Datums 24. septembris
Laiks10.00–12.30
Vieta Tiešsaiste, "Zoom" platforma

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) kopā ar Dānijas Dizaina centru (DDC) un OECD aicina  uz tiešsaistes semināru, lai iedvesmotos no praktiskiem piemēriem, dalītos pieredzē un iesaistītos diskusijās par iespējamiem soļiem Latvijas viedpilsētu attīstībai.

Seminārs notiek Nordic Edge Expo ietvaros, piedaloties nozares ekspertiem no Eiropas vadošajām inovāciju organizācijām, institūtiem un viedo pilsētu pašvaldībām.

Viedā pilsēta un Viedā mobilitāte ir stratēģisks pilotprojekts Latvijā, kam ir būtiska nozīme inovāciju attīstībā, investīciju piesaistē un ikviena pilsētas iedzīvotāja vai apmeklētāja labklājībā. Mācoties no labākajām ārvalstu viedpilsētu praksēm ir skaidri redzama nepieciešamība pēc ciešas sadarbības visu iesaistīto pušu starpā – t.i. valsts pārvaldes institūcijām un pašvaldībām, industrijas pārstāvjiem, zinātniskām institūcijām u.c. nozares organizācijām.

Šī semināra mērķis ir pulcēt iesaistītās puses kopā, informēt par jomas izaicinājumiem un iespējām, iedvesmoties no ārvalstu pieredzēm un definēt praktiskus nākamos soļus, kā kopīgi varam radīt labvēlīgu un elastīgu tiesisko regulējumu un infrastruktūru, lai viedās pilsētas risinājumi varētu tikt testēti un ieviesti Latvijas pilsētās.

Šī semināra secinājumus aicināsim kopīgi attīstīt nākamajā praktiskajā seminārā 2. oktobrī, par kuru informēsim drīzumā.

Natālija Pavļuha

Vecākā projektu vadītāja - Tehnoloģiju pārneses nodaļa
natalija.pavluha [at] liaa.gov.lv
Datums 24. septembris
Laiks10.00–12.30
Vieta Tiešsaiste, "Zoom" platforma