mediķis skenē

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) turpina sniegt valsts atbalstu uzņēmumiem procesu  digitalizācijai un produktivitātes paaugstināšanai grantu veidā līdz pat 100 tūkstošu eiro apmērā. Kopējais valsts atbalsts šajā programmā līdz 2026. gada beigām ir 37,5 miljoni eiro.

“Aicinām uzņēmumus aktīvi izmantot valsts atbalstu dažādu digitālo risinājumu ieviešanai, tostarp eksporta veicināšanai, iekšējo procesu sakārtošanai un digitālajām inovācijām. Kopumā līdz 10. martam saņemts 241 projekta pieteikums un noslēgti 137 līgumi ar uzņēmumiem par kopējo atbalsta summu gandrīz 3 miljoni eiro,” stāsta LIAA direktora pienākumu izpildītāja Iveta Strupkāja, uzsverot, ka projektu pieteikumu pieņemšana turpinās.

Atbalstam var pieteikt projektus, kuru ietvaros tiks segtas gatavo risinājumu, aparatūras, sensoru, iekārtu, programmatūras un informācijas tehnoloģiju infrastruktūras iegādes, izstrādes, uzstādīšanas un pielāgošanas izmaksas, t.sk. licences iegāde, kā arī konsultāciju izmaksas.

Rīgas 2. slimnīca, kas specializējas traumatoloģijā un ortopēdijā, ieviesusi jaunu sterilizācijas risinājumu, kas ļauj digitāli dokumentēt pilnu sterilo materiālu aprites ciklu, kā arī nodrošina operācijām nepieciešamā instrumentārija efektīvu plānošanu un uzskaiti.

“Valsts atbalsta programma procesu digitalizācijai ļāvusi Rīgas 2. slimnīcas Centrālās sterilizācijas un dezinfekcijas nodaļai ietaupīt laiku pat piecas reizes un samazināt kļūdu risku, kas var rasties, manuāli aizpildot dokumentus. Tādējādi ir uzlabota pacientu drošība, kā arī ievērojami uzlabota slimnīcas darba procesu efektivitāte, ātrums un precizitāte,” uzsver Rīgas 2. slimnīcas valdes loceklis Kristaps Ločs.

Inženieruzņēmums “Shipprojects” ar valsts atbalstu 31 649 euro apmērā iegādājies augstas kvalitātes lāzerskenēšanas iekārtu un programmatūru, kas nodrošina ievērojami labāku mērījumu precizitāti un iespēju piedāvāt pakalpojumu daudz plašākam nozaru klāstam. Leica RTC360 lāzerskenera ieviešana ļauj uzlabot projektu plānošanu un samazināt iespējamās kļūdas, identificējot problēmas ātrāk, tādējādi arī ietaupot finanšu līdzekļus.

“Lāzerskenēšanas datus izmantojam ikdienā, lai veidotu 3D modeļus un Digitālos dvīņus saviem klientiem. Tie ir noderīgi dažādos projektos, piemēram, ēku renovācijā, ražošanas telpu plānošanā, datu pārvaldīšanā, apkopju menedžēšanā un pat datu analītikā. Ar jauno lāzerskeneri darbu varam īstenot daudz labākā kvalitātē, ātrāk un precīzāk, samazinot liekas izmaksas,” par projekta ieguvumiem stāsta uzņēmuma attīstības vadītāja Roberta Krauze. 

Ar valsts atbalstu 50 tūkstošu eiro apmērā metālapstrādes uzņēmums “KnK Mefab” ieviesis jaunus risinājumus ražošanas automatizācijā – jaunu CNC vadāmu cauruļu lāzergriešanas darba galdu un tā programmatūru, kas ļaus automātiski izgatavot 3D modelī izstrādātu detaļu, samazinot produktu izgatavošanas laiku no 2-3 stundām līdz pat 15-30 minūtēm un samazinot brāķētās produkcijas apjomu.

LIAA īstenotajā atbalsta programmā “Atbalsts procesu digitalizācijai komercdarbībā”, kas īstenota Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma atbalsta plāna ietvaros, projektam līdz 5000 eiro atbalsta intensitāte ir 100%, savukārt projektam no 5000 līdz 100 000 eiro atbalsta intensitāte ir no 30 līdz 60%.

Līdz šim saņemts 241 projektu pieteikums atbalstam procesu digitalizācijai, no tiem 143 pieteikumi ir atbalstam līdz 5000 eiro apmērā, bet 87 projektu pieteikumi - līdz 100 000 eiro apmērā. Visvairāk pieteikumi saņemti procesiem, kas saistīti ar uzlabojumiem informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, drošības, tehnoloģiju, kā arī pārdošanas jomā.  Tāpat samērā daudz projektu pieteikumi saņemti arī ražošanas un kvalitātes procesu uzlabošanai un digitalizācijai, kā arī resursu pārvaldības efektīvākai izmantošanai.

Vairāk informācijas par pieejamo atbalstu un pieteikšanos vietnē biznesa attīstībai www.business.gov.lv.