Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) mērķis ir palīdzēt augt uzņēmumiem, sākot no labas un perspektīvas idejas līdz pat pasaules līmeņa atpazīstamībai eksporta tirgos. LIAA piedāvā atbalstu uzņēmējiem, kas meklē noieta tirgus ārvalstīs un aicina izmantot aģentūras piedāvātos pakalpojumus – dibināt jaunus kontaktus tirdzniecības misijās, nacionālajos stendos, kontaktbiržās, individuālajās vizītēs un apmeklēt eksporta seminārus. Investīciju piesaistes jomā LIAA veicina uzņēmējdarbības attīstībai labvēlīgu normatīvo aktu izstrādi, kā arī iestājas par stabilu nodokļu politiku, kvalificēta darbaspēka, infrastruktūras un atbalsta instrumentu pieejamību.

Par pakalpojumiem, iespējām attīstīt uzņēmējdarbību un saņemt atbalstu konsultējam attālināti vai pēc iepriekšēja pieraksta klātienē Klientu apkalpošanas nodaļā (Pērses ielā 2). Vispusīgu informāciju par uzņēmējdarbību Eiropas Savienībā var iegūt ar Eiropas Biznesa attīstības tīkla palīdzību, kas darbojas LIAA struktūrā. Reģionos LIAA sniedz pakalpojumus 20 pārstāvniecībās  Jūrmalā, Tukumā, Valmierā, Cēsīs, Smiltenē, Madonā, Gulbenē, Alūksnē, Siguldā, Liepājā, Saldū, Ventspilī, Kuldīgā, Talsos, Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Jēkabpilī, Rēzeknē un Daugavpilī. Savukārt Rīgā darbojas Radošo industriju pārstāvniecība un Tehnoloģiju pārstāvniecība.

Par savu uzdevumu uzskatām arī rūpes par Latvijas tūrisma piedāvājuma pievilcību ārvalstīs. LIAA galvenais uzdevums tūrisma jomā ir popularizēt Latviju kā lielisku galamērķi, kā arī stimulēt vietējā tūrisma attīstību.

LIAA aktualitātēm latviešu valodā iespējams sekot līdz sociālajos tīklos https://www.facebook.com/LIAALatvija un https://twitter.com/LIAALatvija, bet angļu valodā https://www.facebook.com/LIAAnews un https://www.linkedin.com/company/investment-and-development-agency-of-latvia/mycompany/

Sadarbību ar ārvalstu uzņēmumiem palīdz veidot LIAA ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīkls, kas vienlaikus mūsu uzņēmumiem kalpo kā tilts uz citu valstu tirgiem – Amerikas Savienotajām Valstīm, Austriju, Austrāliju, Dāniju, Dienvidkoreju, Franciju, Itāliju, Japānu, Kanādu, Lielbritāniju, Nīderlandi, Norvēģiju, Somiju, Ukrainu, Uzbekistānu, Vāciju, Zviedriju. Savukārt Briselē, Šveicē un Izraelā ir izveidotas Latvijas inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecības.

Kopš dibināšanas 1993. gadā esam apvienojuši prātus un idejas, lai veicinātu Latvijas izaugsmi, pielāgojot  valsts atbalsta instrumentus uzņēmēju patiesajām vajadzībām un šādi palīdzot Latvijas precēm un pakalpojumiem atrast ceļu eksporta tirgos. Strādājot pie ārvalstu investīciju projektu īstenošanas, stimulējam straujāku valsts attīstību, lai palīdzētu tapt un augt jauniem uzņēmumiem. Ne mazāk nozīmīgs LIAA darbības virziens ir sekmēt inovatīvu produktu attīstību, atbalstot jaunuzņēmumus un zinātnes komercializācijas projektus. Esam centušies iet kopsolī ar globālajām tendencēm, izvērtējot savas darbības efektivitāti un salīdzinot to ar pasaules labāko praksi, lai mūsu darbā iedzīvinātu arvien jaunas metodes. Tas nav palicis bez novērtējuma – LIAA ir saņēmusi vairākus starptautiskus apbalvojumus, iegūstot Pasaules klases aģentūras (World Class Agency) statusu. Mūsu vīzija ir kļūt par labāko uzņēmēju servisa institūciju Ziemeļeiropā, piedāvājot ātrus un radošus pasaules līmeņa atbalsta risinājumus.

Struktūra

Iestādes darbinieku struktūra
Skatīt vairāk

Darbības jomas

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras darbības jomas un virzieni
Skatīt vairāk

Publikācijas un pārskati

Iestādes publiskie pārskati par darbības rezultātiem
Skatīt vairāk

Normatīvie akti

Normatīvajiem akti, ar kuriem saskaņā darbojas LIAA
Skatīt vairāk

Trauksmes celšana

Informācija par trauksmes celšanas likumu un iespējām iesniegt trauksmes cēlēja ziņojumu
Skatīt vairāk

Ētika

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras ētikas kodekss
Skatīt vairāk

Budžets

Informācija par iestādes gada plānotajiem budžeta ieņēmumiem un izdevumiem
Skatīt vairāk

Īpašumi

Informācija par notikušajām izsolēm
Skatīt vairāk

Iepirkumi

Informācija par plānotajiem, jaunajiem un pārtrauktajiem iepirkumiem
Skatīt vairāk

Vakances

Informācija par brīvajām darbavietām un amatu konkursiem iestādē
Skatīt vairāk

Funkcijas un uzdevumi

Informācija par iestādes funkcijām un uzdevumiem
Skatīt vairāk

Valsts pārvaldes uzdevumu deleģēšanas līgumi

Informācija un datnes par deleģēšanas līgumiem, grozījumiem un pielikumiem
Skatīt vairāk

Projekti

Informācija par projektiem, kuros piedalās LIAA
Skatīt vairāk