Šodien, 2020. gada 19. novembrī, norisinās Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums, kas notiek Rīgā ar nemainīgu Ārlietu ministrijas un PBLA sadarbības partneru atbalstu.

PLEIF – 2020 programma sāksies jau pulksten 13.00 ar “virtuālām pusdienām”, kuru laikā tiks straumētas intervijas ar aizvadītā gada Foruma dalībniekiem un viņu atzinumiem par PLEIF-2019 Valmierā.

Svinīgajā atklāšanā, pulksten 14.00 dalībniekus uzrunās PBLA priekšsēde Kristīne Saulīte, Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

Tālāk programmā Andris Rubīns, CEO (Chief Executive Officer) un partneris firmā NORD DDB Rīga, stāstīs par vienota Latvijas tēla veidošanas gaitu, apkopojot panākto progresu, kopš PLEIF-2019 Valmierā. Diskusiju daļā eksperti veidos Latvijas ceļa karti ekonomikas atveseļošanai (Latvia’s Road Map to (post-COVID) Economic Recovery), kā arī pieskarsies starptautiskajām un reģionālajām uzņēmējdarbības iespējām - zaļās enerģijas nākotnei Eiropā (Capitalising on Europe’s Green Energy Transition). Dalībniekiem arī būs iespēja uzzināt par Trīsjūru iniciatīvu (The Three Seas Initiative), kas ir vairāku Eiropas valstu un ASV kopējs nākotnes projekts infrastruktūras, transporta un enerģētikas sistēmu uzlabošanā. Par šo starptautiski nozīmīgo projektu informāciju sniegs Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs Andris Pelšs, The Atlantic Council Vašingtonā eksperts vēstnieks Richard Morningstar, ALTUM vadītājs Reinis Bērziņš un Apvienotās Amerikas baltiešu komitejas izpilddirektors Karl Altau. Pilnu foruma programmu skatiet PLEIF tīmekļvietnē https://www.pleif.lv/agenda/.

Pasākuma tiešraide pieejama: www.pleif.lv