņēmumus, bijis riska kapitāla fonda pārvaldītājs, kā arī veicis agrīnas privātas investīcijas vairākos tehnoloģiskos iesācējuzņēmumos. Viņš ir viens no Latvijā populārākā tehnoloģisko iesācējuzņēmumu kopbiroja TechHub Rīga dibinātājiem, ir vairāku Baltijas valstu, Somijas un Dānijas akseleratoru programmu mentors, kā arī kopš 2012.gada vada specializācijas kursu uzņēmējdarbībā Rīgas Ekonomikas augstskolā.

Anna Andersone ir viena no Latvijas start-up komūnas līderēm un kustības Riga TechGirls valdes locekle. Viņas pieredze veidojusies dibinot un attīstot dizaina un tehnoloģiju jaunuzņēmumus FROONT, Berta.me un HungryLab, kā arī atbalstot startup ekosistēmu Latvijā, dibinot koprades telpu programmētājiem un dizaineriem THE MILL, esot TechHub Riga valdē un aktīvi runājot par dzimumu līdztiesību tehnoloģijās. Šobrīd viņa izstrādā apģērbu un zīmolu apskāvienu un pieskārienu veicināšanai Be–with.

Ja iespējams, aicinām apmeklēt visas meistarklases, tomēr iespējams arī apmeklēt tikai sev interesējošās tēmas.

Meistarklases notiks 11., 18. un 31. oktobrī un 7. un 15. novembrī 16:00-21:00 ar vakariņu uzkodu pauzi (informācija par pārējām meistarklasēm tiks ievietota drīzumā).

Lūgums ņemt vērā, ka meistarklases paredzētas jaunajiem uzņēmējiem un ideju autoriem. Organizatori patur iespēju izvērtēt dalībnieku atbilstību pasākuma mērķim un formātam.

Programma (angļu valodā)

Pasākuma darba valoda - angļu.
Dalība bezmaksas.

Datu apstrādes drošības noteikumi (angļu valodā)

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Dace Dumbere-Bregže, vecākā projektu vadītāja
Inovāciju atbalsta nodaļa
Tehnoloģiju departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039454
E-pasts: dace.dumbere@liaa.gov.lv

Iezīmes: