Uzņēmēju dalība Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs (Čikāgā, San Francisko)

Aicinām piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas Ministru prezidenta biedra, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītē Čikāgā un San Francisko, Amerikas Savienotajās Valstīs, kas norisināsies 2017. gada 25.-28. oktobrī.

Dalībai vizītē aicināti piedalīties šādu nozaru pārstāvji: pārtika, IT, transports un loģistika, farmācija un dzīvības zinātnes, būvniecība un kokapstrāde, mašīnbūve. Īpaši tiek aicināti IT startup uzņēmumi, kuriem plānota vizīte uz Silīcija ieleju. Vienlaikus biznesa misijā aicināti piedalīties arī citu nozaru pārstāvji, kuriem jau patlaban ir aktuāli sadarbības projekti ASV.

Vizītes programma:

25.10.Izlidošana no Rīgas uz Čikāgu (ASV)
26.10.Spotlight Latvia: Gateway to Business in Europe and Beyond Conference
(konferences mājas lapa: www.spotlightlatvia.com)
27.10.Pasākuma apmeklējumi atbilstoši uzņēmēju interesēm. Individuālās tikšanās. IT nozares uzņēmumiem lidojums uz San Francisko.
28.10.Izlidošana no Čikāgas uz Rīgu
27.10. – 01.11.IT uzņēmēju dalība pasākumos Silīcija ielejā (programma tiek precizēta)

Lai izstrādātu individuālās programmas delegācijas dalībniekiem, ir sagatavots saraksts ar pasākumiem, kuri norisināsies Amerikas Savienotajās Valstīs vizītes norises laikā un kurus uzņēmēji ir aicināti apmeklēt. LIAA sagatavotajā sarakstā ir apkopoti dažādu nozaru pasākumi, kas norisināsies Čikāgā vai tās tuvumā š.g. oktobra beigās. Kā arī uzņēmēji ir aicināti anketā norādīt precīzas savas intereses, tajā skaitā potenciālos sadarbības partnerus – konkrētus uzņēmumus, ja tādi ir zināmi, kurus uzrunāt, lai organizētu individuālās tikšanās.

"Spotlight Latvia: Gatveway to Business in Europe and Beyond Conference" programma (angļu valodā)

"Spotlight Latvia: Gatveway to Business in Europe and Beyond Conference" faktu lapa (angļu valodā)

Prezentācija:
Spotlight Latvia. Gateway to business in Europe and beyond.

Konferenci organizē Ārlietu ministrija, Amerikas latviešu apvienība (ALA) un Latvijas goda konsuls Ilinoisas štatā Roberts Blumbergs. Konferences organizēšanā ir iesaistīti spēcīgi biznesa cilvēki. Plānots, ka konferencē no ASV puses piedalīsies 120 – 150 biznesa pārstāvji, kuri tiks aicināti atbilstoši uzņēmumiem, kas ir pieteikušies no Latvijas puses.

Lūdzam interesentus dalībai uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2017. gada 25. augustam, aizpildot dalībnieku pieteikuma anketu angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzam sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzam nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi). 

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļetes Rīga-Čikāga-Rīga vai Rīga-Čikāga-San Francisko-Rīga: robežās no 1000 EUR – 2000 Eiro par personu;
  • Viesnīca: 1 nakts aptuveni  150 - 270 EUR par istabu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 150 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

  • biznesa kontakti “Spotlight Latvia: Gateway to Business in Europe and Beyond” konferencē
  • kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem
  • informācija par ASV biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem
  • startup uzņēmumiem iespēja prezentēt savu uzņēmumu potenciālajiem investoriem
  • IT un startup uzņēmumiem  biznesa kontakti Silīcija ielejā
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem

Kopš 2017. gada ASV darbojas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecība, kuru vada Toms Zvidriņš.  Lai kontaktētos ar pārstāvniecību, lūdzam rakstīt uz e-pastu toms.zvidrins@liaa.gov.lv vai zvanot pa telefonu +1 202 650 8122.

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes, pašvaldības un plānošanas reģioni (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā dalības maksas, vizītes organizēšanas izmaksu un ceļa (transporta) izdevumu, segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir valsts amatpersonu vizītes dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos valsts amatpersonu vizītē, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Elīze Janberga, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26425900
E-pasts: elize.janberga@liaa.gov.lv

Iezīmes: