Rīgā notiks Latvijas-Igaunijas Biznesa forums

Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa (Toomas Hendrik Ilves) Valsts vizītes ietvaros Rīgā, š.g. 6. jūnijā norisināsies Latvijas-Igaunijas Biznesa forums, kurā piedalīsies arī prezidenta pavadošā uzņēmēju delegācija. Foruma dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Igaunijas ekonomiku un individuāli pārrunāt biznesa sadarbības iespējas.

Biznesa forumā uzrunas teiks Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš un Igaunijas Valsts prezidents Tomass Hendriks Ilvess. Ziņojumu "Latvijas-Igaunijas nākotnes sadarbība" prezentēs tā līdzautors Anvars Samosts (Anvar Samost).

Foruma laikā notiks diskusija "Latvijas un Igaunija: Konkurētspējas priekšrocības" par Igaunijas un Latvijas ciešāku sadarbību, par pieredzes apmaiņu starp abām valstīm, par to, vai Latvijai būtu jāpievienojas Eirozonai, par darbaspēka migrāciju, u.c jautājumi. Diskusijā piedalīsies abu valstu Ekonomikas ministri, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors, Igaunijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru vadība, kā arī citi nozaru eksperti.

Biznesa foruma laikā notiks arī vienošanās parakstīšanas ceremonija starp  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru  un Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.

Foruma otrajā daļā Latvijas un Igaunijas uzņēmējiem būs iespēja individuāli apmainīties kontaktiem un pārrunāt sadarbības iespējas.

Biznesa forumā no Igaunijas puses piedalīsies 19 uzņēmumu pārstāvji no dažādām nozarēm: IT, juridiskie pakalpojumi, elektronika, enerģētika, nekustamais īpašums, ķīmija, transports un loģistika, finanses, projektēšana un pakalpojumi.

No Latvijas puses šobrīd jau ir pieteikušies vairāk kā 70 uzņēmēji, kas pārstāv pārtikas, ķīmijas, kosmētikas, enerģētikas, IT un telekomunikaciju nozares, medicīnu un farmācīju, tekstila rūpniecību, tūrisma nozari, izglītību u.c. Plaši pārstāvēts tiks finanšu sektors, loģistika un celtniecība. 

Biznesa forums notiks š.g. 6. jūnijā (sākums plkst. 10:00) Rīgā, viesnīcas "Radisson Blue Daugava Hotel" zālē "Daugava 1". Latvijas-Igaunijas Biznesa forums notiek Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa Valsts vizītes ietvaros pie Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa Rīgā, 2012. gada 5.-7. jūnijā. To organizē LIAA sadarbībā ar Eiropas Biznesa atbalsta tīklu un Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru.