Investīcijas Biznesa inkubatori
Uzņēmuma Swotzy komanda

“Swotzy”, inovatīvs loģistikas jaunuzņēmums paziņo, ka piesaistījis investīcijas 500 000 eiro apmērā, tikai trīs mēnešu laikā papildinot sākotnēji veikto 90 000 eiro investīciju.

Swotzy ir sūtījumu piegādes platforma, kas e-komercijas uzņēmumiem sniedz iespēju optimizēt paku sūtījumus, ​​ļaujot viegli salīdzināt cenas un izmantot populārāko sūtījumu piegādes uzņēmumu pakalpojumus bez līgumu slēgšanas, integrēšanas vai citu izaicinājumu risināšanas, kas rodas, veidojot sadarbību ar jaunu partneri.

Swotzy radās brīdī, kad uzņēmuma līdzdibinātājs un vadītājs Lauris Rutkis vēl strādāja uzņēmumā Printful (pašlaik vēljoprojām vienīgais Latvijas “vienradzis”) kā loģistikas attīstības un partnerattiecību vadītājs. Veidojot un uzturot attiecības ar vairāk nekā 15 sūtījumu piegādes uzņēmumiem visā pasaulē, L. Rutkis personīgi ir saskāries ar nepilnībām šajā loģistikas nozarē. Veicot padziļinātu tirgus izpēti, viņš secināja, ka šīs nepilnības vienlīdz negatīvi ietekmē gan korporācijas, gan arī mazos uzņēmumus. Skaidri identificējot tirgus trūkumus, viņam radās doma par vienotu risinājumu, kas ļautu vieglāk un efektīvāk pārvaldīt paku sūtījumus visiem e-komercijas uzņēmumiem. Ideja par platformas Swotzy izveidi sakņojas stingrā pārliecībā, ka uzņēmumiem interneta vidē būtu jākonkurē ar labāko piegādātāju nevis izdevīgāko sūtījumu piegādes pakalpojumu sniedzēju, tādēļ platformas mērķis ir padarīt sūtījumu piegādes pakalpojumus pieejamākus visiem uzņēmumiem.

“Swotzy stāsts Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Liepājas biznesa inkubatorā aizsākās jūlija sākumā, sarunās ar Swotzy vadību par iekšējiem procesiem un uzņēmuma stratēģisko redzējumu saskatījām lielu potenciālu. Swotzy darbības raksturojamas, kā “tieši laikā”. Uzņēmumam ir izdevies piedāvāt problēmas risinājumu – kas sasaistē ar nākotnes redzējumu ir ilgtspējīgs. Swotzy piedāvātais risinājums ir viegli mērogojams dažādos tirgos un potenciāli sniegs jaunu pievienoto vērtību loģistikas nozarē,” tā LIAA Liepājas biznesa inkubatora vadītāja Vita Liepiņa.

Pēdējo gadu straujā sūtījumu piegādes tirgus izaugsme visā pasaulē e-komercijas uzņēmumiem sniegusi gan jaunas iespējas, piemēram, vieglāk pārdot produktus ārpus valsts robežām, gan arī nesusi virkni jaunu izaicinājumu. Insight Ace Analytics veiktais tirgus pētījums norāda, ka globālais sūtījumu piegādes tirgus 2022. gadā sasniedza 151,87 miljardu dolāru vērtību. Prognozes liecina, ka tirgus vērtība līdz 2031. gadam varētu sasniegt pat 357,45 miljardu dolāru. Globālā sūtījumu piegādes tirgus izaugsme, kā arī pieaugošās patērētāju prasības ir neapšaubāms apstiprinājums steidzamai nepieciešamībai pēc jauniem, inovatīviem risinājumiem šajā loģistikas nozarē. Balstoties uz modernām tehnoloģijām un pieredzē balstītām tirgus zināšanām, Swotzy vēlas palīdzēt uzņēmumiem orientēties piedāvājumā, ņemot vērā sūtījumu piegādes tirgus dinamisko izaugsmi un palīdzēt tiem labāk piepildīt klientu mainīgās vajadzības.

Pirmssēklas finansēšanas kārtu vadīja riska kapitāla fonds Black Pearls VC, un tai pievienojās arī iepriekšējais investors, Lietuvā bāzētais riska kapitāla fonds FIRSTPICK VC. Piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti, lai paātrinātu Swotzy piedāvājuma attīstību, stiprinātu uzņēmuma pozīciju Baltijas tirgū un uzsāktu darbu pie datu analīzes rīkiem. Swotzy mērķis ir uzlabot savu piedāvājumu, ļaujot klientiem optimizēt piegādes stratēģijas un uzlabot piegādes pakalpojumus.

"Šis pirmssēklas finansējums patiešām apstiprina to, ka ne tikai mēs redzam šo problēmu, ar kuru saskaras visi e-komercijas uzņēmumi, to pamana un izprot arī kapitāla fondi. Mūsu investori saprot, ka, koncentrējoties uz šo problēmu risinājumu piedāvājumu e-komercijas uzņēmumiem, mēs būsim spējīgi veicināt strauju uzņēmuma izaugsmi. Turklāt viņi redz, kā šie papildu resursi var šo izaugsmi tikai veicināt," saka Lauris Rutkis, Swotzy līdzdibinātājs un vadītājs. "Saņemot vēl vienu investīciju tik īsā laika posmā, mūsu vīzija un motivācija tikai stiprinās, lai turpinātu pilnā ātrumā doties uz priekšu, bet tagad – ar papildu jaudu."

Runājot par finansējuma piesaisti tik agrīnā stadijā, Rutkis turpina: "Skatoties uz šī brīža situāciju investīciju pasaulē, šāds ieguldījums laikā pirms uzņēmums vēl ir sasniedzis nozīmīgu apgrozījumu, ir liels sasniegums un tajā pašā laikā – arī atbildība. Tas tikai pierāda to, cik liela ticība apkārtējiem ir tajā, ko mēs esam apņēmušies izveidot."

Swotzy ar prieku arī paziņo, ka pateicoties saņemtajām investīcijām, uzņēmuma valdei pievienosies Jaroslaw Pilarczyk no Black Pearls VC un Andra Bagdonaitė no FIRSTPICK VC, lai stiprinātu Swotzy vadības komandu ar zināšanām un pieredzi šajā nozarē.

Black Pearls VC partneris Aleksander Dobrzyniecki komentē: “Mēs esam gandarīti par iespēju paplašināt mūsu Latvijā bāzēto uzņēmumu portfeli, pievienojot tam Swotzy. Šī lieliskā komanda, kas izveidojusies no vietējā vienradža uzņēmuma Printful un uzņēmuma Nordigen, mūsu bijušā portfeļa uzņēmuma, ko iegādājies GoCardless, ir apliecinājums Latvijas ekosistēmas pieaugošajam briedumam. Kā šo labi zināmo uzņēmumu bijušie darbinieki, Lauris, Kristians un Jēkabs kopā ar komandu ir uzsākuši jaunu un ambiciozu projektu, kas cieši saistīts ar sūtījumu piegādes grūtībām, ar kurām viņi ir saskārušies savu karjeru laikā. Mēs lepojamies vadīt šo investīciju kārtu un atbalstīt viņus, veidojot vēl vienu nozarei nozīmīgu uzņēmumu no Baltijas reģiona.”

FIRSTPICK VC partnere Andra arī izsaka savu viedokli: “Mēs veicām sākotnējo ieguldījumu Swotzy šī gada martā, un esam patīkami pārsteigti par komandas spēju virzīties uz priekšu tik lielā ātrumā un īstenot apņemšanos par globālā uzņēmuma izveidi. Izveidojot Swotzy kā blakus projektu dibinātāju pamatdarbam vien 2023. gada sākumā, vadības komandas pārstāvji nu jau ir atstājuši savus iepriekšējās pilnās slodzes darba vietas, izveidojuši produkta sākotnējo versiju, piesaistījuši pirmos 30 maksājošos klientus un drīzumā plāno platformā iekļaut visus galvenos kurjerpastus no visām trim Baltijas valstīm. Papildu finansējums tikai paātrinās šo izaugsmi, un mēs priecājamies pievienoties šajā investīciju kārtā kopā ar Black Pearls VC.”

Par Swotzy

Dibināts 2022. gada augustā Laura Rutka, Kristiana Jenčiusa un Jēkaba Hincenberga vadībā, Swotzy ir loģistikas tehnoloģiju jaunuzņēmums, kura misija ir vienkāršot un padarīt kurjerpasta piegādes iespējas pieejamas visiem uzņēmumiem. Izmantojot modernās tehnoloģijas kopā ar nozares izpratni un zināšanām, Swotzy mērķis ir mainīt kurjerpasta piegādes nozares standartus.

Par Black Pearls VC

Black Pearls VC ir riska kapitāla fonds, kas koncentrējas uz vadošo tehnoloģiju uzņēmumu atbalstīšanu Baltijas jūras reģiona valstīs. Black Perals VC iegulda agrīnās stadijas uzņēmumos ar tipisku ieguldījumu summu robežās no 100 tūkstošiem līdz 1 miljonam eiro. Black Pearls VC ir daļa no Kauffman Fellows globālā tīkla, kurā ir apvienoti vairāk nekā 700 vadošie riska kapitāla fondi.

Par FIRSTPICK VC

FIRSTPICK VC ir riska kapitāla fonds, kas dibināts 2022. gadā, ar mērķi atbalstīt labākos tehnoloģiju jaunuzņēmumus Baltijas valstīs. FIRSTPICK VC rīko akseleratoru programmas agrīnās stadijas jaunuzņēmumiem, lai palīdzētu tiem sasniegt ātrāku izaugsmi un dod apstiprinājumu viņu biznesa idejām. FIRSTPICK VC kapitāls sastāv no privāto komandu un investoru līdzekļiem, kā arī ieguldījuma no INVEGA fonda, kas ir daļa no “Accelerator 2” programmas un ko finansē Inovāciju veicināšanas fonds.

Mediju Kontakti:

Lauris Rutkis

 +371 25656414

 

Uzņēmuma kontaktinformācija