Viena no pasaulē vadošajām ķīmiskās rūpniecības kompānijām atvērs biznesa pakalpojumu centru Rīgā

Integrējot aptuveni 20 dažādās Eiropas valstīs izvietotu ražotņu, filiāļu un pārstāvniecību administratīvās funkcijas, viena no pasaulē vadošajām ķīmiskās rūpniecības kompānijām Cabot Corporation (ASV) šoruden Rīgā atvērs Eiropas reģiona biznesa pakalpojumu centru. Šādu lēmumu uzņēmums, kura pērnā gada apgrozījums ir vairāk nekā 3,5 miljardi ASV dolāru, pieņēmis, pateicoties efektīvam Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Latvijas valdības darbam, un Latvijā jau strādājošu ASV investoru rekomendācijām.

Plānots, ka Cabot Corporation Rīgā attīstīs biznesa pakalpojumu centru, kas vienuviet nodrošinās grāmatvedības, finanšu plānošanas, iepirkumu, klientu servisa, datu apstrādes, informācijas tehnoloģiju un personālvadības pakalpojumus visām uzņēmuma pārstāvniecībām un ražotnēm Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionā. Jaunajā centrā uzņēmums nodrošinās darba vietas vismaz 120 cilvēkiem.

Liela loma uzņēmuma lēmuma pieņemšanā bijusi LIAA izstrādātās investīciju piesaistes stratēģijas POLARIS Process pielietojumam, nodrošinot gan efektīvu saziņu ar visām saistītajām valsts un pašvaldības institūcijām, ar kurām saskaņota biznesa centra izveide, atrašanās vieta un resursu pieejamība, gan šīs stratēģijas ietvaros uzturētajiem kontaktiem ar līdzšinējiem ārvalstu investoriem Latvijā. Saskaņā ar Cabot Corporation sniegto informāciju, uzņēmuma lēmumu par labu biznesa centra izveidei tieši Rīgā būtiski ietekmējusi cita LIAA klienta - ASV rūpniecības uzņēmuma Cytec - pozitīvās atsauksmes. Jāpiebilst, ka Cytec savu biznesa pakalpojumu centru Latvijā atvēra jau 2010. gadā.

Šodien, tiekoties ar kompānijas Cabot Corporation vecāko viceprezidentu un prezidentu progresīvo tehnoloģiju segmentā un  Eiropas, Tuvo un Vidējo Austrumu un Āfrikas reģionā Nikolasu Krosu (Nicholas Cross), Latvijas Republikas Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzsvēra: "Mēs esam gandarīti, ka Cabot Corporation atzinis Latviju par piemērotāko vietu sava biznesa attīstībai. No savas puses mēs darījām visu iespējamo, lai veicinātu pozitīvu uzņēmuma lēmumu centra izveidei Rīgā, jo šis solis palīdzēs gan uzņēmumam augt un attīstīties šajā reģionā, gan mūsu ekonomikai – radīt jaunas darba vietas Latvijas iedzīvotājiem."

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis norāda, ka Ekonomikas ministrija ir izrādījusi aktīvu atbalstu uzņēmuma ienākšanai Latvijā. Viņš pats, kā arī iepriekšējais ministrs ir personīgi tikušies ar Cabot pārstāvjiem, un šodien notiekošajā preses konferencē pauda prieku par projekta īstenošanu Latvijā. "Šādi centri ir lieliska iespēja ne tikai jaunajiem speciālistiem iegūt, iespējams, pirmo darba pieredzi, bet arī tiem tautiešiem, kas uz kādu laiku ir atstājuši valsti un šobrīd apsver iespēju atgriezties, lai veidotu savu karjeru starptautiskos uzņēmumos Latvijā”, norādīja ekonomikas ministrs.

LIAA direktors Andris Ozols, uzsverot integrētas pieejas nozīmi ārvalstu investoru piesaistē Latvijai, norādīja: "Globālie biznesa pakalpojumi ir viena no LIAA izstrādātās  ārvalstu investīciju piesaistes stratēģijas POLARIS Process mērķa nozarēm investīciju piesaistē. Esošie centri ir izveidojuši labu nozares tēlu Latvijā, un Cabot ar saviem panākumiem to tikai stiprinās. Līdzšinējā sadarbībā ar Cabot esmu pārliecinājies, ka  uzņēmuma vērtības un aizrautība, ar kādu tas strādā pie projekta attīstīšanas Rīgā, palīdzēs piesaistīt labākos darbiniekus. LIAA arī turpmāk sniegs savu atbalstu šī projekta veiksmīgai realizācijai.”

Komentējot savu izvēli par labu Rīgai, nevis kādai citai no Eiropas pilsētām, topošā Cabot Corporation biznesa pakalpojumu centra vadītāja Hetere Elisa (Heather Ellis) akcentēja: "Mēs izvēlējāmies Rīgu kā vietu mūsu jaunā biznesa pakalpojumu centra izveidei, jo Latvijā ir pieejams augsti izglītots un prasmīgs darbaspēks, šeit ir lieliska informācijas tehnoloģiju infrastruktūra, un Latvijas valdības un atbildīgo institūciju atsaucība un atbalsts ārvalstu investoru vēlmju īstenošanai ir bijis nenovērtējams. Es ticu, ka mēs, strādājot šeit, Rīgā, spēsim nodrošināt savus klientus visā Eiropas, Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionā ar nozares līdera cienīgu pakalpojumu kvalitāti."

Faktu lapa par Cabot Corporation

Cabot Corporation ir ASV uzņēmums, kas dibināts 1882. gadā un ir viens no pasaulē vadošajiem ķīmiskās rūpniecības uzņēmumiem, kas izstrādā un ražo dažādus transporta, infrastruktūras, vides u.c. nozarēm nepieciešamus risinājumus, izmantojot gumijas, oglekļa, silīcija un dažādu kompozītmateriālu izejvielas. Uzņēmumam ir 43 ražotnes 21 valstī un tas nodarbina ap 4600 cilvēku visā pasaulē. Eiropā patlaban darbojas 20 uzņēmuma pārstāvniecības, tostarp ražotnes Beļģijā, Čehijā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Nīderlandē, Lielbritānijā un Velsā.


Papildinformācija:
Vineta Vilistere-Lāce, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Tālrunis: +371 67039422
Fakss: +371 67039401
E-pasts: vineta.vilistere@liaa.gov.lv