B2B pasākumi

Lai Latviju labāk varētu popularizēt kā tūrisma galamērķi, nepieciešama sadarbība ar uzticamiem partneriem. Tāpēc īpašu uzmanību veltām B2B (Business to business) pasākumiem, kas orientēti uz tūrisma industrijas profesionāļiem.

B2B pasākumi

 

Šajā LIAA aktivitāšu grupā ietilpst gan semināri, gan darba semināru sērijas (roadshows), gan izstādes, gan mediju brokastis un iepazīšanās vizītes (famtrips). Izvēloties pasākumu formu un saturu, ņemam vērā arī to, kādas katrā konkrētā valstī ir zināšanas par Latviju kā tūrisma galamērķi.

Piemēram, Ziemeļvalstīs, kur mūsu zemi labi pazīst, informatīvajos semināros vairāk stāstām par to, kas mums jauns un nebijis salīdzinājumā ar iepriekšējo reizi. Savukārt mazliet tālākos vai pavisam tālajos tirgos vēl tikai veidojam priekšstatu par Latviju.

Skandināvijā un Ziemeļvalstīs LIAA labprāt piedalās vietējo tūrisma profesionāļu organizāciju rīkotajos semināros. Tā, piemēram, Zviedrijas nacionālo tūrisma biroju asociācija ANTOR ik gadu rīko trīs būtiskus pasākumus, kuros cenšamies piedalīties, lai uzturētu kontaktus ar Skandināvijas tūrisma profesionāļiem. Savukārt Somijas tūrisma aģentu organizācija SMAL rīko darba semināru sēriju ar labākajiem tūrisma nozares pārstāvjiem vairākās pilsētās.

Kā liecina pieredze, lielākais izaicinājums parasti ir mūsu pašu organizētie semināri, jo programma jāizveido tā, lai uzrunātu pēc iespējas vairāk interesentu un potenciālo semināra dalībnieku. Parasti semināru piedāvājums kļūst vēl aizraujošāks, ja sadarbojamies ar tādām organizācijām kā Live Riga, Meet Riga vai nacionālā aviokompānija airBaltic un citi nacionāla mēroga uzņēmumi.

Līdztekus šiem pasākumiem piedalāmies dažādās tematiskās izstādēs un rīkojam tūroperatoru un mediju vizītes.

Esam piedalījušies arī B2B pasākumos tālajos tirgos, piemēram, Ķīnā, kas turpina būt liels izaicinājums ne tikai Latvijai vien. Mūsu galvenais mērķis ir ieinteresēt Ķīnas tūrisma profesionāļus, radīt priekšstatu par Latviju, lai viņi ar laiku varētu piesaistīt aizvien vairāk klientu.

Tālo tirgu apgūšanā Latvija cieši sadarbojas ar abām pārējām Baltijas valstīm. Esam noslēguši sadarbības līgumus ar vairākām Ķīnas organizācijām un uzņēmumiem. Sadarbībā ar Eiropas Ceļojumu komisiju un Lietuvas kolēģiem šogad  rīkojam kopīgu vizīti uz Ķīnu. Tālo tirgu apgūšanā mums ir izveidojusies arī laba sadarbība ar Visit Finland un Finair, kas savos projektos kā galamērķi piedāvā arī Latviju.