Modes dizaineru, aksesuāru un interjera priekšmetu ražotāju tirdzniecības misija Minskā, Baltkrievijā

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas modes dizainerus, aksesuāru un interjera priekšmetu ražotājus piedalīties tirdzniecības misijā Baltkrievijā, kas norisināsies 2015. gada 19.-22. oktobrī Minskā.

Tirdzniecības misijas mērķis ir veicināt Latvijas dizaina atpazīstamību Baltkrievijā un sniegt iespēju veidot kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Tirdzniecības misija tiek organizēta ekspozīcijas veidā sadarbībā ar tirdzniecības centra "Zamok Korona"  konceptveikalu.

Latvijas dizaina produktu ekspozīcija tiks izvietota īpaši šīs misijas vajadzībām paredzētās telpās, turklāt, lai palīdzētu Latvijas dizaineriem nodot vēstījumu par savu zīmolu, tā radīšanas procesu un pieredzi, katram dizaina zīmolam tiks dota iespēja sniegt individuālu prezentāciju 21. oktobrī, kad notiks Latvijas dizaina priekšmetu ekspozīcijas oficiāla atklāšana. Uz prezentācijām plānots aicināt koncepta un dzīves stila veikalu iepircējus, blogerus, žurnālistus, kur vakara pieņemšanas un neformālu sarunu laikā būs iespēja dibināt kontaktus ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Vienlaikus ar plānoto tirdzniecības misiju, no 20.-25. oktobrim Minskā norisināsies Baltkrievijas Modes nedēļa, kuru būs iespējams apmeklēt arī Latvijas dizaineriem.

Tirdzniecības misijas dalībnieku atlase tiks veikta sadarbībā ar konceptveikalu, apstiprinot dalību 10 Latvijas modes, aksesuāru un dizaina priekšmetu zīmoliem.

Provizoriskā programma:

19. oktobris – ierašanās Minskā, ekspozīcijas iekārtošana.
20. oktobris – tikšanās ar potenciālajiem partneriem Minskā, Baltkrievijas Modes nedēļas atklāšanas pasākumu apmeklējums.
21. oktobris – tikšanās ar potenciālajiem partneriem Minskā, Latvijas dizaineru prezentācijas, oficiālā Latvijas ekspozīcijas atklāšana.
22. oktobris – atgriešanās Latvijā.
2. novembris – ekspozīcijas slēgšana un produktu transportēšana uz Latviju.

Pieteikšanās slēgta!

Uzņēmumiem jārēķinās ar:

  • Produktu sertifikāciju. Sertificēšanas procedūra Muitas ūnijas valstīs (Baltkrievija, Krievija un Kazahstāna) ir vienāda, tādēļ paveiktā procedūra atvieglos turpmāko eksportu uz jebkuru no Muitas ūnijas valstīm.
  • Produktu transportēšanu un muitošanu.
  • savu pārstāvju komandējuma (aviobiļetes, transports, naktsmītne, dienas nauda) izmaksu segšanu, kā arī ar viesnīcas un aviobiļešu rezervēšanu.

Komersanti savu darbinieku komandējuma izdevumus (aviobiļetes, vietējais transports, viesnīcas, dienas nauda, vīzas, apdrošināšana), maksu par dalību tirdzniecības misijā, kā arī izdevumus par eksponātu transportēšanu un mārketinga materiālu tulkošanu tirdzniecības misijas vajadzībām var atgūt līdz 70 %, iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings" līdz 2015. gada 30. septembrim. Vairāk informācijas šeit.

Lai saņemtu šo pakalpojumu, dalībniekiem ir jābūt noslēgtam līgumam ar LIAA par atbalsta saņemšanu, kā arī jāapliecina nodokļu parādu neesamība.

Kontaktinformācija:
Zane Biteniece, vecākā projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 22012250
Fakss: +371 67039401
E-pasts: zane.biteniece@liaa.gov.lv


Dalība tirdzniecības misijā tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.