Uzņēmēju dalība Latvijas Republikas Ministru prezidenta Māra Kučinska vizītē Nīderlandē (uzņēmēju programma Amsterdamā un Eidhovenā)

Aicinām piedalīties Latvijas tehnoloģiju, inovāciju, dzīvības zinātņu un IKT uzņēmumus delegācijā Ministru prezidenta Māra Kučinska darba vizītes ietvaros Nīderlandē (Amsterdamā un Eidhovenā), kas norisināsies 2017. gada 26.-27. septembrī.

Vizītes mērķis ir iepazīstināt Nīderlandes biznesa vidi ar Latviju kā valsti, kuras ilgtspējīgu attīstību veido uz tehnoloģijām un zināšanām balstīta ekonomika, kas šobrīd ir īpaši nozīmīgi starptautisko biznesa partneru piesaistē.

Piedalīties aicināti uzņēmumi, kuri ir ieinteresēti pieredzes apmaiņā, kontaktu dibināšanā un potenciālos sadarbības projektos ar  hi-tech, automātikas, life-science, enerģētikas (īpaši saules enerģijas) nozaru inovāciju centra Brainport uzņēmumiem. Brainport ir tehnoloģiju jomas visaptverošs klasteris Eindhovenas reģionā ar vairāk nekā 40 000 darbinieku, apvienojot tādu vadošos tehnoloģiju uzņēmumus kā ASML, Philips, NXP, DAF,FEI u.c. Brainport sastāvā ir start-up programmas, izpētes centri, testu laboratojas  kā arī mazie un lielie zīmoli (Philips, ASML u.c.).

Vizītes ietveros tiks apmelēts High-tech Campus augsto tehnoloģiju parks. High-tech Campus, sevi dēvē par “visgudrāko kvadrātkilometru Eiropā”, specializējoties šādās apakšnozarēs: photonics, data science, additive manufacturing, nanotech, high tech software. HTC ir 135+ uzņēmumi ar 61 000 darbiniekiem kas ir izpētes centri, uzņēmumi, studenti, pētnieki, jaunuzņēmumi.  Vairāk High-tech Campus ir daļa no Brainport ekosistēmas. Vairāk informācijas: https://www.hightechcampus.com/ 

Vizītes programmā ietverts arī seminārs “Technology development trends in Latvia and Baltics and potentials for cooperation”, kurā Latvijas uzņēmumiem tiks sniegta iespēja iepazīstināt Nīderlandes pārstāvjus ar saviem sasniegumiem attiecīgajā jomā, tādējādi veicinot interesi par produktiem, pakalpojumiem un iespējamo sadarbību.

Papildu ieguvumi piedaloties vizītē:

  • biznesa kontakti un individuālās tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem Amsterdamā un Eidhovenā
  • kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem
  • informācija par Nīderlandes biznesa vidi , sava produkta, uzņēmuma kā arī plānoto projektu potenciālu Brainport vidē
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem

Viesnīcu ieteikumi:

Amsterdamā:

  • Ibis Amsterdam Centre Stopera, 3 stars, Valkenburgerstraat 68, Amsterdam City Centre, cena (uz 22.08): € 145
  • Tulip Inn Amsterdam Centre 3 stars, Beursstraat 11-19, Amsterdam City Centre, cena (uz 22.08): € 139

Eindhovenā:

  • HAMPSHIRE CROWN 4*, Adrese: Vestdijk 14-16, 5611 CC Eindhoven, Nīderlande, cena (uz 21.08): 148.00 EUR
  • PULLMAN COCAGNE 4*, Adrese: Vestdijk 47, 5611 CA Eindhoven, Nīderlande, cena (uz 21.08): 165.00 EUR

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit. 

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Gints Reķēns, projektu vadītājs
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039414, +371 26480333
E-pasts: gints.rekens@liaa.gov.lv