Seminārs "Vai nākotnes dizaina tendences ietekmē šodienas uzņēmējdarbību? Kā tās iespējams paredzēt un kā tām ļaut strādāt jūsu labā?"

Rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra Eiropas Biznesa atbalsta tīkla projekta un radošās darbības nedēļas RADI! ietvaros

2015. gada 10. martā
LIAA 2. stāva konferenču zālē

Adrese: Rīga, Pērses iela 2

 Prezentācija

Šodienas uzņēmējdarbībā vairs neiztikt bez dizaina. Pievilcīgs, aktuāls dizains, produkta iepakojums un funkcionalitāte nereti ir noteicošie patērētāja izvēles faktori, salīdzinot vairākas līdzīgas kvalitātes un cenu kategorijas preces. Spēt prognozēt, kādas būs aktuālās dizaina tendences nākotnē, un izmantot to savā labā – tā varētu būt katra mūsdienīga uzņēmuma stratēģija.

Semināra mērķis ir parādīt, kā rodas tendences, kāpēc tās ir svarīgas un kā tās iespējams prognozēt.

Semināra 1. daļa – Skandināvijas un Ziemeļu reģiona vadošā tendenču eksperta Stefana Nilssona lekcija par dizaina tendenču izcelsmi, nozīmi un par aktuālo šobrīd.

Semināra 2. daļa – praktiska nodarbība, kuras laikā semināra dalībniekiem būs iespēja izmēģināt, cik viegli vai grūti ir paredzēt nākotnes dizaina tendences. Stefana Nilssona vadībā semināra dalībnieki noteiks, kādas būs aktuālās dizaina tendences 2017./ 2018. gada sezonā.

Semināra lektors Stefans Nilssons (Stefan Nilsson) savā jomā ir liela autoritāte. Viņš ir biežs viesis Zviedrijas un Ziemeļeiropas medijos un ir visbiežāk citētais tendenču eksperts, kurš regulāri uzstājas televīzijā, radio, laikrakstos un žurnālos. Viņa vārds atrodams ikvienā nopietna modes attīstībai, dizaina tendencēm un interjeram veltīta pasākuma programmā.

Nemitīgi ceļodams, viņš meklē un novēro jaunas parādības un fenomenus dzīvesstilā, interjera dizainā, dizainā, modes un pārtikas jomās, kā arī runā un raksta par citiem novērojumiem.

Zviedrijas interjera un arhitektūras žurnāls "RUM" piecus gadus pēc kārtas ir nosaucis Stefanu par vienu no ietekmīgākajiem cilvēkiem dizaina jomā Zviedrijā. Plašāka informācija zviedru valodā pieejama www.tidskriftenrum.se.

Stefans dalās ar savām domām par tendencēm savā ikmēneša jaunumu lapā "Jaunais melnais" ("Det nya svarta'), viņš raksta pārtikas un modes blogu "Ēd un iepazīsti’" ("Eat and greet”) un par citiem dizaina un tendenču jautājumiem raksta dizaina blogā "Designbloggarna" Stefanam Stokholmā pieder sava dizaina galerija "Trendstefan".

Aicinām seminārā piedalīties Latvijas uzņēmējus, kuri uzskata, ka produkta dizainam ir nozīme.

Uzmanību! Lekcija pieejama visiem interesentiem, savukārt praktiskajā nodarbībā var piedalīties ierobežots skaits dalībnieku. LIAA patur tiesības veikt praktiskās nodarbības dalībnieku atlasi. Galvenais atlases kritērijs – dalībnieka motivācija piedalīties praktiskajā nodarbībā.

Seminārs notiks angļu valodā.

Dalība bezmaksas.

Programma

Kontaktinformācija:
Ilze Mičule, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 26104095
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ilze.micule@liaa.gov.lv