Darījumu tūrisms

Viens no specifiskākajiem tūrisma veidiem, kurā LIAA popularizē Latviju kā galamērķi, ir darījumu tūrisms jeb MICE (saīsinājumā no angļu valodas – Meetings, Incentives, Conferences and Events/Exhibitions).

Darījuma tūrisms MICE

MICE attīstībā galvenais virzītājspēks ir kongresu biroji jeb convention bureaus. Šīs struktūras sniedz praktiskākus pakalpojumus (Latvijā šādas funkcijas pilda Latvia Convention Bureau, Rīgas pilsētā Meet Riga), piemēram, iesaka klientiem pasākumu norises vietas vai sniedz citu praktisku atbalstu konferenču un kongresu rīkošanā.

LIAA šajā tūrisma novirzienā vairāk pilda atbalsta funkciju, nevis tieši piedalās norisēs. Mēs palīdzam veidot Latvijas kā darījumu tūrisma galamērķa tēlu – gan rīkojot mediju vizītes, gan tūroperatoru vizītes, gan piedaloties izstādēs, tajā skaitā specializētajās darījumu tūrisma izstādēs IMEX un IBTM.

Citiem vārdiem, galvenais uzdevums ir popularizēt mūsu valsti, lai darījumu cilvēki, plānojot kārtējo kongresu vai konferenci, atsauktu atmiņā Latviju kā īsto vietu saviem pasākumiem.

Statistika liecina, ka darījumu tūrisms kļūst aizvien populārāks. Tāpēc ir apsveicami, ka Latvijā tiek atklātas aizvien jaunas viesnīcas, arī konferenču telpu skaits maziem un vidējiem pasākumiem gadu no gada pieaug. 2017. gada nogalē, akceptējot Ekonomikas ministrijas ierosmi, Ministru kabinets pieņēma lēmumu atbalstīt starptautisku darījumu tūrisma pasākumu organizēšanu Latvijā – konferenču, kongresu, semināru, simpoziju vai līdzīgu pasākumu rīkošanu, kuru mērķis ir darījumu kārtošana, komercdarbības jautājumu risināšana, darbinieku motivēšana, zināšanu un pieredzes papildināšana.

 

LIAA paveiktais MICE jomā

  • 2017. gadā izvietojām maksas publikācijas tādos nozares izdevumus kā Headquarters, Meetings International, MICE & Business Travel.
  • LIAA – viens no žurnāla Magic Latvia pasūtītājiem. Tas izplatīts plašam datu bāzē iekļauto darījumu tūrisma pasākumu organizatoru lokam. 
  • Kopā ar Meet Riga un citiem partneriem panācām, ka 2017. gadā Rīgā notika nozīmīga kontaktbirža MCE Central & Eastern Europe 2017, kurā piedalījās 150 ārvalstu dalībnieku. Kontaktbiržas mērķis – palīdzēt satikties pakalpojumu sniedzējiem ar pircējiem.