Uzņēmēju dalība LR ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes vizītē Krievijā (Kalugā)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina Latvijas uzņēmējus pieteikties dalībai uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas Ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes kundzes vizītē Kalugā (Kalugas apgabals, Krievijas Federācija), kas plānota 2016. gada 12.-13. decembrī.

Aicinām piedalīties Latvijas uzņēmēju delegācijā Latvijas Republikas Ārkārtējās un pilnvarotās vēstnieces Krievijas Federācijā Astras Kurmes kundzes vizītē Kalugā (Kalugas apgabals, Krievijas Federācija), 2016.gada 12.-13. decembrī.

Darba programma Latvijas uzņēmējiem tiks veidota sadarbībā LIAA partnerinstitūcijām Kalugā – Kalugas Tirdzniecības un rūpniecības palātu.

Vizītes ietvaros paredzēti vairāki biznesa pasākumi - biznesa seminārs vai apaļā galda diskusija, individuālās tikšanas ar Kalugas uzņēmējiem un uzņēmumu apmeklējumi, balstoties uz uzņēmēju interesēm, kā arī industriālo parku „Vorsino” (transporta – loģistikas komplekss „Freight Village”) un „Djetčino” apmeklējums.

Sīkāk par vizītes galvenajiem ekonomiskajiem pasākumiem informēsim Jūs pēc pieteikumu saņemšanas un apkopošanas.

Ieguvumi piedaloties vizītē:

  • individuālas biznesa tikšanās ar Kalugas apgabala uzņēmējiem;
  • biznesa kontakti seminārā, kontaktbiržā;
  • kontakti ar valsts institūciju un tirdzniecības veicināšanas organizāciju pārstāvjiem;
  • informācija par Kalugas apgabala biznesa vidi un perspektīvākajiem sadarbības virzieniem;
  • kontakti ar Latvijas delegācijas dalībniekiem.

Lūgums interesentus dalībai Latvijas uzņēmēju delegācijā uz Kalugas apgabalu pieteikties un informēt par uzņēmuma individuālajām interesēm iespējami drīz, bet ne vēlāk kā līdz 2016. gada 15. novembrim, aizpildot dalībnieka pieteikuma anketu krievu valodā. Aizpildīto pieteikuma anketu, lūdzu sūtīt elektroniski uz e-pastu valsts.vizites@liaa.gov.lv, kā arī oriģinālu lūdzu nogādāt LIAA, Pērses ielā 2, Rīgā, LV-1442.

Informācija par Kalugas apgabalu
Kalugas apgabals tiek atzīts par reģionu, kurā ir viena no vissakārtotākajām biznesa vidēm Krievijā. Savu pievilcību investoru vidū tas lielā mērā ieguvis, pateicoties tuvumam Maskavai. Reģionā savus investīciju projektus ir realizējuši Peugeot Citroёn Mitsubishi Automobiles, GE, Continetal, Volvo, Volkswagen Group, Severstal, Berlin Pharma, Samsung Electornics, Nestle, Loreal, AstraZeneca, Toyota u.c., no 2006-2015. gadam radot vairāk kā 25 000 darba vietas 86 jaunās ražotnēs.

Galvenās rūpniecības nozares ir autobūve, metālapstrāde, elektronika, militārā rūpniecība, ķīmijas un pārtikas pārstādes nozares. Apmēram 38% no reģiona IKP veido apstrāde rūpniecība, 13% tirdzniecība u.c. pakalpojumi, 9% nekustamie īpašumi, 8% būvniecība.

Apgabalā ir izveidojušies autobūves, farmācijas, transporta un loģistikas, agro industriju, IT, tūrisma un kosmosa tehnoloģiju klasteri, vairāki industriālie parki un speciālā ekonomiskā zona „Ludinovo”.

Organizatoriskie jautājumi
Uzņēmēji sedz ar vizīti saistītos izdevumus (transporta, naktsmītnes, biznesa pasākumu un organizatoriskos izdevumus).

Vizītes dalībniekiem jārēķinās ar šādām izmaksām:

  • Transporta izdevumi:
  • Aviobiļete Rīga – Maskava – Rīga: apmēram 250 EUR;
  • Autobuss Maskava – Kaluga – Maskava: apmēram 20-30 EUR (uzņēmēju delegācijai tiks nodrošināts transports no Šeremetjevas lidostas uz Kalugu un atpakaļ uz organizatoru ieteiktajiem avio reisiem saskaņā ar vizītes programmu);
  • Viesnīca: cena par vienu nakti apmēram 45 EUR par personu;
  • Uzņēmēju darba programmas nodrošināšana vizītes laikā: apmēram 100-150 EUR (vīzas, organizatoriskie, reprezentatīvie un citi izdevumi programmas ietvaros).

(Visas izmaksa pozīcijas un summas ir provizoriskas)

Komersanti, kuriem ir noslēgts līgums par atbalsta saņemšanu LIAA administrētajā Eiropas Savienības fondu projektā "Starptautiskās konkurētspējas veicināšana", pēc tirdzniecības misijas (vizītes) iesniedzot maksājuma pieprasījumu un izdevumus attaisnojošos dokumentus var pretendēt uz de minimis atbalstu 80% apmērā savu darbinieku ceļa (transporta) izdevumu segšanai. Izdevumus sedz ne vairāk kā trim personām, kuras ir tirdzniecības misijas vai augstu valsts amatpersonu vizītes dalībnieki. Plašāka informācija pieejama šeit. 

Uz atbalstu dalībai tirdzniecības misijā var pieteikties komersanti, kooperatīvās sabiedrības, zemnieku vai zvejnieku saimniecības, biedrības, nodibinājumi un individuālie uzņēmumi, kuri atbilst sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības subjektu (komercsabiedrību) statusam, saskaņā ar Komisijas 2014. gada 17. jūnija Regulas (ES) Nr.651/2014 1. pielikums. Komersantiem, kuri neatbilst šīm prasībām, visas izmaksas būs jāsedz no saviem līdzekļiem.

Par uzņēmuma iekļaušanu delegācijas sastāvā un precīzām vizītes izmaksām informēsim Jūs pēc pieteikšanās termiņa beigām.

Kontaktinformācija:
Jūlija Marcinska, projektu vadītāja
Eksporta veicināšanas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039409, +371 29568855
E-pasts: julija.marcinska@liaa.gov.lv