Semināra "Mode un dizains: tendences, modes industrija un tās virzītājspēks" lektori

Šarlote Delobella (Charlotte Delobelle)
eksporta menedžere, "Carlin Creative Trend Bureau" (Francija)

Transversāla vīzija, kas skaidro tendences, krāsas, ornamentus, dizainu, apdari, modi un skaistumu... stratēģisko faktoru mijiedarbību, kas veicina radošumu!
Šarlote studējusi Parīzes modes augstskolā ESMOD un absolvējusi Londonas Modes koledžu. Uzsākusi profesionālo karjeru kā iepirkumu speciāliste aģentūrā “Fred & Farid”, vēlāk pievērsusies apakšveļas ražošanas jomai, tad izveidojusi Francijā izgatavotu juvelierizstrādājumu zīmolu. Divus gadus strādājusi par sabiedrisko attiecību speciālisti “Pierre Cardin”, bet šobrīd savas stratēģiskās un radošās prasmes un zināšanas izmanto “Carlin Creative Trend Bureau”.

 

Elīza Drāzniece
modes preču iepirkumu speciāliste, tirdzniecības un zīmolu menedžere (Latvija)

Elīza ir tirdzniecības un zīmolu menedžere ar 15 gadus ilgu starptautisku darba pieredzi modes biznesā – vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā. Strādājusi par zīmolu menedžeri, iepirkumu speciālisti un tirdzniecības vadītāju prestižākajos Latvijas modes preču veikalos. Šobrīd konsultē zīmolus un uzņēmumus tirdzniecības stratēģijas attīstīšanā, zīmola identitātes izstrādāšanā, eksporta un vairumtirdzniecības jautājumos.
2006. gadā Elīza ieguva bakalaura grādu modes mārketingā European Institute of Fashion (ISEM) un diplomu ESMOD/CNAM (Parīze, Francija) mākslas un zinātņu konservatorijā, kurā apguva inovācijas modes uzņēmumu vadībā. Savukārt 2015. gadā iegūts maģistra grāds tirdzniecības un modes zīmolu vadībā (Milano Fashion Institute, Milāna, Itālija).

 

Džovanni Otonello (Giovanni Ottonello)
Eiropas Dizaina institūts (Itālija)

Pēc arhitektūras studijām Dženovas universitātē Dž. Otonello ir guvis pieredzi muzeju ekspozīciju veidošanā, kā arī scenogrāfijas jomā. Modes pasaulē viņš nokļuva pēc tekstila tehnoloģiju un dizaina studiju uzsākšanas. Veidojis scenogrāfiju un pasākumus Dženovas Diecēzes muzejā, Spinolas pils Nacionālajā galerijā, Dodžu pilī, strādājis Salvatores Feragamo modes namā un sadarbojies ar Milānas Mazā teātra scenogrāfu un režisoru Pjerluidži Pici.
Džovanni Otonello ir konsultants tādiem plaši pazīstamiem luksusa zīmoliem kā „Bottega Veneta”, „Hugo Boss”, „La Martina”, „Mandarina Duck”, „Rubelli” un citiem, kā arī dažādiem ar modi nesaistītiem projektiem. Turklāt viņš lasa lekcijas par grafiku, modi, dizainu, foto un laikmetīgo mākslu dažādās modes un dizaina skolās, uzstājas semināros un konferencēs.

 

Margarēta van den Bosa (Margareta van den Bosch)
"H&M" radošā konsultante un ilggadēja galvenā dizainere (Zviedrija)

No 1987. līdz 2008. gadam Margarēta bija „H&M” galvenā dizainere, kopš 2008. gada – radošā konsultante. Šobrīd Margarēta ir atbildīga par visām „H&M” īpašajām kolekcijām, kuras ir tapušas sadarbībā ar lielajiem modes namiem un slavenībām. Māksliniece ir strādājusi un radījusi kolekcijas kopā ar Stellu Makartniju, Roberto Kavalli, Aleksandru Vangu, modes namiem „Lanvin”, „Versace”, „Comme des Garcon”, „Marni”.
Savu karjeru viņa sāka kā jauna un talantīga ārštata dizainere, atstājot dzimto Zviedriju un pārceļoties uz Itāliju, kur strādāja vairākos modes namos. Margarēta ir absolvējusi Bekmena Dizaina skolu Zviedrijā, saņemot modes dizaina grādu. 

 


Hetere Melvila (Heather Melville)
Skotijas Karaliskās bankas (The Royal Bank of Scotland – RBS) stratēģiskās partnerības pakalpojumu direktore

Šis amats ļauj viņai izmantot savus plašos, globālos sakarus ar klientiem, kā arī savu nozares specializāciju, jo īpaši mazumtirdzniecības un tekstila jomā. 
Viņa ir prestižās „Apvienotās Karalistes Modes un tekstila balvas” žūrijas locekle. Hetere savulaik ir uzaicināta piedalīties arī jauno Eiropas dizaineru starptautiskā konkursa žūrijā.

Hetere ir RBS „Mērķtiecīgo sieviešu tīkla” (RBS Focused Women’s Network), ko pārvalda brīvprātīgie un kam šobrīd ir aptuveni 12 000 biedru 33 valstīs, dibinātāja un galvenā priekšsēdētāja. Viņa ir arī vairāku iekšējo un ārējo vienlīdzības (dažādības) padomju dalībniece. 2010. gadā Hetere saņēma prestižo „Sievietes banku un finanšu sektorā” (Women in Banking & Finance Award) balvu par sasniegumiem kategorijā „Sieviešu tiesību aizstāvis” (Champion for Women). 2012. gadā viņai piešķīra „Atšķirīgā pasaule 100” balvu (the World of Difference 100 Award – TIAW), izsakot atzinību kā vienai no 100 pasaules sievietēm, kuras darbība ir sniegusi būtiskāko ieguldījumu sieviešu iespēju veicināšanai ekonomikas jomā.

 

Brenda Emanusa (Brenda Emmanus)
"BBC London News" mākslas, kultūras un izklaides korespondente un Mākslas universitātes vieslektore

Kopā ar Endrū Māru (Andrew Marr) iecerējusi drīzumā sākt darbu pie dokumentālo filmu projekta par Teita Modernās mākslas muzeju, tā vēsturi un ietekmi pasaules mērogā.
Viņa ir bijusi prestižo BAFTA (Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmija) balvu žūrijas locekle (kostīmu dizains), kā arī tikusi nominēta žurnāla „Cosmopolitan” balvai Gada sieviete un bijusi EMMA (The Ethnic Multicultural Media Academy) balvu fināliste.
Gadu gaitā Brenda ir pilnveidojusi savas profesionālās prasmes, strādājot televīzijā, radio un drukātajos medijos. Šobrīd viņa ir „BBC News” mākslas, kultūras un izklaides korespondente, un tas ļauj viņai apvienot radošās un žurnālistikas prasmes, veidojot televīzijas, radio un interneta saturu.
Brendas karjera ir piedzīvojusi pavērsienu, kad viņa kļuva par vienu no kanāla „BBC One” raidījuma „The Clothes Show” vadītājām, strādājot pie tā piecus gadus. Kopš tā laika viņa ir vadījusi interjera dizaina raidījumu „The Terrace” un „The Midweek National Lottery” (Nacionālās loterijas nedēļas vidus izlozi), kā arī gatavojusi sižetus pārraidei „Holiday”. Visi minētās pārraides tiek raidītas kanālā „BBC One”. Brenda ir bijusi arī viena no galvenajām raidījumu „Healthy Holidays” un „Money Makeovers” vadītājām kanālos „Granada” un „Sky Television”.
Brendas Emanusas raksti ir publicēti žurnālos „Luxure”, „Pride”, „Cosmopolitan” un „Caribbean Eye” un laikrakstos „The Observer” un „New Nation”.