2024. gada 18. aprīlis

Audums, kas izaudzēts no kviešu sakņu sistēmas, izglītojošs kosmosa simulators bērniem un pat biodegradējama un augsni barojoša kremācijas urna, kas ļauj aizgājējiem pārtapt un turpināt dzīvi dabā, ir tikai dažas no vairāk nekā 100 inovācijām, kas tapušas LIAA Tehnoloģiju Biznesa centra un Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas īstenotajā apmācību programmā "Inovāciju Akadēmija" Norvēģijas finanšu instrumenta "EEA and Norway Grants Latvia" ietvaros. Lasīt vairāk.

2024. gada 11. aprīlis

Inovāciju Akadēmijā ir apmācīti 443 dalībnieki. Šajā laikā izveidotas 110 komandas dažādu biznesa ideju attīstīšanai. Programmas mērķis bija sniegt zināšanas par inovatīvu uzņēmējdarbību, kā arī atbalstīt ambiciozas idejas un agrīnas stadijas projektus, lai pārvarētu tirgus un investīciju gatavības plaisu. Lasīt vairāk.

2024. gada 19. marts

Ar programmas "Prototech" atbalstu tapuši seši prototipi šobrīd tik aktuālajā viedās enerģētikas nozarē. Lasīt vairāk.

2024. gada 12. marts

Programmā "Prototech" atbalstu prototipa izstrādei saņēmuši 30 uzņēmēji un ideju autori. Vairāk nekā puse – 16 prototipi – izstrādāti informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un inženiertehnisko risinājumu jomā. Lasīt vairāk.

2024. gada 1. marts

Vairāk nekā trešdaļa prototipu izstrādāti bioekonomikas, biomedicīnas un biofarmācijas nozarē – šo nozaru uzņēmumi risina nozīmīgus izaicinājumus saistībā ar cilvēka veselību un vides aizsardzību, tāpēc šie ir sociāli ļoti nozīmīgi prototipi. Lasīt vairāk.

2024. gada 31. janvāris

2024. gada 1. martā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju biznesa centrs LIAA pārstāvjus, sadarbības partnerus un gala labuma guvējus aicina uz Tehnoloģiju Biznesa Centra projekta noslēguma forumu “Aiz inovāciju robežām”. Šis projekta noslēguma pasākums būs svētki projekta dalībniekiem, īstenotājiem, sadarbības partneriem, inovācijām, kā arī tehnoloģiju un uzņēmējdarbības neierobežotajam potenciālam.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Datums 1. marts, 2024
Laiks14.00–22.00
Atrašanās vietaTiešsaiste

Tehnoloģiju biznesa centra projekta noslēguma forums "Aiz inovāciju robežām"

2024. gada 1. martā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Tehnoloģiju biznesa centrs sadarbības partnerus un gala labuma…

2024. gada 29. janvāris

Prototipēšanas programmas "Prototech" ietvaros šobrīd pabeigti astoņu prototipu projekti. Darbs pie pārējiem vēl turpinās un noslēgsies 2024. gada martā. Lasīt vairāk.

2024. gada 4. janvāris

Noslēdzoties 2023. gadam LIAA Tehnoloģiju biznesa centra (TBC) komanda uz to atskatās ar labi padarīta darba sajūtu – ir sasniegti projektā noteiktie aktivitāšu un atbalstāmo biznesa ideju autoru rādītāji. Pirmsakselerācijas programmā "Inovāciju Akadēmijā" 3 ciklos uzņemti 476 ideju autori un viņu komandas, kopā apmācībās piedaloties 822 dalībniekiem, kas liecina par ļoti lielu popularitāti. Pēdējais apmācību posms noslēgsies 2024. gada martā un šajā posmā 50 komandas turpina apgūt zināšanas un saņem mentoringu savas biznesa idejas testēšanā, validēšanā un komercializācijā. Savukārt prototipēšanas atbalsta programmā PROTOTECH sadarbības partneri ir ieguldījuši savu pētniecības kapacitāti un zinātību, un izstrāde ir pabeigta 12 inovatīvu produktu prototipiem, tai skaitā RSU – 1, LU – 2, RTU – 9. Līdz TBC projekta beigām plānots pabeigt 18 prototipu zinātnisko izstrādi.

2023. gads bijis intensīvs un noorganizēti 19 dažādi pasākumi, tai skaitā 2 hakatoni, 13 semināri, projekta vidusposma aktivitātes, informatīvi pasākumi un 4 projekta partneru darba sanāksmes. Projekta finansējums ir apgūts 1,52 miljonu eiro apjomā. Informācija par galvenajiem notikumiem publicēta TBC LinkedIn kontā un aicinām mūsu projekta noslēdzošajiem notikumiem, kā arī tam kā TBC plāno turpināt savu darbību, sekot līdzi arī 2024. gadā.

2023. gada 6. decembris

Ir sākušās "Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija" posma apmācības!

Ar 2023. gada 29. novembri ir sākušās noslēdzošās apmācības pirmsakselerācijas programmā "Inovāciju Akadēmija"! Tās tiks īstenotas līdz 2024. gada 31. martam.

Kopumā tika saņemti 69 pieteikumi un no tiem uzņemtas 50 komandas. 18 nedēļas komandas saņems zināšanas no starptautiski atzītiem nozaru ekspertiem, mentoru atbalstu un palīdzību no programmas sadarbības partneru puses, lai attīstītu savus risinājumus un novestu tos līdz investējamam produktam.

Šobrīd norisinās mentoru piesaiste konkrētām komandām un viss jau rit pilnā sparā, lai nokļūtu līdz katras komandas plānotajam mērķim!

Programma tiek īstenota ar LIAA Tehnoloģiju biznesa centra un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!”

2023. gada 16. oktobris

Pieteikšanās "Inovāciju Akadēmijas" pirmsakselerācijas pēdējam posmam

No 2023. gada 16. oktobra līdz 10. novembrim ir iespēja pieteikties programmas "Inovāciju Akadēmija" 3. cikla apmācību 2. posmam "Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija".
"Inovāciju Akadēmija" otrajā – primsakselerācijas – posmā uzņems līdz 50 komandām, kas strādās pie inovatīvām un globāli mērogojamām idejām.
18 nedēļu laikā jaunizveidotās komandas darbosies pie savas biznesa idejas dzīvotspējas pārbaudes, prototipu veidošanas un produktu attīstīšanas. Pirmsakselerācijas posmā pašmāju un ārvalstu mentori komandas nodrošinās ar tādām prasmēm un zināšanām, kas nepieciešamas, lai gūtu panākumus dinamiskajā jaunuzņēmumu ekosistēmā.
Šis programmas posms norisināsies no 2023. gada 27. novembra līdz 2024. gada 31. martam. Lai pieteiktos programmai, ir jābūt vismaz divu cilvēku komandai ar papildinošām prasmēm, kas nepieciešamas idejas attīstībai.

Lai pieteiktos "Inovāciju Akadēmijā", no 16. oktobrim līdz 10. novembrim ir nepieciešams iesniegt pieteikumu elektroniski, izmantojot valsts platformu biznesa attīstībai business.gov.lv.

Programma tiek īstenota ar LIAA Tehnoloģiju biznesa centra un Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu.
Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

2023. gada 19. septembris

“Vasaras laikā ir norisinājies intensīvs darbs pie programmas PROTOECH 2.0 līgumu slēgšanas. Ir noslēgti 15 zinātniskās izstrādes līgumi starp atbalsta saņēmējiem, sadarbības partneriem un vienu ārējo izstrādātāju. Šobrīd tiek uzsākts jauno prototipu izstrādes process. Kopumā tiek pārstāvētas 4 nozares, kurās tiks izstrādāti prototipi - bioresursu tehnoloģijas, viedā enerģētika, biomedicīna/biofarmācija un IKT/praktiskie risinājumi.

Visu prototipu izstrādi plānots pabeigt līdz 2024. gada martam.

Augustā tika aizvadīts arī programmas PROTOTECH 2.0 atklāšanas pasākums, kur vienuviet satikās atbalsta saņēmēji, sadarbības partneri un citi projektā iesaistītie kolēģi. Vairāk par pasākumu var lasīt – šeit.

Atbalsta saņēmēju sarakstu var skatīt – šeit.

2023. gada 28. jūlijs

Pieteikšanās trešajai pirmsakselerācijas programmai "Inovāciju Akadēmija"

No 31. jūlija līdz 20. augustam tiks atvērts pieteikumu process ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kurš vēlas piedalīties pirmsakselerācijas programmā “Inovāciju Akadēmija” un iegūt mūsdienīgas zināšanas par inovācijās orientētu uzņēmējdarbības uzsākšanu. Jaunajā sezonā “Inovāciju Akadēmija” plāno uzņemt līdz pat 200 dalībniekus, kuriem būs iespēja strādāt pieredzējušu mentoru jaunuzņēmumu ekosistēmā un starptautiski atzītu lektoru vadībā, pilnveidojot savas inovatīvās uzņēmējdarbības prasmes attīstot projektus, intensīvās sesijās 6 nedēļu garumā.

Pirmajam posmam sekos 18 nedēļu posms, kurā uzņems komandas, kas tiks izveidotas pirmā posma noslēgumā.

Lai pieteiktos “Inovāciju Akadēmijā”, no 31. jūlija līdz 20. augustam ir nepieciešams iesniegt pieteikumu elektroniski, izmantojot valsts platformu business.gov.lv.

Vairāk informācijas par programmas piedāvājumu varēs dzirdēt šī gada 15. augustā, Riga Business School (RBS) Facebook platformā, kurā plānots virtuāls tiešraides prezentācijas pasākums ar RBS  pārstāvjiem - “Inovāciju Akadēmijas” programmas direktoru un RBS rezidējošo uzņēmēju Viesturu Sosāru un programmas vadītāju Jāni Altgauzenu, kuri iepazīstinās ar informāciju par gaidāmo pirmsakselerācijas posmu un atbildēs uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. Kā arī plašāku informāciju var iegūt oficiālajā tīmekļa vietnē business.gov.lv un programmas mājaslapā inovacijuakademija.lv

Programmu atbalsta Norvēģijas finanšu instrumenta Tehnoloģiju biznesa centra projekts.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

2023. gada 27. jūlijs

"Tech Picnic": Inovāciju un uzņēmējdarbības svētki

"Tech Picnic": Inovāciju un uzņēmējdarbības svētki

Pasākumā "Tech Picnic", kas notika 2023. gada 2. jūnijā gleznainajā Mākslas centra NOASS, AB dambī, norisinājās tikšanās jaunuzņēmumu kopienai.

Vakara kulminācija bija Inovāciju akadēmijas apmācību programmas dalībnieku Demo diena. Inovāciju akadēmijas jaunie uzņēmēji demonstrēja intensīvās apmācību programmas laikā izstrādātās idejas. Kopumā 33 daudzsološas komandas pārliecinoši prezentēja savus inovatīvos projektus klausītājiem.

“Tech Picnic” kopīgi organizēja TechHub Riga, Rīgas Biznesa skolas - Inovāciju akadēmija un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras - Tehnoloģiju biznesa centrs, demonstrējot kopīgus centienus veicināt inovācijas un uzņēmējdarbību Latvijā.

Pasākums ne tikai demonstrēja Inovāciju akadēmijas dalībnieku ievērojamos sasniegumus, bet arī sniedza iespēju apmeklētājiem baudīt lielisku mūziku, nobaudīt garšīgus ēdienus un dalīties brīžos ar domubiedriem. Tuvojoties vasaras sezonai, “Tech Picnic” bija ideāla iespēja jaunuzņēmumu kopienai atpūsties, sazināties un svinēt savu kopīgo uzņēmējdarbības garu.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

2023. gada 11. aprīlis

PROTOTECH 2.0 programmas pieteikumu izvērtēšana

Noslēdzoties PROTOTECH 2.0 programmas uzsaukumam, ideju pieteicēju interese ir bijusi ļoti liela - esam saņēmuši 77 pieteikumus.

Pirms divām nedēļām tika aizvadītas divas intensīvas dienas, komisijai izvērtējot PROTOTECH 2.0 uzsaukuma pretendentu ideju prezentācijas. Zinātņietilpīgu tehnoloģiju entuziasti bija ieradušies gan klātienē, gan pieslēgušies attālināti,
lai veiksmīgi varētu aizstāvēt savu ideju komisijas priekšā.

Ņemot vērā lielo pieteikumu skaitu un konkursu, šobrīd rit ideju izvērtēšanas un dokumentācijas kārtošanas process, lai pavisam drīz jau uzzinātu, kuras 15 komandas tiks uzņemtas PROTOTECH 2.0 programmā, saņemot atbalstu līdz 15 000 eiro!

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Prototipēšanas atbalstu finansē Norvēģijas finanšu instrumenta Tehnoloģiju biznesa centra projekts.”

2023. gada 14. februāris

Piesakies atbalstam uz zinātņietilpīgu tehnoloģiju prototipu izstrādes programmu

LIAA TBC aicina studējošos, jaunos speciālistus ar inovatīvām zinātņietilpīgām tehnoloģiju produktu un pakalpojumu idejām un/vai uzņēmējspējām, kā arī, tehnoloģiski intensīvus un inovatīvus mazos un vidējos uzņēmumus, sākot ar 15. februāri, izmantot iespēju un pieteikties Tehnoloģiju biznesa centra (TBC) prototipēšanas programmas “PROTOTECH” otrajā un pēdējā uzsaukumā, lai saņemtu  atbalstu zinātņietilpīgu tehnoloģiju prototipu izstrādei un/vai testēšanai.

Pieteikumus atbalsta saņemšanai varēs iesniegt no 2023. gada 15. februārim līdz 10. martam platformā PROTOTECH 2.0. – atbalsts produktu vai tehnoloģiju prototipu izstrādei un attīstībai gan fiziskas, gan juridiskas personas.

Katrs projekts varēs saņemt atbalstu līdz 15 tūkstošiem eiro ar 100% atbalsta intensitāti.

Konsultācijas par savu produktu vai pakalpojumu idejas atbalsta saņemšanas iespējamību jau ir uzsāktas kopš 11. janvāra un tās turpināsies visu uzsaukuma laiku. Tām var pieteikties platformā Konsultācija - prototipa izstrādes atbalstam | business.gov.lv - Valsts platforma biznesa attīstībai.

Strādājam kopā konkurētspējīgai Eiropai!

Prototipēšanas atbalstu finansē Norvēģijas finanšu instrumenta Tehnoloģiju biznesa centra projekts.

2023. gada 25. janvāris

Inovāciju Akadēmijas 2. posma atklāšana

Notika Inovāciju Akadēmijas 2. posma “Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija” programmas atklāšana, kuru rīkoja Riga Business School (RBS). Pasākumu vadīja programmas direktors Viesturs Sosārs un projekta vadītājs Jānis Altgauzens.

Programmā tika saņemti vairāk nekā 60 pieteikumi, no kurām tika apstiprinātas 40 komandas. Šī programma dalībniekiem sniedz iespēju uzzināt, kā pārbaudīt savas idejas dzīvotspēju un arī praktiski darboties pie potenciāli globālu projektu attīstīšanas. Atklāšana noritēja tiešsaistes vidē, dodot iespēju komandām pieslēgties attālināti. Tika pārrunātas galvenās aktualitātes, kā arī tālākie soļi, kas dalībniekus sagaida tuvākajā laikā. Apstiprināto ideju autoriem jau šodien ir iespēja tikties ar saviem mentoriem, kas komandas atbalstīs, lai pavisam drīz uzsāktu apmācības 4 mēnešu garumā.

Apmācības finansē Norvēģijas finanšu instrumenta Tehnoloģiju biznesa centra projekts.

2023. gada 11. janvāris

Neesi pārliecināts, vai Tava ideja ir piemērota atbalsta saņemšanai?

LIAA TBC aicina studējošos, jaunos speciālistus ar inovatīvām zinātņietilpīgām tehnoloģiju produktu un pakalpojumu idejām un/vai uzņēmējspējām, kā arī inovatīvi un/vai tehnoloģiski intensīvi mazos un vidējos uzņēmumus izmantot iespēju un pieteikties uz konsultāciju PROTOTECH programmā, lai, ar projekta pārstāvju palīdzību uzzinātu par zinātņu ietilpīgu tehnoloģiju produktu vai pakalpojumu prototipu idejas atbilstību programmas atbalsta iespējām.

Tās ir paredzēts rīkot līdz pat uzsaukuma beigām, kuru atvērt ir provizoriski plānots februāra otrajā pusē.

Konsultācijas par savu produktu vai pakalpojumu idejas atbalsta saņemšanas iespējamību tiek uzsāktas 11. janvārī un tām var pieteikties platformā Konsultācija - prototipa izstrādes atbalstam | business.gov.lv - Valsts platforma biznesa attīstībai

2023. gada 8. janvāris

Pagarināts pieteikšanās termiņš otrajam Inovāciju akadēmijas apmācību posmam un pieteikumus valsts biznesa portālā business.gov.lv var iesniegt vēl divas dienaslīdz 2023. gada 10. janvārim, plkst. 23:59. Dalībai apmācību programmā “Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija” plānots uzņemt līdz 40 komandām. Vairāk par Inovāciju akadēmijas ietvarā sniegto atbalstu var uzzināt šeit, bet lai noskaidrotu programmas saturu un laika grafiku, dodies uz  https://www.inovacijuakademija.lv/

2023. gada 3. janvāris

Vēlies uzzināt par Inovāciju Akadēmijas otro posmu? Aicinām pievienoties informatīvam tiešsaistes pasākumam 2023. gada 4. janvārī plkst. 16:30 šeit, kurā Inovāciju Akadēmijas programmas īstenotāji, Rīgas Biznesa skolas pārstāvji, pastāstīs par gaidāmo Inovāciju Akadēmijas pirmsakselerācijas posmu un atbildēs uz biežāk uzdotajiem un tevi interesējošiem jautājumiem. Programmai var pieteikties tie interesenti, kuriem jau ir skaidra sava biznesa ideja un ir komanda, kurā ir vismaz divi dalībnieki, tās realizēšanai. Pieteikumus dalībai pirmsakselerācijas programmā gaidām līdz 2023. gada 8. janvārim. Ja Tevi tas interesē, tad spied “Iešu” tiešsaistes pasākumam un uzzini vairāk!

Pieteikšanās otrajam Inovāciju akadēmijas apmācību posmam ir atvērta no 2022. gada 19. decembra līdz 2023. gada 8. janvārim. 18 nedēļu apmācību programma, kuru īsteno Rīgas Biznesa skola, fokusējas uz atbalsta sniegšanu komandām, kurām jau ir biznesa ideja un nepieciešams mentoru atbalsts gan produkta vai pakalpojuma tālākai izstrādei, gan piemērota biznesa modeļa attīstībai un pirmā prototipa izveidei. Dalībai apmācību programmā “Inovatīvu projektu pirmsakcelerācija” plānots uzņemt līdz 40 komandām. Vairāk par programmas saturu un laika grafiku, kā arī informatīviem pasākumiem var uzzināt https://www.inovacijuakademija.lv/ Pieteikumu dalībai apmācībās var pieteikt tiešsaistē līdz 2023.gada 8.janvārim valsts biznesa portālā šeitPreses relīze.

2022.gada 1.decembrī RTU Zinātnes un inovāciju centrā norisinājās pirmais LIAA TBC organizētais tematiskais seminārs “Kā ar jaunradītu produktu palielināt uzņēmuma vērtību – patentēšanas līkloči”, pulcējot 35 dalībniekus. PROTOTECH programmā intelektuālā īpašuma regulējums ir ļoti būtisks. Ikdienā meklējam atbildes uz tādiem jautājumiem kā -  ko darīt ar jau izstrādāto paņēmienu/metožu izmantošanu, pirms sākt darbu pie jauniem prototipiem vai, kā labāk izmantot trešo personu radītos darbus, un kā sadalīt atbildību starp klientu un pakalpojumu sniedzēju par atvērtā pirmkoda licenču pareizu izmantošanu. Seminārā ar savām profesionālām zināšanām dalījās Eiropas patentpilnvarnieks Dr. Artis Kromanis, LR Patentu valdes eksperte Māra Rozenblate, kā arī paldies “Storm Adventures” dibinātājam Ingusam Augstkalnam un WeMPS inženierim Kristiānam Rimkus par kopīgo pieredzes stāstu patenta reģistrēšanas procesā. Sniegtā informācija palīdz uzlabot tehnoloģiju novērtēšanu arī TBC inovāciju atbalsta programmās. Lai uzzinātu par tematiskajiem semināriem nākotnē aicinām sekot TBC LinkedIn.

Otrajā “Inovāciju Akadēmijas” sezonā apmācībām “Inovatīvas uzņēmējdarbības pamati”, kas ilgst 8 nedēļas, no 20. oktobra līdz 17. decembrim, tika uzņemtas 160 personas, kuras iestājās gan individuāli, gan izveidotas komandas sastāvā. Pieteikumus LIAA TBC saņēma no 127 pretendentiem un, pēc to izvērtēšanas, noslēdza atbalsta līgumus ar 110 pretendentiem, kuri uzsākuši apmācības Rīgas Biznesa skolas ekspertu vadībā. Inovāciju akadēmijas dalībnieki ir noformējuši savas biznesa idejas un uzkrāj jaunas zināšanas par dizaina domāšanu, projektu vadību un digitālajiem sadarbības rīkiem. Izveidotās ideju attīstības komandas 25.-26. novembrī tikušās nedēļas nogales nometnē Rīgas Biznesa skolā, lai nostiprinātu komandu un kopīgi iegūtu praktiskas zināšanas par ideju validēšanu un klientu atklāšanu,  kā arī, lai piedalītos mentoringa sesijās savas idejas nostiprināšanai un tālākai attīstībai. Pieteikšanās Inovāciju akadēmijai bija atvērta no 2022. gada 7. līdz 30. septembrim LIAA valsts biznesa portālā business.gov.lv Preses relīze

Ar 15 pretendetu atlasi noslēdzies konkurss prototipēšanas atbalsta programmā PROTOTECH. Ar LIAA Tehnoloģiju biznesa centra īstenotās programmas PROTOTECH atbalstu par kopējo summu 225 000 EUR tiks izstrādāti un testēti 15 prototipi sadarbībā ar trīs vadošo Latvijas universitāšu iesaisti. 10 prototipus izstrādā Rīgas Tehniskā universitāte, no tiem 7 Zinātnes un inovāciju centrā, pa vienam Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūtā un Radioelektronikas institūtā, kā arī RTU Polimēru materiālu tehnoloģijas katedrā. 3 prototipus izstrādā Latvijas Universitātē Datorikas un Bioloģijas fakultātēs, kā arī LU Fizikas institūtā. 2 prototipus testē Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūtā un Psiholoģijas laboratorijā. Uzsaukums prototipēšanas atbalstam bija atvērts no 2022. gada 4. aprīļa līdz 31. maijam. Uzzini vairāk.

Aicinām uz pirmās "Inovāciju Akadēmija" jeb INO programmas noslēguma pasākumu 26. maijā, kuru Tehnoloģiju biznesa centrs organizē kopā ar Rīgas Biznesa skolu un citiem vairākiem ekosistēmas partneriem. INO programmas ietvaros komandas aizvadījušas intensīvas apmācības un vairāk nekā 600 mentoringa sesiju. Šī pasākuma ietvaros investoriem, tehnoloģiju un jaunuzņēmumu vides entuziastiem, kā arī citiem interesentiem būs iespēja satikt komandas klātienē INO akadēmijas pirmajā demo dienā, kur būs iespēja noklausīties komandu prezentācijas, tīkloties ar risinājumu radītājiem, izmēģināt un testēt izveidotos risinājumus. Vairāk par pasākumu un reģistrēšanos uzzini šeit.

Sākot ar 2022. gada 2. martu portālā business.gov.lv var pieteikties konsultācijām par atbalstu tehnoloģiski ietilpīga prototipa vai pakalpojuma potenciālai izstrādei programmā PROTOTECH. Prototipēšanas atbalsta programmā PROTOTECH granta veidā līdz 15 000,00 EUR vienam pretendentam tiks finansēta jauna tehnoloģiju ietilpīga produkta vai pakalpojuma ar globālu ambīciju prototipa izstrāde un to ir plānots atvērt 2022.gada 4.aprīlī. Vairāk par PROTOTECH var uzzināt šeit. Plānots, ka pirmajā uzsaukumā būs pieejami 225 000 EUR, kas nodrošina atbalstu vismaz 15 prototipu izstrādei. Paredzēts, ka prototipu izstrādās sadarbības partneri – Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte vai Rīgas Stradiņa universitāte, balstoties uz iepriekš veiktiem aprēķiniem un izstrādātās specifikācijas. Iepriekšējās konsultācijas vispirms notiks ar minētajiem sadarbības partneriem. Par konsultāciju norisi un sadarbības partneru iespējām piedāvājam noskatīties video ierakstu šeit.
Preses relīze

Ar apstiprinātām 35 komandām ir noslēdzies konkurss dalībai Inovāciju akadēmijas 2.posmā “Inovatīvu projektu pirmsakselerācija”. TBC līdz 2022. gada 7. janvārim saņēma pieteikumus no 63 komandām. Lielākoties apmācības turpinās Inovāciju akadēmijas 1.posma dalībnieki, kuriem jau bija savas komandas vai kuri tās izveidoja 1.posma noslēguma nometnē, taču ir arī komandas jaunpienācēji. Inovāciju akadēmijas 2.posmā, kurš ilgs 18 nedēļas, komandas iegūs nepieciešamās zināšanas par uzņēmējdarbības uzsākšanu, produkta validēšanu un tā virzīšanu tirgū. Komandu virzību uz mērķiem nodrošinās mentori, kuri ar komandām strādās individuāli, palīdzot ar biznesa, tehnoloģijas/zinātnes un dizaina attīstību. Uzzināt vairāk.

2021. gadā Inovāciju akadēmijas pirmsakselerācijas programmā tika uzņemti 198 dalībnieki un kopš 4. novembra attālināti notikuši 5 lekciju cikli inovatīvā uzņēmējdarbībā, dalībniekiem noklausoties ekspertu lekcijas par inovatīvu produktu vai pakalpojumu izstrādi, aktualitātēm tādās nozarēs kā robotika, izglītība, medicīna, enerģētika un finanses, kā arī par tehnoloģiju intensīvu un globāli konkurētspējīgu uzņēmumu izveidi un attīstību. 10.-11. decembrī programmas 1.posms noslēdzās ar 2 dienu bootcamp aktivitāti, kuras laikā izveidotas 28 lieliskas biznesa idejas un komandas jauna produkta vai pakalpojuma attīstīšanai. Apmācības īsteno sadarbības partneris RTU Rīgas Biznesa Skola Preses relīze

LIAA Tehnoloģiju biznesa centrs darbību uzsāka 2021. gada septembrī, lai jaunu biznesa ideju attīstītājiem piedāvātu apgūt uzņēmējdarbības prasmes un zināšanas 6 mēnešu apmācību programmā, kā arī atsevišķā uzsaukumā izstrādāt minimālā dzīvotspējīga produkta prototipu ar 100% Norvēģijas finanšu instrumenta atbalstu. Tehnoloģiju biznesa centru vada Ņikita Kazakevičs, kurš no 2016. gada septembra vadīja LIAA Jelgavas biznesa inkubatoru, kā arī 2013. gadā ir dibinājis un līdz 2015. gadam vadījis HealthTech jaunuzņēmumu LifeSync Dānijā. Preses relīze.