Uzņēmēju dalība ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītē Baltkrievijā (Minskā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmumus pieteikties dalībai tirdzniecības misijā Latvijas dienu "Taste Latvia" un Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedra, Ekonomikas ministra Arvila Ašeradena kunga vizītē Baltkrievijā ietvaros 2016. gada 10.-11. novembrī Minskā.

Aicinām piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas Ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītē Minskā, Baltkrievijā 2016. gada 10.-11. novembrī. (Vizītes datumi tiks precizēti – iespējamais izlidošanas datums ir 9. novembris).

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā Latvijas Republikas vēstniecību Baltkrievijas Republikā un LIAA partnerinstitūcijām Baltkrievijā. Darba programmas ietvaros ir paredzēti tādi biznesa pasākumi, kā biznesa bilaterālās tikšanās starp abu valstu uzņēmējiem, kopējie biznesa pasākumi ar amatpersonu dalību, uzņēmumu apmeklējumi u.c.

Vizītes plānojums:

09.11.2016.  Latvijas delegācijas ielidošana Minskā, Baltkrievijā
10.11.2016   Uzņēmēju darba programma:

 • Tikšanās ar nozaru asociācijām
 • Individuālas tikšanās
 • Oficiālās pieņemšana par godu Latvijas dienu “Taste Latvia” atklāšanai un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienas 98. gadskārtai

11.11.2016.   Uzņēmēju darba programma:

 • Latvijas–Baltkrievijas biznesa forums
 • Latvijas un Baltkrievijas uzņēmēju kontaktbirža
 • Latvijas un Baltkrievijas uzņēmēju kontaktbirža

Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim Jūs pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.

Ieguvumi, piedaloties vizītē:

 • Biznesa kontakti Latvijas – Baltkrievijas biznesa foruma laikā;
 • Individuālas biznesa tikšanās ar Baltkrievijas uzņēmējiem;
 • Kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
 • Kontakti ar Latvijas uzņēmēju delegācijas dalībniekiem.

Lūdzam interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā pieteikties ne vēlāk kā līdz 20. oktobrim, aizpildot Dalībnieku pieteikuma anketukrievu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

 • Aviobiļetes Rīga–Minska-Rīga: ap 270 EUR par personu;
 • Viesnīca: 1 nakts ap 80 EUR par personu;
 • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 150 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros);
 • Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi). Uzņēmumiem jārēķinās ar savu pārstāvju komandējuma (transports, naktsmītne, dienas nauda) izmaksu segšanu, ka arī ar viesnīcas un aviobiļešu rezervēšanu.

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas!

Uz atbalstu dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājumi un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Lai pasākuma izdevumus segtu no ES Fondu līdzekļiem, nepieciešams noslēgt LIAA līgumu par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit. 

Dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Kontaktinformācija:
Jadviga Neimane, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa 
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis.: + 371 67039414, + 371 29128382
E-pasts: jadviga.neimane@liaa.gov.lv

Jūlija Marcinska, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa 
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29568855
E-pasts: julija.marcinska@liaa.gov.lv