Mediju vizītes

Viena no LIAA īstenotajām mārketinga aktivitātēm, popularizējot Latviju kā tūrisma galamērķi, ir ārvalstu mediju vizītes.

2017. gadā LIAA rīkoja vairāk nekā 40 žurnālistu un blogeru braucienus uz Latviju, uzņemot mediju pārstāvjus no Somijas, Zviedrijas, Vācijas, Nīderlandes, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Amerikas Savienotajām Valstīm, Beļģijas, Ķīnas un citām valstīm.

Lielākoties strādājam ar prioritāro tirgu plašsaziņas līdzekļiem, taču nekad neizslēdzam sadarbības iespējas arī ar žurnālistiem no sekundārajiem vai tālajiem tirgiem, ja to auditorija ir Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijai un statistikai atbilstoša.

žurnālistu vizīte

 

Piesaki žurnālistu vizītei

Paust interesi apmeklēt Latviju ārvalstu žurnālisti var, aizpildot anketu. Pieteikumus izvērtējam, ņemot vērā to, cik prioritāra ir pretendenta pārstāvētā valsts, kādu mediju žurnālists pārstāv un kāda ir medija auditorija un piedāvājums, – un tad pieņemam lēmumu par sadarbības veidošanu ar attiecīgo žurnālistu vai mediju.

Taču arī LIAA var tieši uzrunāt mediju pārstāvjus. Tāpēc aicinām reģionālās tūrisma organizācijas un tūrisma uzņēmumus vērsties LIAA – mēs jums palīdzēsim sadarbības izveidošanā ar medijiem.

 

Sagatavošanās darbi

Lai ceļš uz publikāciju vai raidījumu veiktos raitāk, vispirms iesakām pašiem apdomāt, kādu auditoriju vai valsti jūs vēlētos uzrunāt. Pēc tam aicinām vērsties LIAA, kur mūsu speciālisti jūs informēs par gaidāmajām žurnālistu vizītēm, kā arī lūgs atsūtīt informāciju ar jūsu piedāvājumu.

 

Vizīšu pozitīvie piemēri

Pēc žurnālistu vizītēm mudinām gan tūrisma objektu pārstāvjus, gan pašus žurnālistus sniegt atsauksmes par braucienu.

Īpaši gandarīti esam tajos gadījumos, kad izdodas laba sadarbība ar televīzijām.

Kā lielisku sadarbības piemēru 2017. gadā varam minēt:

  • raidījuma Chris Tarrant: Extreme Railway Journeys sēriju Crossing the Baltics;
  • Apvienotās Karalistes televīzijas kanālā Channel 5, raidījumu Travel Salad Japan;
  • raidījumu Pojedem pojedim Krievijas televīzijā NTV.

Savukārt no drukātās preses jomas vēlamies izcelt publikāciju vienā no lielākajiem Francijas nedēļas žurnāliem VSD, sadarbojoties ar Latvijas Institūtu un LIVE RĪGA.

 

Jautājumu gadījumā sazinies ar

Laila Ābena
laila.abena@liaa.gov.lv
+371 67039415

Mediju vizītes Laila Skujiņa