Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misija Azerbaidžānā Latvijas dienu "Taste Latvia" un Latvijas Republikas ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas vizītes ietvaros

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā Latvijas dienu "Taste Latvia" un Latvijas Republikas ekonomikas ministres Danas Reiznieces-Ozolas vizītes Azerbaidžānā ietvaros 2015. gada 24.-27. novembrī Baku.

Azerbaidžāna ir nozīmīga Latvijas ārējās tirdzniecības partnervalsts. 2014. gadā Latvijas kopējais preču un pakalpojumu eksports uz Azerbaidžānu sastādīja 31,0 milj. EUR, kas veido 0,2% no Latvijas kopējā eksporta apjoma. Latvijas preču eksports uz Azerbaidžānu bija 25,6 milj. EUR, savukārt pakalpojumu eksports uz Azerbaidžānu sastādīja 5,4 milj. EUR. Galvenās Latvijas eksporta preces uz Azerbaidžānu ir dzīvnieki un lopkopības produkti, pārtikas preces un metālu izstrādājumi, kā arī mašīnbūves un elektropreces. 2014. gadā pakalpojumu eksportā uz Azerbaidžānu dominēja tūrisms, komercpakalpojumi un transporta pakalpojumi.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Azerbaidžānas Republikā un LIAA partnerinstitūcijām Baku.

Ieguvumi, piedaloties vizītē:

  • Biznesa kontakti apaļā galda diskusijā;
  • Individuālas biznesa tikšanās ar Azerbaidžānas uzņēmējiem;
  • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • Dalība Latvijas dienās "Taste Latvia - Latviyanı Duyun" Baku;
  • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Lūdzam interesentus pieteikties ne vēlāk kā līdz 6. novembrim aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketu krievu valodā.
Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv
un oriģinālu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļetes Rīga-Baku-Rīga: ap 300 EUR par personu
  • Viesnīca: 1 nakts ap 100 EUR par personu
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 150 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).
  • Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi). Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda) izmaksu segšanu, ka arī ar viesnīcas un aviobiļešu rezervēšanu.

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Tāpat informējam, ka atbilstoši Eiropas Komisijas nosacījumiem, plānotajā Eiropas Savienības fondu programmā "Ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings" atbalstu varēs saņemt tikai mazie un vidējie uzņēmumi, kas atbilst EK Regulas Nr.641/2014 1. pielikumā 2. pantā minētajām pazīmēm.

  Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Ieva Rubene, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26518628
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ieva.rubene@liaa.gov.lv

Kaspars Abiks, LIAA pārstāvniecības Azerbaidžānā vadītājs

Adrese: Ismail Bey Gutgashinli 54, AZ1073, Baku, Azerbaijan
Mobilais t.: +994 516195348, +371 29449013
E-pasts: kaspars.abiks@liaa.gov.lv


Dalība valsts vizītē tiek rīkota Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) Ārējo tirgu apgūšanas atbalsta programmas projekta "Nozaru nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs ārvalstīs un eksporta konsultācijas" ietvaros.