Latvijas uzņēmēju tirdzniecības misija Apvienotajos Arābu Emirātos un Kuveitā ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītes ietvaros

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties tirdzniecības misijai uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE) un Kuveitu, kas norisināsies ekonomikas ministra Arvila Ašeradena vizītes ietvaros 2016. gada 7.-10. maijā.

Ekonomisko sakaru veicināšana ar AAE un ar Līča reģiona valstīm ir viena no Latvijas ārējās ekonomiskās politikas prioritātēm. Kopš 2014. gada augusta Abū Dabī darbojas Latvijas vēstniecība, kuru vada pagaidu pilnvarotais lietvedis Rūdolfs Brēmanis. Savukārt 2015. gada aprīlī darbu uzsākusi LIAA pārstāvniecība Dubaijā, kurā strādā pārstāvniecības vadītājs Aigars Štokenbergs un vadītāja vietniece Inga Ulmane.

Kā perspektīvākās sadarbības jomas biznesa veicināšanā jāatzīmē: pārtika, informācijas tehnoloģijas, tūrisms un medicīnas tūrisms, kā arī būvniecība un izglītība. Vienlaikus biznesa misijā aicināti piedalīties arī citu nozaru pārstāvji, kuri jau patlaban sadarbojas ar AEE vai kuriem ir aktuāli sadarbības projekti.

Tirdzniecības misiju organizēs Ārlietu ministrija un LIAA ciešā sadarbībā ar AAE uzņēmēju organizācijām. Vizītes laikā plānotas divpusējās uzņēmēju tikšanās, biznesa forums un semināri.

Tirdzniecības misijas laika grafiks (programma ir izstrādes stadijā, datumi var mainīties):

Sestdiena, 7.maijs: Rīga - Abū Dhabi
Svētdiena, 8.maijs: programma Abū Dhabi
Pirmdiena, 9.maijs: pārbrauciens uz Dubaiju, programma Dubaijā
Otrdiena, 10.maijs: pārlidojums uz Kuveitu, programma Kuveitā, vakarā izlidošana uz Rīgu
Trešdiena, 11.maijs: atgriešanās Rīgā

Uzņēmumiem jāsedz ar vizīti saistītie izdevumi (aviobiļete, vietējais transports, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskie izdevumi).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Aviobiļetes Rīga-Abū Dabī: ~400 Eiro par personu; Dubaija – Kuveita: ~150 Eiro par personu, Kuveita-Rīga: ~600 Eiro par personu;
  • Viesnīca: 1 nakts robežās 200 EUR – 250 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: ap 350 EUR (vietējais transports, telpu īre, biznesa partneru piesaiste, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

Visas izmaksu pozīcijas un summas ir provizoriskas.

Komersanti var pretendēt uz atbalstu savu darbinieku aviobiļešu iegādei LIAA organizētajā vizītē iesniedzot projektu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu programmā projektu "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana".

Uz atbalstu dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājumi un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Dalībnieki varēs pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā ceļa (transporta) izdevumu segšanai trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas dalībnieki vai kuras ir pilnvarotas pārstāvēt tos tirdzniecības misijā, pēc dalības iesniedzot LIAA maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus. 

Papildus informācija par atbalsta programmu pieejama šeit.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Pieteikšanās slēgta!

Kontaktinformācija:
Ieva Rubene, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 26518628
Fakss: +371 67039401
E-pasts: ieva.rubene@liaa.gov.lv

Aigars Štokenbergs, LIAA pārstāvniecības Apvienotajos Arābu Emirātos vadītājs

Mobilais t.: +971 521667740, +371 29217739
E-pasts: aigars.stokenbergs@liaa.gov.lv

Inga Ulmane, LIAA pārstāvniecības Apvienotajos Arābu Emirātos vadītāja vietniece

Mobilais t.: +971 568294434, +371 29105081
E-pasts: inga.ulmane@liaa.gov.lv