Seminārs "Eksporta uz Ķīnu vadlīnijas Latvijas pārtikas ražotājiem"

Rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar Eiropas Savienības Mazo un vidējo uzņēmumu centru Ķīnā (EU SME Centre)

2015. gada 9. aprīlī
LIAA 2. stāva konferenču zālē

Adrese: Rīga, Pērses iela 2

 Prezentācijas

Ķīnai ar 8 % no pasaules lopkopības zemes ir jānodrošina ar pārtiku 20 % no pasaules iedzīvotājiem, attiecīgi pieprasījums pēc pārtikas produktiem strauji aug; it īpaši, pieaugot Ķīnas iedzīvotāju labklājībai, kā arī gaisa un ūdens piesārņotībai - pēc ekskluzīviem un dabīgiem pārtikas produktiem. Tomēr, ņemot vērā faktu, ka Ķīnas tirgus ir regulēts tirgus un arīdzan pārtikas produktu apgrozījumā Ķīnā pastāv regulatīvi ierobežojumi, it īpaši attiecībā uz gaļas izstrādājumiem un piena produktiem, pirms eksportēt uz Ķīnu, ir rūpīgi jāiepazīstas ar konkrēto pārtikas produktu eksporta nosacījumiem.

LIAA sniedz iespēju Latvijas pārtikas produktu ražotājiem iepazīties ar šiem nosacījumiem šajā jomā pieredzējuša eksperta, starptautiska konsultāciju uzņēmuma Gold Millennium Group Pekinas biroja direktora Pablo Resio Grasijas (Pablo Recio Gracia) vadībā. Pablo ir vairāk nekā 8 gadu pieredze, konsultējot uzņēmumus par pārtikas produktu un dzērienu nozari Ķīnā. Šajā laikā viņš ir organizējis Eiropā ražotu pārtikas produktu mārketinga kampaņas Ķīnā, Eiropas pārtikas produktu un dzērienu ražotāju biznesa vizītes Ķīnā, kā arī seminārus par Ķīnas pārtikas produktu un dzērienu tirgiem.

Semināra mērķis: informēt par Ķīnas pārtikas produktu un dzērienu tirgus struktūru, attīstības tendencēm un pārtikas produktu eksportēšanas uz Ķīnu praktiskajiem aspektiem (prasībām, ierobežojumiem, importa procesu, intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību u.c.), kā arī sagatavot Latvijas pārtikas ražotājus dalībai LIAA organizētajā nacionālajā stendā, starptautiskajā izstādē "SIAL China 2015".

Aicinām piedalīties: Latvijas pārtikas produktu un dzērienu ražotājus, kas jau eksportē vai plāno uzsākt eksportu uz Ķīnu, LIAA organizētā nacionālā stenda starptautiskajā izstādē "SIAL China 2015" dalībniekus.

Apzinoties faktu, ka ieiešana Ķīnas tirgū ir grūts un sarežģīts ceļš, LIAA dod iespēju starptautiskās izstādes "SIAL China 2015" dalībniekiem individuāli tikties ar semināra lektoru, Ķīnas pārtikas un dzērienu sektora ekspertu Pablo Resio Grasiju, lai veiksmīgāk sagatavotos dalībai izstādē un pārrunātu ar ekspertu uzņēmuma produkcijas noieta potenciālu Ķīnas tirgū.

Individuālās konsultācijas notiks 10. aprīlī.  Vienas konsultācijas ilgums: 30-45 minūtes (atkarība no uzņēmumu skaita, kas pieteiksies šīm konsultācijām). Individuālās konsultācijas tiks nodrošinātas 10 uzņēmumiem.

Nosacījumi dalībai individuālajās konsultācijās:

  • Uzņēmums ir starptautiskās izstādes "SIAL China 2015" dalībnieks;
  • Uzņēmumam ar LIAA ir noslēgts līgums par atbalsta saņemšanu Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.

Ja individuālajām konsultācijām pieteiksies vairāk nekā 10 dalībnieki, kas atbilst iepriekš minētajiem nosacījumiem, dalībnieku atlasi veiks eksperts Pablo Resio Grasija.

Papildus aicinām visus Latvijas uzņēmējus, kas interesējas par Ķīnas tirgu, izmantot iespēju un individuāli tikties ar LIAA Pārstāvniecības Pekinā vadītāju Ievu Jākabsoni-Bellomi. Individuālās konsultācijas notiks 10. aprīlī. Vienas konsultācijas ilgums: līdz 30 minūtēm.

Seminārs un individuālās konsultācijas ar ekspertu notiks angļu valodā.

Dalība bezmaksas.

Programma

Kontaktinformācija:
Ilze Mičule, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 26104095
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ilze.micule@liaa.gov.lv