Aicinām uz pirmās "Inovāciju Akadēmija" jeb INO programmas noslēguma pasākumu 26. maijā, kuru Tehnoloģiju biznesa centrs organizē kopā ar Rīgas Biznesa skolu un citiem vairākiem ekosistēmas partneriem. INO programmas ietvaros komandas aizvadījušas intensīvas apmācības un vairāk nekā 600 mentoringa sesiju. Šī pasākuma ietvaros investoriem, tehnoloģiju un jaunuzņēmumu vides entuziastiem, kā arī citiem interesentiem būs iespēja satikt komandas klātienē INO akadēmijas pirmajā demo dienā, kur būs iespēja noklausīties komandu prezentācijas, tīkloties ar risinājumu radītājiem, izmēģināt un testēt izveidotos risinājumus.
Vairāk par pasākumu un reģistrēšanos uzzini šeit.

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) aicina pieteikt savu produktu vai pakalpojumu Tehnoloģiju biznesa centra (TBC) programmā PROTOTECH no 2022. gada 4. līdz 31. maijam platformā www.business.gov.lv, lai saņemtu atbalstu tehnoloģiski ietilpīgu prototipu izstrādei. Katrs atbalstītais projekts varēs saņemt atbalstu līdz 15 tūkstošiem eiro ar 100% atbalsta intensitāti.

Uzzināt vairāk

PROTOTECH process – 5 soļi | Infografika

Sākot ar 2022. gada 2. martu portālā business.gov.lv var pieteikties konsultācijām par atbalstu tehnoloģiski ietilpīga prototipa vai pakalpojuma potenciālai izstrādei programmā PROTOTECH. Prototipēšanas atbalsta programmā PROTOTECH granta veidā līdz 15 000,00 EUR vienam pretendentam tiks finansēta jauna tehnoloģiju ietilpīga produkta vai pakalpojuma ar globālu ambīciju prototipa izstrāde un to ir plānots atvērt 2022.gada 4.aprīlī. Vairāk par PROTOTECH var uzzināt šeit. Plānots, ka pirmajā uzsaukumā būs pieejami 225 000 EUR, kas nodrošina atbalstu vismaz 15 prototipu izstrādei. Paredzēts, ka prototipu izstrādās sadarbības partneri – Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte vai Rīgas Stradiņa universitāte, balstoties uz iepriekš veiktiem aprēķiniem un izstrādātās specifikācijas. Iepriekšējās konsultācijas vispirms notiks ar minētajiem sadarbības partneriem. Par konsultāciju norisi un sadarbības partneru iespējām piedāvājam noskatīties video ierakstu šeit.
Preses relīze

Ar apstiprinātām 35 komandām ir noslēdzies konkurss dalībai Inovāciju akadēmijas 2.posmā “Inovatīvu projektu pirmsakselerācija”. TBC līdz 2022. gada 7. janvārim saņēma pieteikumus no 63 komandām. Lielākoties apmācības turpinās Inovāciju akadēmijas 1.posma dalībnieki, kuriem jau bija savas komandas vai kuri tās izveidoja 1.posma noslēguma nometnē, taču ir arī komandas jaunpienācēji. Inovāciju akadēmijas 2.posmā, kurš ilgs 18 nedēļas, komandas iegūs nepieciešamās zināšanas par uzņēmējdarbības uzsākšanu, produkta validēšanu un tā virzīšanu tirgū. Komandu virzību uz mērķiem nodrošinās mentori, kuri ar komandām strādās individuāli, palīdzot ar biznesa, tehnoloģijas/zinātnes un dizaina attīstību. Uzzināt vairāk.

2021. gadā Inovāciju akadēmijas pirmsakselerācijas programmā tika uzņemti 198 dalībnieki un kopš 4. novembra attālināti notikuši 5 lekciju cikli inovatīvā uzņēmējdarbībā, dalībniekiem noklausoties ekspertu lekcijas par inovatīvu produktu vai pakalpojumu izstrādi, aktualitātēm tādās nozarēs kā robotika, izglītība, medicīna, enerģētika un finanses, kā arī par tehnoloģiju intensīvu un globāli konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. 10.-11. decembrī programmas 1.posms noslēdzās ar 2 dienu bootcamp aktivitāti, kuras laikā izveidotas 28 lieliskas biznesa idejas un komandas jauna produkta vai pakalpojuma attīstīšanai. Apmācības īsteno sadarbības partneris RTU Rīgas Biznesa Skola Preses relīze

LIAA Tehnoloģiju biznesa centrs darbību uzsāka 2021. gada septembrī, lai jaunu biznesa ideju attīstītājiem piedāvātu apgūt uzņēmējdarbības prasmes un zināšanas 6 mēnešu apmācību programmā, kā arī atsevišķā uzsaukumā izstrādāt minimālā dzīvotspējīga produkta prototipu ar 100% Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu. Tehnoloģiju biznesa centru vada Ņikita Kazakevičs, kurš no 2016. gada septembra vadīja LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru, kā arī 2013. gadā ir dibinājis un līdz 2015. gadam vadījis HealthTech jaunuzņēmumu LifeSync Dānijā. Preses relīze.