Uzņēmēju dalība Latvijas Republikas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizītē Apvienotajos Arābu Emirātos (Dubaijā)

Aicinām piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kunga vizītē Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos, kas norisināsies 2017. gada 25.-28. februārī.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā ar LIAA partnerinstitūcijām Dubaijā. Vizītes norises laikā Dubaijā notiks arī starptautiskā pārtikas izstāde GulFood 2017 (26.02.17.-02.03.17). Ar nacionālo stendu Latviju izstādē plāno pārstāvēt 20 pārtikas uzņēmumi. Pārtikas nozares uzņēmējiem tiks organizētas papildus tikšanās GulFood izstādes ietvaros.

Vizītes programma:
25.02.17.Izlidošana no Rīgas uz Dubaiju (AAE)
26.02.17."GulFood” izstādes atklāšana, stenda apmeklējums;
Latvijas – AAE biznesa forums un uzņēmēju kontaktbirža.
27.02.17.Nozaru uzņēmēju tikšanās;
Uzņēmēju individuālās tikšanās;
Oficiālā pieņemšana
28.02.17.Izlidošana no Dubaijas uz Rīgu

Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim Jūs pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.

Ekonomisko sakaru veicināšana ar AAE un ar Līča reģiona valstīm ir viena no Latvijas ārējās ekonomiskās politikas prioritātēm. Kopš 2014. gada augusta Abū Dabī darbojas Latvijas vēstniecība, kuru vada pilnvarotais lietvedis Rūdolfs Brēmanis. Savukārt 2015. gada aprīlī darbu uzsāka LIAA pārstāvniecība Dubaijā. Lai kontaktētos ar pārstāvniecību, lūdzam rakstīt uz e-pastu inga.ulmane@liaa.gov.lv vai zvanot pa telefonu +971 568294434.

Kā perspektīvākās sadarbības jomas biznesa veicināšanā jāatzīmē: pārtika, informācijas tehnoloģijas, tūrisms un medicīnas tūrisms, farmācija, kā arī būvniecība un izglītība. Vienlaikus biznesa misijā aicināti piedalīties arī citu nozaru pārstāvji, kuri jau patlaban sadarbojas ar AEE vai kuriem ir aktuāli sadarbības projekti.

Lūdzam interesentus dalībai uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2017. gada 20. janvārim, aizpildot dalībnieku pieteikuma anketu angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442). 

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi). Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Kopējais lidojums ar čarterreisu ir obligāts!
  • Aviobiļetes Rīga-Dubaija -Rīga: robežās no 1200 EUR – 1800 Eiro par personu (plānots čartera lidojums);
  • Viesnīca: 1 nakts robežās 150 EUR – 200 EUR par istabu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 150 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

  • individuālas biznesa tikšanās ar Dubaijas uzņēmējiem
  • biznesa kontakti Latvijas – AAE biznesa forumā un kontaktbiržā
  • kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem
  • informācija par AAE biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem

Uz atbalstu var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības un individuālie uzņēmumi, biedrības un nodibinājumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikumu, kā arī ostu pārvaldes, pašvaldības un plānošanas reģioni (projektos, kas neietver saimnieciskās darbības).

Dalībnieki var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā dalības maksas, vizītes organizēšanas izmaksu un ceļa (transporta) izdevumu, segšanai ne vairāk kā trim personām, kuras ir valsts amatpersonu vizītes dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos valsts amatpersonu vizītē, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Lai saņemtu ES finansiālu atbalstu, nepieciešams noslēgt līgumu ar LIAA par atbalsta saņemšanu. Plašāka informācija pieejama šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Jūlija Marcinska, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29568855
E-pasts: julija.marcinska@liaa.gov.lv

Iezīmes: