Pārtikas nozares uzņēmumu tirdzniecības misija izstādes "Food Africa" laikā Ēģiptē (Kairā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas pārtikas ražotājus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā uz Ēģipti, kas norisināsies 2017. gada 22.-24. aprīlī Kairā!

Pārtikas nozares izstāde „Food Africa” trīs gadu laikā ir kļuvusi par lielāko pārtikas nozares izstādi Āfrikā. Izstādi apmeklē pārtikas importētāji, vairumtirgotāji un lielveikalu iepircēji no Tuvu Austrumu un Āfrikas valstīm.

Izstāde „Food Africa” notiek paralēli ar pārtikas ražošanas izstādi “Africa Food Manufacturing” – pārtikas tehnoloģijas, ražošana iekārtas, pārtikas iepakojums, pārtikas pārstrādes izejvielas, svaigu augļu, dārzeņu un ziedu audzētāji u.c

Īpaši dalībai tirdzniecības misijā aicinām uzņēmumus, kas ražo miltu izstrādājumus, graudu produktus, sulas, konservus, zivju produktus kā arī augļu un dārzeņu vairumtirgotājus.

Latvijas eksporta apjomi uz Ēģipti pieaug. 2016. gadā eksports uz Ēģipti bija 51 milj. EUR. Eksporta preču sadalījums: 31 milj. EUR kokmateriāli, 16,4 milj. EUR augu izcelsmes produkti, 138 tūkst. EUR pārtikas produkti. 2016. gadā Ēģiptes patērētāji pirmo reizi varēja iegādāties Latvijā ražotas auzu pārslas un zivju produkciju. Imports no Ēģiptes 2016. gadā bija 1,9 milj. EUR, kas ir par 73% mazāk nekā iepriekšējā 2015. gadā (3,3 milj. EUR).  Latvija galvenokārt importē augu valsts produktus (augļi, dārzeņi, kaltēti augi). Ēģiptes iedzīvotāju skaits pārsniedz 93 miljonus. Ēģipte importē 65-68% no pārtikas patēriņa (60% no piena pulvera, sviesta un liellopu gaļas patēriņa; 70% no lauku pupu patēriņa). 2016. gadā Ēģipte importēja 19 milj. tonnas graudaugus, 11,5 milj. tonnas kviešus. Piemēram, Jaunzēlande ir lielākais sviesta eksportētājs uz Ēģipti, Nīderlande ir lielākais siera eksportētājs (60% no tirgus). Ēģipte importē lielos apjomos piena pulveri, lai ražotu sieru eksportam uz Arābu un Āfrikas valstīm.

Ēģipte ir COMESA brīvās tirdzniecības līguma dalībvalsts (Burundi, Kongo Demokrātiskā Republika, Džibuti, Eritreja, Etiopija, Kenija, Lībija, Madagaskara, Malāvi, Mauritānija, Ruanda, Komoru Salu savienība, Seišelu salas, Sudāna, Svazilenda, Uganda, Zambija, Zimbabve).

Dalībniekiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda), kā arī ar viesnīcas rezervēšanas un citām izmaksām.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit.

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Inga Valdmane, vecākā projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 29472835
E-pasts: inga.valdmane@liaa.gov.lv