LIAA direktora Kaspara Rožkalna foto

Kaspars Rožkalns

Direktors
kaspars.rozkalns [at] liaa.gov.lv

Kaspars Rožkalns LIAA ir jau no 2015. gada – sākotnēji vadot pārstāvniecību Ķīnā, bet no 2018. gada – Vācijā, kur rūpējās, lai ārvalstu investoriem būtu interese par Latviju, bet Latvijas uzņēmēji saņemtu vajadzīgo atbalstu, apgūstot jaunus tirgus. No 2020. gada sākuma ieņem LIAA direktora amatu.

Iepriekš strādājis tulkošanas uzņēmumā “Linearis”, kurā no 2010. gada bijis atbildīgs par mārketingu un pārdošanu, no 2012. līdz 2015. gadam ieņēmis ģenerāldirektora amatu, paralēli vadot “Lineraris” filiāli Ķīnā.

Kaspars Latvijas Universitātē ir ieguvis bakalaura grādu reklāmas un mediju nozarē, ko papildina  biznesa augstskolā “Turība” saņemtais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā.

Kaspara redzējumā LIAA ir atvērta, caurskatāma un proaktīva vienas pieturas aģentūra uzņēmējiem, kuras attīstīšanai viņš velta savus spēkus.

Ivetas Strupkājas foto

Iveta Strupkāja

Deputy Director in charge of export
iveta.strupkaja [at] liaa.gov.lv

Iveta LIAA sāka strādāt 2008. gadā, kad kļuva par Eksporta veicināšanas nodaļas vadītāju, palīdzot uzņēmējiem paplašināt savu darbību ārpus Latvijas robežām. No 2012. gada vadīja LIAA pārstāvniecību Krievijā, un veicināja gan Krievijas investoru interesi par Latviju, gan arī Latvijas uzņēmēju iespējas Krievijā. Par direktora vietnieci eksporta jautājumos Iveta kļuva 2020. gadā.

Pirms LIAA pieredzi guvusi Nodarbinātības valsts aģentūrā, pildot ekonomistes pienākumus, kā arī vadot projektus SKDS pētījumu centrā. Izglītību Iveta ieguvusi Latvijas Universitātē – bakalaura grādu starptautiskajās attiecībās un maģistra grādu sociālajās zinībās.

Sācis darbu LIAA kā praktikants 2014. gadā, Reinis šobrīd atbild par jautājumiem, kas saistīti ar investīcijām. Aģentūrā strādājis Investīciju projektu departamentā, kur viņa pārziņā bija enerģētikas nozare. Uz laiku atstājis LIAA, Reinis vairākus gadus pavadīja, strādājot privātajā sektorā un iegūstot pieredzi “AJ Power Holding” grupā, kurā no projektu vadītāja uzņēmumā “AJ Power” izaudzis līdz SIA “Cactus” direktoram. Aģentūrā atgriezās 2018. gadā, iesaistoties LIAA pārstāvniecības Lielbritānijā vadībā. 2020. gadā kļuva par direktora vietnieku investīciju jautājumos.

Reinis ir studējis starptautisko politisko ekonomiku Kinga koledžā, Londonā, kur ieguva arī dubultgrādu starptautiskajā enerģētikas ekonomikā. Studijas turpinājis RTU Enerģētikas un Elektrotehnikas fakultātē, kurā šobrīd ir ceļā uz doktora grādu.