Seminārs "Inovācijas dizainā: no amatniecības līdz ekskluzīviem dizaina risinājumiem"

Rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

2015. gada 6. oktobrī
LIAA 2. stāva konferenču zālē

Adrese: Rīga, Pērses iela 2

Savas vizītes Latvijā ietvaros lekciju “Inovācijas dizainā: no amatniecības līdz ekskluzīviem dizaina risinājumiem” (Innovation of craft translated into exclusive surprising design and how this can lead to distinctive product ranges) sniegs Nīderlandes konsultāciju aģentūras Dutch Design in Development direktore Stella van Himbergena (Stella van Himbergen). Viņa dalīsies pieredzē par to, kā inovācijas amatniecībā var tikt izmantotas, lai radītu pārsteidzošu un ekskluzīvu dizainu un attīstītu jaunus, atšķirīgus produktus, kā arī stāstīs par materiālu otrreizēju izmantošanu dizaina priekšmetu ražošanā.

Stella iedrošinās Jūs apvienot spēkus un atrast savas īpašās prasmes, lai ražotu dizaina priekšmetus ne tikai saviem klientiem, bet arī citiem dizaineriem, vai tos sagatavot eksportam.

Dutch Design in Development (DDiD) ir konsultāciju aģentūra, kas darbojas tādās jomās kā eko dizains, ilgtspējīga ražošana un godīga tirdzniecība. DDiD konsultē dizainerus par to, kā pievienot saviem produktiem papildus vērtību, ražojot tos sociāli atbildīgāk un tuvāk patērētājam.

Jau vairāk nekā 10 gadus DDiD palīdz uzņēmumiem attīstīt ilgtspējīgus produktus, izstrādājot stratēģijas, konsultējot un apmācot tos, kā arī piemeklējot atbilstošus dizainerus un ražotājus.

DDiD ir eksperts dizaina inovāciju jomā, transformējot amatniecības izstrādājumus pārsteidzošos un ekskluzīvos dizaina priekšmetos. Viena no jomām, kurā DDiD darbojas, ir materiālu otrreizēja izmantošana dizaina priekšmetu ražošanā. Vairāk informācijas: www.ddid.nl/english/

Semināra ietvaros tā dalībniekiem būs iespēja individuāli tikties ar lektori Stellu van Himbergenu, lai pārrunātu sadarbības iespējas ar Nīderlandes uzņēmumiem. Tikšanos skaits ir ierobežots. Dalībnieki tiks atlasīti pieteikšanās secībā.

Semināra mērķauditorija ir Latvijas ražotāji (amatnieki, dizaineri), kas pozicionē savu produktu kā roku darbu, tai skaitā sociālie projekti, kas iesaista ražošanā kādas sociālās grupas un tādejādi pievieno produktiem papildus vērtību. Seminārs būs interesants kā tradicionāliem rokdarbniekiem, tā inovatīva zīmola virzītājiem.

Seminārs notiks latviešu un angļu valodā.
Dalība bezmaksas.

Programma

Kontaktinformācija:
Ilze Mičule, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 26104095
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ilze.micule@liaa.gov.lv


Seminārs tiek rīkots Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.