Projekta rezultāti 2020. gada divpadsmit mēnešos
2020. gada divpadsmit mēnešos, LIAA ERAF projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros aktīvi organizējusi vairāk nekā četrdesmit aktivitātes darbības plānā noteikto mērķu sasniegšanai. Pielāgojoties 2020. gada notikumiem, veiksmīgi aizvadīts pirmais starptautiskais hibrīdformāta un vairāki lieli pašmāju un starptautiski tiešsaistes pasākumi, kurus atzinīgi novērtējuši klienti un sadarbības partneri.
Gada beigās noslēdzās biznesa mācības komersantiem inovācijas vadības spēju uzlabošanai un uzņēmumu izaugsmes paātrināšanai – Inovāciju Mini-MBA. Sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu projekta ietvaros tādējādi augsta līmeņa, jaunākajām pasaules biznesa tendencēm atbilstošas mācības izcilu Latvijas un ārvalstu lektoru vadībā sekmīgi apguvuši un sertifikātus saņēmuši 100 komersanti piecās grupās. Lepojamies, ka iespēju mācīties izmantoja tādi izcili uzņēmumi kā LightSpace Technologies, SAF Tehnika, Tilde, Anatomy Next, HansaMatrix Innovation, Madara Cosmetics, Aerodium Technologies, Atea Global Services, un daudzi citi jaunuzņēmumi, pieredzējuši eksportētāji un RIS3 jomu izcilnieki.
2020. gadā LIAA sadarbībā ar Junior Achievement Latvia turpināja rosināt inovācijas un praktisku biznesa izglītību Skolēnu mācības uzņēmumu programmas ietvaros, tostarp veiksmīgi pielāgojoties apstākļiem un ieviešot jaunus pasākumu formātus:
SMU gada tirgus CITS BAZĀRS tiešsaistē, kur speciāli izveidotā e - katalogā produktus un pakalpojumus piedāvāja 300 SMU no visas Latvijas un pasākuma laikā interneta vietni apmeklēja 46 000 pircēju;
Lielākā uzņēmējdarbības iedvesmas konference jauniešiem ne tikai Latvijā, bet Eiropā #UzdrīkstiesUzvarēt, notika daļēji attālināti, ļaujot tās izcilo saturu kopumā noskatīties vairāk nekā 100 000 tūkstošiem skatītāju dažādās platformās. Dalībniekus iedvesmoja Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ilggadējā sadarbības partnera Swedbank vadītājs Reinis Rubenis, EXONICUS līdzdibinātājs Sandis Kondrāts, pirmā sieviete Baltijā, kura sasniegusi Everesta virsotni, Olga Kotova, e-sporta un datorspēļu pasaulē pazīstamā uzņēmuma AZERON līdzdibinātājs Jānis Kūlbārdis un citi.
Reaģējot uz situāciju, īstenoti divi meistarklašu cikli par praktiskiem rīkiem e-komercijai un digitālajam marketingam produktu un pakalpojumu sekmīgākai virzīšanai un pārdošanai, kuros pieredzējuši nozares eksperti izstāstīja, kā izveidot savu tiešsaistes veikalu, veikt maksājumus, reklamēt preces un izcelties globālajā tīmeklī. Kopumā mācības apguva vairāk nekā 200 dalībnieku.
Sadarbībā ar zinātnes komercializācijas platformu Commercialization Reactor un RTU Rīgas Biznesa skolu uzsākta jauna iniciatīva – biznesa līderu sagatavošana zinātņietilpīgiem jaunuzņēmumiem RIS3 jomās, praktisku meistarklašu cikls "Ceļvedis Tava viedā biznesa izveidē", lai sagatavotu biznesa līderus zinātņietilpīgiem jaunuzņēmumiem. Mācības sekmīgi apguva un sertifikātus saņēma 48 dalībnieki, no kuriem 5 jau ir uzsākuši savu jaunuzņēmumu attīstīšanu.
Neizpalika arī ikgadējais biznesa ideju konkurss “Ideju kauss”. Tika saņemtas 217 biznesa idejas, otrajā kārtā iespēju piedalīties biznesa mācībās / vebināros ieguva 109 idejas un līdz biznesa prezentācijām žūrijai nonāca 84 komandas. Tika apbalvoti divpadsmit finālisti, kā arī trīs laureāti. 1.vietu un 7000 euro naudas balvu ieguva ideja “BioLana Pellets” ar organiskā mēslojuma granulām, kuru sastāvā izmantoti aitu vilnas pārpalikumi, 2.vietu un 5000 euro naudas balvu - personīgais stājas treneris “BackBro “, savukārt, 3.vietu un 3000 euro – “Batwatex”, vegānās ādas risinājums, kura izgatavošanā izmantoti kartupeļu laksti.
Lai informētu, iedvesmotu un iedrošinātu sabiedrību, uzņēmējus, zinātniekus, investorus, studentus, biznesa uzsācējus un citus interesentus uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību, kā arī veicināt sadarbības veidošanos starp uzņēmējiem un publiskās pētniecības organizācijām, turpinās darbs pie inovāciju un tehnoloģiju portāla labsoflatvia.com pilnveidošanas. Ir izveidoti 8 video iedvesmojošu videostāstu sērija par jauno zinātnieku sasniegumiem RIS3 jomās un pieredzi sadarbībā ar uzņēmējiem, tādējādi, sekmējot zinātnes komercializēšanu un jaunu, dzīvotspējīgu produktu radīšanu. Ar pieredzes stāstiem var iepazīties portāla sadaļā “Iedvesmas stāsti”. Papildus informatīvajam saturam, portālā ir nodrošināta aktuālākā informācija par Latvijas biznesa vides pasākumiem, uzņēmējdarbības atbalsta instrumentiem, LIAA Tehnoloģiju skautiem, kuri palīdzēs atrast piemērotu zinātnes un pētniecības sadarbības partneri uzņēmējiem. Aicinām sekot līdzi inovāciju un tehnoloģiju norisēm https://labsoflatvia.com/ un sociālajos medijos.
Jūsu Inovāciju motivācijas programmas komanda