Uzņēmēju tirdzniecības misija Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča vizītes ietvaros Pakistānā

Tirdzniecības misija ir atcelta!

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties tirdzniecības misijai uz Pakistānu (Karači un Islamabada), kas norisināsies Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Andreja Pildegoviča vizītes ietvaros 2016. gada 5.-8. decembrī.

Tirdzniecības misiju organizēs LIAA ciešā sadarbībā ar Latvijas Goda konsulu Karači Madžidu Sultānu Khvadžu (Majid Sultan Khwaja). Vizītes laikā plānotas divpusējās uzņēmēju tikšanās un biznesa forums. Lūdzam interesentus dalībai uzņēmēju delegācijā pieteikties iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2016. gada 14. novembrim, aizpildot dalībnieku pieteikuma anketu angļu valodā. Aizpildīto anketu lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pasta adresi: valsts.vizites@liaa.gov.lv un oriģinālu, lūdzu, nogādāt LIAA (Pērses iela 2, Rīga, LV-1442).

Pakistāna ir Dienvidāzijas valsts ar ienākumiem zem vidējā līmeņa. Tā ieņem 6. vietu pasaulē pēc iedzīvotāju skaita, kas pārsniedz 190 miljonus. Savukārt 170. vietā Pakistāna ierindojas pēc iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju, kas 2015. gadā bija 5000 dolāru. 25% no valsts iekšzemes kopprodukta veido lauksaimniecība, kurā nodarbināti 44% iedzīvotāju. Pakistānas galvenā eksporta prece ir tekstila izstrādājumi, kuri arīdzan veido lielāko daļu no Pakistānas preču importa Latvijā. Pakistāna ir Latvijas 60. lielākais tirdzniecības partneris. Preču eksports 2015. gadā bija 16,2 milj. eiro, bet imports – 3,3 milj. eiro. Latvija uz Pakistānu pārsvarā eksportē metālu un koksnes izstrādājumus.

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļetes Rīga-Karači; Islamabāda-Rīga: ~1000 Eiro par personu;
  • Viesnīca: 1 nakts ~200 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 350 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Ir ieplānots apvienot vizītes uz Kuveitu un Saūda Arābiju un Pakistānu!

Komersanti var pretendēt uz atbalstu savu darbinieku aviobiļešu iegādei LIAA organizētajā vizītē iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā projektu "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana".

Uz atbalstu dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājumi un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus.

Papildus informācija par atbalsta programmu.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Jūlija Marcinska, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29568855
Fakss: +371 67039401
E-pasts: julija.marcinska@liaa.gov.lv

Iezīmes: