Jaunumi
Latvijas izcilo produktu kataloga versija angļu valodā

Lai popularizētu Latvijā ražotos produktus, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jau aprīlī prezentēja Latvijas produktu e-katalogu. Šobrīd tā saturs ir papildināts līdz 160 dažādiem produktiem un pieejams arī angļu valodā. Vairākus no izdevumā iekļautajiem produktiem atzinīgi ir novērtējuši sabiedrībā zināmi cilvēki. 

Savu produkciju iekļaušanai katalogā pieteicis kafijas grauzdētavas Kalve vadītājs Gatis Zēmanis, uzsverot, ka šobrīd līdz ar valstī spēkā esošajiem ierobežojumiem būtiski ir samazinājies pieprasījums pēc viņu ražotās produkcijas no kafejnīcām, viesnīcām un citiem biznesa klientiem: “Arvien aktuālāks kļūst vietējais tirgus, un te mēs jūtam, ka cilvēku interese par Latvijas produktiem aug, īpaši, ja spējam nodrošināt labu cenas un kvalitātes balansu.” 

Latvijas ražojumus jau novērtējuši vairāki Latvijā pazīstami cilvēki. 3 pavāru restorāna līdzīpašnieks Ēriks Dreibants izcēlis Mottra kaviāru, ka arī Kalve Coffee un Rāmkalnu produktus, savukārt žurnāla L'Officiel Baltic galvenā redaktore Līga Zemture uzsvērusi, ka katalogā atklājusi daudzus sev nezināmus dizaina uzņēmumus, kuri izceļas gan ar kvalitāti, gan fantastisku sevis pasniegšanas veidu: “No zināmajiem produktiem manā favorītu topā ir jau pasaulē savi pierādījušie An&Angels trauki, uzrunāja arī Evija Ceramics dizains. Ar perfekti nostrādātu vizuālo tēlu patīkami pārsteidza Midmini bērnu spēļu virtuves, Si Light lampas un Kantari mēbeles”.

Lai sekmētu Latvijas ražojumu noietu arī ārvalstīs, izveidots e-kataloga tulkojums angļu valodā. “Kataloga versiju angļu valodā izplatīsim, izmantojot LIAA ārvalstu ekonomiskās pārstāvniecības, kā arī sadarbībā ar ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem. Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri vēl nav izstrādājuši darbības stratēģijas eksporta tirgos, tā ir laba iespēja mēģināt uzrunāt potenciālos pircējus,” norāda LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Elektroniskajā katalogā ir iekļauti Latvijas uzņēmēju ražojumi deviņās kategorijās, aptverot dažādus produktus – mēbeles un izglītojošus produktus bērniem, tekstilizstrādājumus, interjera elementus un mēbeles ikvienam mājoklim. Katalogs iepazīstina arī ar gardākajiem vietējiem pārtikas produktiem, dzērieniem, kosmētiku, apģērbu un mājdzīvniekiem paredzētajiem produktiem. Atsevišķa sadaļa veltīta biznesam, kā arī produktiem, kas noderēs atpūtai un brīvajiem brīžiem.

LIAA aicina arī citus interesentus pieteikt savus produktus iekļaušanai izdevumā, aizpildot anketu LIAA mājaslapā. Saņemot jaunus pieteikumus, katalogs tiks aktualizēts un papildināts.