Pasākumi
Uzvarētāju kopbilde Fin-tech forumā

Latvijas FinTech foruma 2023 laikā rīkotajā FinTech uzņēmumu konkursā "Fintech Factor" laurus plūca Igaunijas uzņēmums PrimeX un Latvijas uzņēmums SIA Bonusukarte.lv.

Konkursa galveno balvu – investora Gerija Palmera (Gary Palmer) – nodrošināto naudas balvu uzņēmuma attīstībai saņēma ar zīmolu PrimeX strādājošais Igaunijā reģistrētais uzņēmums FNTCH OÜ. Uzņēmums izstrādājis finanšu institūcijām paredzētu kriptoaktīvu tirdzniecības platformu, kas finanšu institūcijām ļauj piedāvāt saviem klientiem tirgošanos ar kriptoaktīviem. Izstrādātais risinājums būs atbilstošs Eiropas Savienības regulas par kriptoaktīviem (Markets in Crypto-Assets jeb MiCA regulas) prasībām.

Balvu – sešu mēnešu abonementu Crystal Blockchain platformas lietošanai – uzņēmumam PrimeX pasniedza arī uzņēmums Crystal Blockchain B.V.

Konkursa finālā iekļuva arī Latvijas uzņēmums SIA Bonusukarte.lv. Šis uzņēmums piedāvā personāla motivēšanas instrumentu – tehniski filtrētu personalizētu maksājumu karti, kas paredzēta ēdināšanas un ārstniecības izdevumu apmaksai gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Darba devējiem šī karte ļauj izmantot likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" paredzētos nodokļu atvieglojumus, kas paredz, ka darbinieku ēdināšanas un ārstniecības izdevumi līdz 480 eiro gadā netiek aplikti ar nodokli.

SIA Bonusukarte.lv saņēma arī balvas no SIA KPMG Baltics, ZAB "Rusanovs&Partneri" un "The Connector".

Skatītāju simpātiju balva tika uzņēmumam SIA Bonusukarte.lv. Savukārt uzņēmums "Huntli" savu speciālbalvu piešķīra maksājumu pakalpojumu uzņēmumam SIA "JOOL PAY".

Konkursā "Fintech Factor" piedalījās gan Latvijas, gan Igaunijas FinTech uzņēmumi, kas sniedz vai plāno sniegt pakalpojumus maksājumu, RegTech un kriptoaktīvu jomā. Dalība konkursā visiem uzņēmumiem deva vērtīgas zināšanas, kā prezentēt savu biznesa ideju potenciālajiem investoriem. Konkursa dalībnieki saņēma noderīgus žūrijas – investora Gerija Palmera, TWINO Group dibinātāja un izpilddirektora Armanda Broka un "Venture Faculty" stratēģiskā partnera Renāta Lokometa – ieteikumus par biznesa attīstīšanu, virzīšanu tirgū un mērogošanu.

Konkurss un FinTech forums sniedza FinTech uzņēmumiem iespēju tikties ar potenciālajiem investoriem un sadarbības partneriem, saņemt Latvijas Bankas ekspertu atbildes uz jautājumiem par licencēšanu un regulējošām prasībām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) konsultācijas par atbalstu FinTech uzņēmumiem u.c.

"Latvijas FinTech stratēģijā iezīmēta vīzija, ka Latvija ir Eiropas Savienības līmenī nozīmīgs finanšu tehnoloģiju centrs, kur finanšu tehnoloģiju uzņēmumi ir inovāciju un konkurences veicinātāji finanšu sektorā, attīstot nozīmīgus, drošus un starptautiski mērogojamus biznesa modeļus. FinTech forums un FinTech uzņēmumu konkurss ir viens no soļiem, kā kopīgiem finanšu sektora ekosistēmas spēkiem sekmēt FinTech uzņēmumu izaugsmi," norāda Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska.

Rīgā notikušais FinTech forums raisīja plašu interesi – vairāk nekā 200 finanšu sektora pārstāvju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Skandināvijas uzzināja par Latvijas FinTech stratēģiju un aktuālo Latvijas FinTech vidē un pasaules tendencēm, ieklausījās Eiropas FinTech vides ekspertu diskusijās par investīciju piesaisti FinTech uzņēmumiem, izaicinājumiem kriptoaktīvu pasaulē un mākslīgā intelekta radītajām attīstības perspektīvām. Foruma apmeklētāji novērtēja iespēju konsultēties un uzdot sev interesējošus jautājumus Latvijas Bankas, LIAA, valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM, KPMG un "The Connector" pārstāvjiem.

Latvijas FinTech forumu 2023 rīko Latvijas Banka sadarbībā ar LIAA ar mērķi sekmēt FinTech ekosistēmas sadarbību, inovācijas Latvijas finanšu sektorā un FinTech uzņēmumu izaugsmi.

Latvijas Bankas preses dienests
presesdienests@bank.lv

Latvijas FinTech forums 2023. gada 10. oktobrī